Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 96

  • 1 397
  • 46
# 30
Още един глас за Матей.
Виж целия пост
# 31
Здравейте дами, живи и здрави влизам другата седмица в седмия месец и май започвам да събирам покупки вече. Какво ще кажете за кошчетата за памперси, необходимост или по-скоро от тези покупки, дето се оказват доста ненужни? Благодаря предварително за мненията.
Виж целия пост
# 32
Ние имаме на Чико с обикновени торби и съм доволна. Ползваме го постоянно.
Виж целия пост
# 33
Здравейте дами, живи и здрави влизам другата седмица в седмия месец и май започвам да събирам покупки вече. Какво ще кажете за кошчетата за памперси, необходимост или по-скоро от тези покупки, дето се оказват доста ненужни? Благодаря предварително за мненията.
Аз никога нямаше да си купя, защото за мен е лигня, но една приятелка дойде с пълна кола с бебешки неща, едното е кош за памперси. Пълнителите взех на черен петък от Amazon.de/шейн, бяха по 2лв за 6 метра (оригиналните са 10 метра и са по 10 евро). Отварям си касетката, слагам пълнителя и е супер. Иначе по тези жеги мъжът ми трябваше да хвърля боклука сутрин, обед и вечер с моя посерко. За година и малко замириса  веднъж, ама като го измих се оправи. Мъжът ми го хвърля като се напълни. Нещо дето го няма по картинките - в самия кош слагаме торба, от евтините, така бомбичките се изсипват в торбичката. Така само отваряш и връзваш и бягаш, не пресипваш бомби от кош в торба.

Заа мен има смисъл, ако не се ползват оригинални консумативи, защото са безбожно скъпи.
Виж целия пост
# 34
Най-излишно дадените ни пари на нас. Може би е единствената бебешка покупка, която се оказа, че не ни трябва. Голям мерак, ползвах в началото, даже май месец нямаше, започнах да сменям памперси в другата стая и хвърлях директно в общия боклук, защото така и така всяка сутрин хвърляме боклука, а като излизаме на разходка + ако има някакви неща, то поне още 2 пъти през деня. В един момент забравих, че имаме кошче. Вече като почнахме захранването и миризмата се промени почнах пак да го ползвам, да, много добре държи миризмата, ама така и така по няколко пъти на ден хвърляхме, че не се застояваше боклук. Кошчето въобще не се сещам да го ползвам. Нашият е на Angelcare - супер задържа, но е обемно все пак, седи в спалнята до скрина, който ползвахме за повиване. Много кратко време сменях памперс там и после просто където ми е удобно, а някак в един момент при идеята да имам мръсни памперси вкъщи ми се догади 😅 а всяка вечер да сменям и връзвам торбичката на касетката ми беше досадно, то си е и хабене де, а ако оставиш да се напълни цялото кошче - пробвахме в началото за експеримента - сигурно 40 памперса бяха. Та, за нас се оказа крайно излишно, защото така и така контейнерите са на 10м от нас.

По скоро е по лична преценка къде ще се държи още един кош, колко често и без това си хвърляте боклука. Със сигурност не е необходимост, може да бъде удобство. На мен ми беше допълнителен ангажимент, а от всичко "допълнително" се напрягах като родих 😂
Виж целия пост
# 35
Имаме. И при двете деца не сме го ползвали обаче😅
Виж целия пост
# 36
На нас ни бяха подарили, но така и не го използвах. В общия боклук до 6-тия месец с началото на захранването и после единствено нааканите памперси отделях за няколко часа на терасата докато ги хвърля отново с общия боклук.
Виж целия пост
# 37
Здравейте, може ли да дадете предложения за колички?
Какво мислите за Anex, много ми харесват, но пък и са скъпички, дали си заслужават?
Виж целия пост
# 38
Здравей, има цяла отделна тема за количките. Въпроси, отзиви и препоръки
https://m.bg-mamma.com/?topic=1807063.375
Виж целия пост
# 39
Ние имаме Anex E type и Anex Air Z Plus, с първата гледам второ дете, уникална количка.
Виж целия пост
# 40
Ние имаме Anex E type и Anex Air Z Plus, с първата гледам второ дете, уникална количка.
Всъщност като гледам май Anex не са толков скъпи.
Има мног по-скъпи, които изглеждат доста дървени.
Виж целия пост
# 41
Ние купихме Bugaboo Fox 5 Renew. Първо дете ни е. Беше висока и затова я избрахме предимно, ние сме високи. Имаше добре ревюта
Виж целия пост
# 42
Ние имаме Anex E type и Anex Air Z Plus, с първата гледам второ дете, уникална количка.
Всъщност като гледам май Anex не са толков скъпи.
Има мног по-скъпи, които изглеждат доста дървени.
Разбира се, че има.
Виж целия пост
# 43
Здравейте ! Тези от вас, които имат някакъв опит- слинг или кенгуру е по- добрият вариант ? Чудя се какво да купя
Виж целия пост
# 44
Здравейте ! Тези от вас, които имат някакъв опит- слинг или кенгуру е по- добрият вариант ? Чудя се какво да купя
Кенгуру не се носи в никаква възраст. Дори и за по-голямо дете. Според зависи колко е голямо бебето. Ако е до 4м-слинг или хибридна раница. Ако е над 4м-ергономична раница.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия