Изчезна 3 месеца преди сватбата ни и го открих 9 години по късно!

  • 8 879
  • 332
# 315
Травмиращи житейски ситуации има всякакви, и общовалидни, и индивидуални (които няма да травмират един, но за друг ще са краятна  света). При всички случаи обаче девет години да не се преработи една травма, и да се търси някакво евтино отмъщение и публично орезиляване, не говори добре за авторката на поста. Зад каквито и обяснения да се крие, това, което иска не е никакъв closure и обяснение, а най-елементарно и злобничко натриване на носа.

Здравословното в такава ситуация щеше да е, авторката да е преживяла травмата, да е продължила напред, да си е намерила партньор, и сега тя да е семейна и щастлива, а той да я дебне из социалките и да скубе коси какво парче е изпуснал Smiley
Не забравяй, че това е твоето мнение, валидно е, но не и в тази ситуация. Казахме много пъти, че не винаги може да се отмине веднага и да се продължи напред. По някога е много трудно това.
Виж целия пост
# 316
Травмиращи житейски ситуации има всякакви, и общовалидни, и индивидуални (които няма да травмират един, но за друг ще са краятна  света). При всички случаи обаче девет години да не се преработи една травма, и да се търси някакво евтино отмъщение и публично орезиляване, не говори добре за авторката на поста. Зад каквито и обяснения да се крие, това, което иска не е никакъв closure и обяснение, а най-елементарно и злобничко натриване на носа.

Здравословното в такава ситуация щеше да е, авторката да е преживяла травмата, да е продължила напред, да си е намерила партньор, и сега тя да е семейна и щастлива, а той да я дебне из социалките и да скубе коси какво парче е изпуснал Smiley
Не забравяй, че това е твоето мнение, валидно е, но не и в тази ситуация. Казахме много пъти, че не винаги може да се отмине веднага и да се продължи напред. По някога е много трудно това.

Разбира се, че е моето мнение, нали затова са форумите - да споделя човек своето мнение Smiley

И колко да е това "веднага" - минали са девет  години Smiley Това е 1/8 от човешкия живот.

Все едно, не правите услуга на авторката като я надъхвате в търсенето на сеир. Зациклянето и задълбаването е вредно за нейното психично здраве.
Виж целия пост
# 317
В случая съм съгласна с БернардаМ.
Авторката не търси обяснение, търси отмъщение.
Ако искаше просто да разбере какво се е случило, получи добри съвети как да стане - да му пише, да уговори среща и т.н. Ако се появи внезапно пред него, поне жена му да не е там.

Но тя иска отмъщение:
...а и тъкмо нека жена му разбере с какъв човек се е захванала ...
да унижи не само него, но и жена му.
С унижението й се получи. С обяснението не.
Виж целия пост
# 318
В случая съм съгласна с БернардаМ.
Авторката не търси обяснение, търси отмъщение.
Ако искаше просто да разбере какво се е случило, получи добри съвети как да стане - да му пише, да уговори среща и т.н. Ако се появи внезапно пред него, поне жена му да не е там.

Но тя иска отмъщение:
...а и тъкмо нека жена му разбере с какъв човек се е захванала ...
да унижи не само него, но и жена му.
С унижението й се получи. С обяснението не.
Отмъщение означава да му правя няква вид мизерия за мен да потърся обясниние цивилизовано на обществено място работа, църква и тн. все едно а дали жена му ще е там бе зависи от мен ако е там ще разбере ако ли не няма и да я търся а това , че избяга явно има защо а според мен е по добре ако има среща да е внезапна и изненадваща защото да си кажем истината на чат нищо няма да се случи друго е очи в очи поне за мен не може да изчезнеш ей така преди сватбата си без обяснение без нищо и после да си живуркаш необспокояван виждам, че на човека живота му се е подредил или така изглежда има жена работи,но не може да притесняваш толкова много хора да и моят живот се стека по много различен начин и във добрия смисъл и не толкова във добрия, гледам да излекувам и тази травма и стрес който преживях гледам гледал ми е сторито от вчера качил и той че е на разходка някъде си ,но нямам желание да го търся надали ще намеря избощо някакви отговори от негова страна мога само да гадая какво се е случило точно защото всичко друго е варианти и възможни сценарии! Нямам желание да го унижавам или уронвам по скоро да получа някакви отговори!
Травмиращи житейски ситуации има всякакви, и общовалидни, и индивидуални (които няма да травмират един, но за друг ще са краятна  света). При всички случаи обаче девет години да не се преработи една травма, и да се търси някакво евтино отмъщение и публично орезиляване, не говори добре за авторката на поста. Зад каквито и обяснения да се крие, това, което иска не е никакъв closure и обяснение, а най-елементарно и злобничко натриване на носа.

Здравословното в такава ситуация щеше да е, авторката да е преживяла травмата, да е продължила напред, да си е намерила партньор, и сега тя да е семейна и щастлива, а той да я дебне из социалките и да скубе коси какво парче е изпуснал Smiley
Не забравяй, че това е твоето мнение, валидно е, но не и в тази ситуация. Казахме много пъти, че не винаги може да се отмине веднага и да се продължи напред. По някога е много трудно това.
Когато през всичките тези години си се чудил какво е станало и се притеснявал дали даният човек е жив избощо понеже няма ни кост ни вест и изведнъж да разбереш какво се е случило едно е гаджето да избяга след 2,3 месеца друго е да си живял с човек години наред и 3 месеца преди сватбата да изчезне и всички да се побръкат от притесние естествено, че няма да имам желание да се върна после във родния си град от срам всеки различно преживява събитията в живота си когато се бориш и с други неща освен това то се събира Simple Smile
Виж целия пост
# 319
Нямам време да чета всичко, но моля Popsheva.Elena, да ми обясни нещо?
Вие го търсите от 9 години, и чак сега го намирате? Или го следите от 9 години какви ги върши?
Виж целия пост
# 320
Нямам желание да го унижавам или уронвам по скоро да получа някакви отговори!

А готова ли си да ги чуеш?
Ако се окаже, че вината е в теб, че си го подплашила с нещо и затова е избягал, това дали няма да те забие още повече в дупката, в която сама си се навряла?
Излиза, че всъщност те е яд, че той е продължил напред и отстрани изглежда, че има всичко, че е щастлив. А на теб не ти е провървяло или сама си се саботирала и съсипала живота си, отказвайки да преодолееш случилото се.

Аз продължавам да не вярвам в тази история. Или ако има нещо вярно, то не се е случило точно така, както го описваш. Твоя си работа. Но на практика ти самата си вредиш най-много и явно без чужда помощ няма да се оправиш.
Виж целия пост
# 321
Както обсъждаме в други теми (напр. за известен сериал), отмъщението е един от най-силните, ако не най-синият мотиватор.

Тук вървим по ръба на бръснача - доколко такава история с изчезване (ghosting) преди сватбата заслужава реакция, каква, как може да се затвори случая, какъв е справедливият и законен отговор?

Апропо, авторката пише без препинателни знаци и доста неясно, надявам се това да не е израз на нейното психично състояние. И да е е в такова състояние, именно заради този откровено безумен случай.

Да се върнем отначало:

- Може ли такъв случай да разклати и здрави хора - според мен да, има такъв потенциал, ако са били близки, живели са заедно или често заедно и са правили сериозни планове за сватба.
- какъв може да е справедливият и законен отговор? Мен ме смущава, че човек, който е "изчезнал", после се появява и спокойно си стои в социалните медии. Да не би да е чакал, не дай си Боже, майка му да си отиде и предишната партньорка да се "успокои" (което обаче не е станало)?

Ако има някакви финансови или имуществени спорове, могат да се търсят по правен път - консултация с адвокат, дело и т.н.

Ако въпросът е само морално-етичен? Аз не съм съгласен отношенията да се възприемат като конкуренция и гонитба. Щом един човек така преживява изоставянето, значи не му е толкова лесно да завързва контакти и да се доверява. Затова няма как да е набързо доволна и щастлива с друг мъж, за да "натрива носа" на когото и да било. Тя не може 9 години да прежали този мъж, а пък ние си фантазираме да му "натрива носа". Не така работи човешката психика.
Какъв морално-етичен отговор тя може да даде на този човек или е могла да даде на този човек?
За мен е ясно, че тя смислен или значим отговор от него няма как да получи. Той е излязал от ситуацията навремето безотговорно и необратимо. Или като "лошо момче", по каквито жениите - очевидно - често въздишат.
А ако тя се срещне с жена му, не да сипе хули по мъжа, а да се опита да разбере този мъж станал ли е последователен, как се отнася към сегашната жена, да попита за фактически подробности кога се е появил (как е излязал от изчезването, де факто), да си сглоби картината за себе си и така да затвори случая, чрез фактологично обяснение и отговор какъв е нейният дял във всичко това?
Виж целия пост
# 322
Божичко, стига бе, хора. Ще ходи да разпитва жена му. То това ще бие на психопатия вече. Тури му пепел, ако е искал, щял в да каже къде го стяга чепика. Явно е страхливец и не е искал конфронтация. Ако изобщо историята е такава.
Да каже, та да каже. Ами ако каже: -Не те обичах, притискаше ме, не те понасях, много драго ще ѝ стане на авторката. Това, че семейството му измрели, едва ли не, щото изчезнал, са си чисто нейни интерпретации. Може хората да са криели от нея къде е.
Виж целия пост
# 323
Напълно съм съгласна с Марена. Психопатия е да ходи да пита жена му и т.н.

Както и да го преследва из църкви, раб. място и т.н.
Виж целия пост
# 324
Не сте попадали на подобен случай - ghosting. Може да причини сериозни травми.

Въпросът е как авторката да излезе от травмата.
Виж целия пост
# 325
Оф бе човек! Като отиде на лекар - психолог или психиатър и той я насочи към техники за справяне. Това е трябвало да го направи още отдавна. Въпреки това не е късно да потърси помощ. Очевидно е, че сама не е могла да се справи и не си помага особено като го е търсила, намерила и само си дебнат сторитата.
Виж целия пост
# 326
Е ми защото изненадващата среща не води до очаквания резултат. Само стресира другата страна и следва покритие. Не случайно го писах 2-3 пъти да е уговорена среща и да е деликатно запитването. Но се подходи към изненадваща среща и резултата е този, който ни се каза.
Сега вече ще трябва друга тактика. Каква- не знам.

BernardaM, веднага означава в рамките на 1 година.
Виж целия пост
# 327
Няма да стане с деликатност тука.
Но и с цигании и циркаджийство също.
Да не намесва жена му.
Да потърси обяснение от него конкретно на 4 очи. Не заради това какво ще каже той, а заради нея си – възможността да затвори тази страница и преработи травмата.
Виж целия пост
# 328
От него няма да чуе нищо, което да и помогне да затвори травмата, според мен. Аз не мисля, че човек, направил ghosting преди сватба има капацитет да е загрижен за другия, да носи осъзната отговорност, да се постави на мястото на другия, да се промени толкова, че да изпитва емпатия, да е преосмислил дълбоко всичко и едва ли не да се разкайва. Не, нищо подобно. Няма и "извинявай" да и каже, според мен.

Затварянето няма да дойде от него.

Аз мисля, че фактическото изясняване на нещата би помогнало на авторката да разбере случая. Не да го оправдае, но поне да го обясни повече. Даже и да говори с него, добре е да уточни факти, а не виждания, чувства и интерпретации.

Тя трябва да приеме, че понякога логиката не обяснява нелогични/ хаотични действия, постъпки, характери...
Виж целия пост
# 329
Не сте попадали на подобен случай - ghosting. Може да причини сериозни травми.

Въпросът е как авторката да излезе от травмата.


Не съм. Ама с моя 3-ти клас недоизкаран все си мисля, че колкото и да ме боли ще осъзная, че човек, способен да постъпи по този начин не е много читав и добре, че съм се отървала!
И да, ясно е, че ще боли и ще се чудя. Ама едва ли ще е повече от няколко месеца, даже съм убедена, че ще е много по-кратко. Ама 9 години?!?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия