Естетични процедури за лице и тяло – 69 тема

  • 1 422
  • 41
# 30
Колко пъти поставяте rrs long lasting?
Виж целия пост
# 31
Винаги съм била с подути крака, но сега е страшно.

Компресивни чорапи - лятото задължително, зимата аз лично също. Родих се откакто ги нося - глезени като на сърна, иначе и аз цял живот проблеми и всякакви изследвания без да излиза нищо конкретно.
Имам изписани с рецепта от съдов хирург, но си купувувам и от Ремедиум и вършат същата работа. Има и без пръсти.
А кои точно купуваш? И колко време ги носиш? Ако си, например с рокля/пола?
Виж целия пост
# 32
Колко пъти поставяте rrs long lasting?
Аз съм слагала веднъж на лицето и веднъж в ръце. Не съм повтаряла нито едно от двете места.
Виж целия пост
# 33
А защо не повторихте?
Виж целия пост
# 34
Ами не се е налагало.
Виж целия пост
# 35
КРР, към три теми бих те насочила:

1. венозна недостатъчност (съдов лекар)
2. бъбреците
3. електролитен баланс

Споделяш, че с изследвала всичко, но може би не е достатъчно.

Споделяш, че винаги си била с подути крака - вероятно е генетична предразположеност, но това не означава, че няма какво да се направи, дори напротив - че следва да се обърне повече внимание (и аз си следя с по-голямо внимание фамилните обременености Simple Smile )

Та, прегледай се при съдов. То след бременност си е "задължително". Аз го направих след двете ми бременности Simple Smile

Освен това,  аз бих те насочила към мануален терапевт. Анатомично в тялото има една истинска диафрагма – гръдната диафрагма. Тя е скелетен мускул и основният дихателен мускул в човешкото тяло.

Но във функционалната медицина, остеопатията, юмейхо и други мануални терапии често се говори и за т.нар. функционални диафрагми – хоризонтални миофасциални и съединителнотъканни комплекси, които разделят тялото на различни функционални зони и влияят върху движението на течностите, налягането и напрежението.

Представи си ги като своеобразни "етажи" в тялото. Когато в тези области има ограничена подвижност или повишено напрежение, може да се затрудни нормалното движение на лимфата и венозното връщане.

А лимфната система няма собствена помпа като сърцето. Нейното движение зависи от работата на мускулите, дишането, движението на фасциите и общата подвижност на тялото.

Затова освен движението (което при теб очевидно не липсва), значение имат още:

• добрата подвижност на тъканите;
• миофасциалният релийз (за подобряване на приплъзването между мускулите, фасциите и околните тъкани);
• освобождаването на ограничения и напрежения в ключови зони на тялото;
• правилното дишане и работата на диафрагмата.

След прегледа при съдов, ако решиш да отидеш, аз бих те насочила към мануален терапевт. Мога да ти препоръчам, ако нямаш такъв.

Относно апарати - разгледай - ICOONE - големите машини имат много професионални програми. Т.е. не решава оператора - какво да прави, а в машината има въведена програма и терапевтът я следва, което изключва човешката грешка. Мога да ти препоръчам място, ако решиш да опиташ. Няма нагряване, за разлика от повечето машини на пазара, което е ОК за вени. Много е щадящо и приятно, няма болка, силен вакуум и т.н.

За бъбреците - няма какво да коментирам. Вероятно си пуснала изследвания, но е хубаво да се консултираш.

За електролитите - също Simple Smile
Виж целия пост
# 36
А кои точно купуваш? И колко време ги носиш? Ако си, например с рокля/пола?

От всчки видове съм купувала, не съм имала несполучливи избори - италианските виж, те са и малко по-скъпи, но въпреки това са бюджетни, не са нещо непосилно.
Иначе 100 лв ми струват тези от специализирания магазин до Пирогов, по рецепта от съдов хирург.
Като купуваш, гледай размерите, едва ли няма да го направиш, но да кажа.
Нося ги постоянно, дори зимата, така свикнах. Усещам си краката много леки и прибрани. С рокля и пола зимата нося компресивен чорапогащник, пак от аптека, а лятото или с дълга рокля, за да не се виждат или като не съм на работа основно, за да мога без чорапи да съм, иначе на бюрото целия ден е немислимо. Но съм виждала хора с къси панталонки  и компресивни чорапи и дори само с един.
Откакто пия повече вода сякаш намаляха отоците, не знам ти как си с водата.

И малко по темата да съм - вчера бях на разграждане на няколко неравности, явно мигрирал филър, ами много добра работа от Чилингирова - пак да я похваля. Този път никакви синини и почти веднага изчезнаха топченцата, сега не си личи, че е работено.
Виж целия пост
# 37
На мен ми каза, че е хубаво да направя и втора, но като бях на ретуша на ботокса, ми каза че за сега не трябва, тъй като си беше доста добре поело и може да ида пак след месец, два за втора, обаче още не съм. Мисля си, че ще е хубаво да го повторя в близките месеци. Нали не е проблем през лятото за такъв тип бустер?
Виж целия пост
# 38
Не е проблем .
Аз съм правила преди години и се харесах много , не помня едва или две слагах , но бързо мина ефекта , сега искам оак да сложа и гледам, че си пише пт 3 до 4 процедури.
Виж целия пост
# 39
КРР, към три теми бих те насочила:

1. венозна недостатъчност (съдов лекар)
2. бъбреците
3. електролитен баланс

Споделяш, че с изследвала всичко, но може би не е достатъчно.

Споделяш, че винаги си била с подути крака - вероятно е генетична предразположеност, но това не означава, че няма какво да се направи, дори напротив - че следва да се обърне повече внимание (и аз си следя с по-голямо внимание фамилните обременености Simple Smile )

Та, прегледай се при съдов. То след бременност си е "задължително". Аз го направих след двете ми бременности Simple Smile

Освен това,  аз бих те насочила към мануален терапевт. Анатомично в тялото има една истинска диафрагма – гръдната диафрагма. Тя е скелетен мускул и основният дихателен мускул в човешкото тяло.

Но във функционалната медицина, остеопатията, юмейхо и други мануални терапии често се говори и за т.нар. функционални диафрагми – хоризонтални миофасциални и съединителнотъканни комплекси, които разделят тялото на различни функционални зони и влияят върху движението на течностите, налягането и напрежението.

Представи си ги като своеобразни "етажи" в тялото. Когато в тези области има ограничена подвижност или повишено напрежение, може да се затрудни нормалното движение на лимфата и венозното връщане.

А лимфната система няма собствена помпа като сърцето. Нейното движение зависи от работата на мускулите, дишането, движението на фасциите и общата подвижност на тялото.

Затова освен движението (което при теб очевидно не липсва), значение имат още:

• добрата подвижност на тъканите;
• миофасциалният релийз (за подобряване на приплъзването между мускулите, фасциите и околните тъкани);
• освобождаването на ограничения и напрежения в ключови зони на тялото;
• правилното дишане и работата на диафрагмата.

След прегледа при съдов, ако решиш да отидеш, аз бих те насочила към мануален терапевт. Мога да ти препоръчам, ако нямаш такъв.

Относно апарати - разгледай - ICOONE - големите машини имат много професионални програми. Т.е. не решава оператора - какво да прави, а в машината има въведена програма и терапевтът я следва, което изключва човешката грешка. Мога да ти препоръчам място, ако решиш да опиташ. Няма нагряване, за разлика от повечето машини на пазара, което е ОК за вени. Много е щадящо и приятно, няма болка, силен вакуум и т.н.

За бъбреците - няма какво да коментирам. Вероятно си пуснала изследвания, но е хубаво да се консултираш.

За електролитите - също Simple Smile
Алена, много благодаря! Надявах се да се включиш :heart
Ще се радвам да ми препоръчаш терапевт. Твърдо съм решила да се заема с този мой проблем, защото преди бременността го регулирах с фитнес и чайове, но сега не става вече така Simple Smile

Днес мислех и аз за съдов и ще си запиша час. Имам вени, аз съм и предразположена генетично. Мама също е с вени и тя задържа течности. Дали имаш препоръка? Ще се радвам да ми препоръчаш и терапевт.
https://www.instagram.com/shaped.society?igsh=NG53enBuZXp6MDFm А тези струват ли ти се легитимни? Опитвам се да се свържа по всякакъв начин за час и без успех. Иначе ги рекламират някои бг инфлуенсъри.

Относно електролитите - как мога да ги проверя?

Днес точно пуснах пак TSH,FT4, INSULIN,HOMA индекс, глюкоза, креатинин, белтък, албумин, холестерол, витамин Д, пкк, урина-охи и седимент. Ще видим какво ще излезе.

N a t a l y, Благодаря и на теб! Със сигурност ще помисля и за чорапи. Аз нося, когато ходим на почивки, тип екскурзия, с много ходене. Не мога да кажа, обаче че има кой знае какъв ефект, затова не съм си взела и в ежедневието. Аз за офиса имам решение - взимам си от тези големите топки за фитнес, слагам под бюрото и краката изпънати върху нея. Иначе няма шанс. Аз обичам да нося рокли и поли и сега, заради подутина крака, ги избягвам и ми е много мъчно. Но може би ще взема едни чорапи, за да пробвам все пак. Но при мен подуването е в цялото тяло, вкл.лицето, не е само в краката.
Виж целия пост
# 40
КРР - за масаж виж тук
https://www.facebook.com/healthylifestylewithnataliyapetrova/
Аз имам час за 11 юли при нея.
Съдов хирург -за София мога да дам препоръки  д-р Светослав Димитров/Дерма Акт/
https://superdoc.bg/lekar/Aylin-farandzha.Тя е ангиолог, но прави цялостен преглед на венозната система.

Лятото приемам диосмин и ходя на пресотерапия
Виж целия пост
# 41
Но при мен подуването е в цялото тяло, вкл.лицето, не е само в краката.

И аз съм склонна и в лице да задържам течности, но откакто вдигнах водата и там е по-добре положението. Затова и  отлагах Скулптрата толкова много, защото се притеснявах от питка ефект, но изобщо нямах проблем като сложих.
Ако е от бъбреци няма спад, а си си отекъл, ако е съдов проблем и/или лимфен застой сутрин след покой са по-прибрани, а в хода на деня и особено стегнати в обувки и на бюро отичат. Също и хормонално има значение, особено като се тръгне към менопауза. Ако е от проблеми със сърцето отоците са много сериозни, тъй че едва ли е това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия