Проблеми с мъжа, може би развод

  • 4 075
  • 165
# 135
Авторката е в типична патриархална среда. Която я е устройвала поне 5 г. преди първото дете. Не е изключено да се е радвала на по-високите доходи на мъжа си.

Много от проблема, според мен, е заровено в това кой, кога и колко деца е поискал или допуснал.

Няма нищо по-обичайно и традиционно жена да ражда деца на патриархален мъж. Това не е изключението, а по-скоро правилото.

Сега и тежи... Но, по най-парадоксалния начин, шансове да се закрепи бракът има, ако се подходи с мако акъл и отвореност за разговори и от двете страни.

Най-често подобни конфликти в патриархална среда се решават чрез намеса на свекървата/ тъщата - с нужната помощ, но и с риска от вмешателство, и/ или с наемане на детегледачка.

При плащането на детегледачка обикновено иима две условия: жената да приеме/ да не се "срамува", че друга жена ще върши тези неща вкъщи, и мъжът да плаща за услугите като разполагащ с по-голям доход.

Това ще намали драстично тежките ангажименти на жената и отношенията ще се регулират до приемливи и дори приятни и за двамата.

Ако започнат да си навиват конфликта и да търсят само как дугият е виновен, разводът е в кърпа вързан. За жалост, жената ще тели повече след развода...
Виж целия пост
# 136
Чета отгоре-отгоре и пропуснах за какво и кога е детегледачката. Да може бащата пак да виси с телефона в тоалетната? Бащата не трябва ли да изгражда връзка с децата си? Това получава ли се само с просто присъствие някъде из дома?
Виж целия пост
# 137
Чета отгоре-отгоре и пропуснах за какво и кога е детегледачката. Да може бащата пак да виси с телефона в тоалетната? Бащата не трябва ли да изгражда връзка с децата си? Това получава ли се само с просто присъствие някъде из дома?

Детегледачката ще ѝ трябва, като тръгне на работа, с двегодишно и още едно дете, което постоянно боледува, ако бащата не се включва, защото има голяма опасност да я убеди, за да не се включва и. Той, тя да остане още неплатени майчинство вкъщи и тогава съвсем ще я втаса, ако трябва да търси нова работа. Ама трябва преди да тръгне на работа, да кандидатства за детегледачка.
Виж целия пост
# 138
И как точно ще се включи бащата за болно дете? Ще си вземе болничен? Да, ама ако е с голяма заплата от болничният ще са здраво на загуба. Да не говорим за застоя в кариерата, ако почне да го прави често, а даже може да се стигне и до загуба на работно място.
Изобщо, правенето на деца не е само туй в онуй, а предварителен анализ на възможностите и избор на стратегия.
Виж целия пост
# 139
И как точно ще се включи бащата за болно дете? Ще си вземе болничен? Да, ама ако е с голяма заплата от болничният ще са здраво на загуба. Да не говорим за застоя в кариерата, ако почне да го прави често, а даже може да се стигне и до загуба на работно място.
Изобщо, правенето на деца не е само туй в онуй, а предварителен анализ на възможностите и избор на стратегия.
Мда, после що не раждали днешните млади жени. Ами как да раждат, като застоя в кариерата и загубата на работно място са екслузивно за тях. Те развитие и високи доходи не искат, стигат им тия на мъжа им. После пък, като се окажат е положението на авторката, ама ти що не се подсигури. Ама търси начин да си повишиш доходите, но без да искаш бащата да ползва болнични и да гледа деца, щото нали ...доходът МУ.
Какъв е извода? За бога, жени, НЕ РАЖДАЙТЕ, поне докато не стигнете личен доход поне 3к евро, лично жилище и разбира се, все пак да са ви останали живи яйцеклетки....

Голямо жалене на тия мъже. Изкарвате ги малоумни, ама като гледам, на повечето от тях им отърва, щото не ги закачат.
Виж целия пост
# 140
А какво става ако жена му влезе във болница - пак ли няма да взима болничен да гледа децата или ще ги остави на съседите?
Щото пари ще загуби от тоя болничен.
Или направо ще вземат да го уволнят?!

В БГ поне ако нещо имаме добро работническо законодателство, не сме САЩ.

Четох и старите мнения на авторката - едното дете ин витро ...смятай, колко са го искали това дете - а сега господина го играе нацупен ....нецензурирано на тоя провайдър.

Един мъж, ако не е станал такъв да не прави семейство, а да си седи при мама. Ако и тя го още ще.
Виж целия пост
# 141
Чврна Станция, ти да не си мъж? Какво ги жалиш толкова, че ще стигнат до застой в кариерата от няколко болнични? За жените застой в кариерата може, за мъжете - не?
Виж целия пост
# 142
Мда, после що не раждали днешните млади жени. Ами как да раждат, като застоя в кариерата и загубата на работно място са екслузивно за тях. Те развитие и високи доходи не искат, стигат им тия на мъжа им. После пък, като се окажат е положението на авторката, ама ти що не се подсигури. Ама търси начин да си повишиш доходите, но без да искаш бащата да ползва болнични и да гледа деца, щото нали ...доходът МУ.
Какъв е извода? За бога, жени, НЕ РАЖДАЙТЕ, поне докато не стигнете личен доход поне 3к евро, лично жилище и разбира се, все пак да са ви останали живи яйцеклетки....

Е, може и да попрекали с този пост, но всъщност си е точно така. Деца не се гледат с мушмули и си трябва стратегия как ще станат нещата. Ако няма минимална осигуреност не се раждат. После се ражда едно, гледа се как се понася товарът и тогава се мисли за второ. И не е нужно непременно жената да стане чак СЕО на някоя фирма за да роди, нормално е който е с по-висок доход да поеме повече финансова тежест, но трябва да е обсъдено, решено, да е тествана връзката и да не се раждат деца когато нещата не вървят. Много жени имат тъпата вяра, че едно дете оправя проблемите в брака???  
Но да, жената трябва да има и все пак кариера, някакви спестявания и активи, план Б.  В случая писах, че мъжът не може да си жертва кариерата, защото в конкретния случай това ще ги докара до фалит. Но ако жената докарваше по 10 бона на месец, а той да няма и два,  защо пък той да не поеме дома?  Интелигентни хора могат да се разберат.

Чврна Станция, ти да не си мъж? Какво ги жалиш толкова, че ще стигнат до застой в кариерата от няколко болнични? За жените застой в кариерата може, за мъжете - не?

Както и писах вече, никого не жаля, а правя прагматичен анализ. Търси се максималната финансова ефективност за семейния бюджет. Ако жената е водещата мъжът ще си жертва кариерата, но ако тя не е, не бива да се коли кокошката със златните яйца. Тук нямат място, его, пол и прочее, а само прагматичен анализ.
Виж целия пост
# 143
Точно така, ражда се на луд млад акък около 20-22 и се "приема" помощта от свекърва и/или тъща, или се ражда след много добре преценена ситуация и с "подходящия", напр. модерен, непатриархален, партньор (което май върви с наем за квартира, работа и на двамата и т.н.).
Виж целия пост
# 144
По принцип - жената трябва да влезе в един брак със зестра и с добри доходи от добра работа.
НО винаги има варианти - единят да си загуби примерно работата, другият да е много натоварен в дома с децата - едното да боледува или да има други проблеми - за това в един брак от разумни хора нещата са лесни и се случват с ясно разбиране.
В брак с недорасяци нищо добро не се случва.
Виж целия пост
# 145
По принцип - жената трябва да влезе в един брак със зестра и с добри доходи от добра работа.
НО винаги има варианти - единят да си загуби примерно работата, другият да е много натоварен в дома с децата - едното да боледува или да има други проблеми - за това в един брак от разумни хора нещата са лесни и се случват с ясно разбиране.
В брак с недорасяци нищо добро не се случва.

Точно така. И аз твърдя, че жената трябва да има някаква финансова независимост. Да е уверена, че при евентуален развод може и да загуби стандарт, но не и да фалира. Вариант е и стабилна семейна подкрепа (заможни, млади и здрави родители с голямо жилище, готови да я подкрепят при криза).

Иначе етимологията на думата "брак" има някакви славянски корени и общо взето значи "съвместно впрегнати". Тоест двама теглят семейната кола, ако единият се измори другият поема и така. Затова все повтарям да се мисли, а не кон да се съгласи да се впрегне с магаре или по-лошо.
Виж целия пост
# 146


Голямо жалене на тия мъже. Изкарвате ги малоумни, ама като гледам, на повечето от тях им отърва, щото не ги закачат.
Ние не ги изкарваме. Те добре се справят сами и идеално се представят Grinning

Гледам и тук на някои мъже пяна им излезе само при мисълта бащата да си гледа децата.
Абе малко като да подпишеш трудов договор, ама едва да работиш, щото те мързи зверски.
Няма да продължи дълго.

Сещам се в една друга тема потребителка как се оплакваше от отровния си мъж.
Скарал и се е, че се е разболяла и той трябвало да поема деца и дом.
Буквално и казал - как не те е срам да се разболееш. В истерийка изпаднал милия.
Ама такива са си.
Виж целия пост
# 147
Елора не само в бача, но и във фитнеса са така - идват едни дебели, шкембелий и искат малко пътечка, да бутнат малко някое желязо и хоооп да се превърнат във фитнес батки - вчера един чак прирева на тренера, че много го мъчил, а той не си ги представял така нещата JoyJoyJoy
Виж целия пост
# 148
Черна станция, съгласна съм с теб по принцип. Обаче, де факто, в едно средностатистическо семейство рядко едният взима 10к на месец /даже и 3-5к е рядкост, в София живее само част от населението😉/, нито има кой знае каква кариера, че да я пази, сакън да не вземе болничен. Освен това, никой не казва само тоя с парите да взима болничен, могат да се редуват, да плащат за външна помощ /ние така правехме/, има варианти ако И ДВАМАТА искат.
Тук в този казус става дума за нещо съвсем друго. Мъжът просто търси как да се изсули от задълженията си на съпруг и родител, защото е по-лесно. Изненада, за много жени ходенето на работа също е по-лесно и приятно от поддържането на дом и отглеждането на деца от-до. Само че, болшинството от нас осъзнаваме, че да си родител е отговорност и няма тук място за глезотии и "ако съм на кеф". Тива си го позволяват най-често мъже, защото така са възпитавани и/или научени от жените си. И тия приказки от ЖЕНИ, които от 9 кладенеца оправдават това поведение у мъжете, още повече вредят и го затвърждават.
Ако една жена се държи като въпросния мъж, ще я попилеят другите жени каква е мърла, лоша майка, безотговорна и изобщо изказвания в стил "ама как може!!!". За мъжете само снизходително вдигаме рамене и почваме да даваме акъл как да ги изманипулираме и измолим да си изпълняват задълженията и отговорностите. Щото те, милите, са малоумни, не се сещали и не знаели. Айде, бе! Стига с тази заучена безпомощност.
Виж целия пост
# 149
В случая на авторката с едно спокойно изговаряне и споразумение могат да се решат нещата.

Иначе, тежко и горко на брака по принцип - всеки с кариера, със "социални контакти", с финансови ангажименти. Ксртинката лъсната 😕
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия