Много от проблема, според мен, е заровено в това кой, кога и колко деца е поискал или допуснал.
Няма нищо по-обичайно и традиционно жена да ражда деца на патриархален мъж. Това не е изключението, а по-скоро правилото.
Сега и тежи... Но, по най-парадоксалния начин, шансове да се закрепи бракът има, ако се подходи с мако акъл и отвореност за разговори и от двете страни.
Най-често подобни конфликти в патриархална среда се решават чрез намеса на свекървата/ тъщата - с нужната помощ, но и с риска от вмешателство, и/ или с наемане на детегледачка.
При плащането на детегледачка обикновено иима две условия: жената да приеме/ да не се "срамува", че друга жена ще върши тези неща вкъщи, и мъжът да плаща за услугите като разполагащ с по-голям доход.
Това ще намали драстично тежките ангажименти на жената и отношенията ще се регулират до приемливи и дори приятни и за двамата.
Ако започнат да си навиват конфликта и да търсят само как дугият е виновен, разводът е в кърпа вързан. За жалост, жената ще тели повече след развода...

