Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 5 част

  • 35 853
  • 454
# 270
вденах  Peace ама това е ужасно трудно за шиене  Shocked някой шие ли така ?

Аз  Mr. Green. В началото ми беше трудно и на мен, но откакто шия Дименшънс шия така, защото такива са им инструкциите за шиене. Ами свиква се и не се губи от бързината, стига да има човек време.

Много им здраве на инструкциите  Mr. Green Аз изобщо не мога да шия така . Опаковата страна на гоблена е скрита от подложката в рамката, така че на кой му пука как изглежда отзад  Simple Smile
Виж целия пост
# 271
това е гобленът ми от предната страна, а така изглежда отзад

Unknown_lady, така отиват по-малко конци. Не мога да си позволя да не спазвам инструкциите и да ми свърши даден конец, не ми се търси на кой цвят отговарят. Надявам се това не е упрек или сарказъм, че шия така.
Виж целия пост
# 272
marulka_s, a защо така се шие дименшън знаеш ли?

Ами не зная, предполагам, че е така защото по-голямата им част от гоблените им са с кръстчета, та от там. Общо взето в гоблените им има няколко бода, бавничко се шие, но пък е красиво и релефно.
Виж целия пост
# 273
това е гобленът ми от предната страна, а така изглежда отзад

Unknown_lady, така отиват по-малко конци. Не мога да си позволя да не спазвам инструкциите и да ми свърши даден конец, не ми се търси на кой цвят отговарят. Надявам се това не е упрек или сарказъм, че шия така.
Нееееее, изобщо не е обида, извинявам се Hug просто ми се струва, че така се шие по-трудоемко. Гобленът ти изглежда страхотно, аз не бих го докарала така  Simple SmileПробвах вече да шия по този начин, но някак си много странно трябва да си извъртя ръката, че да го шия и хич не ми е удобно.  И съм бясна на фирмите, че слагат толкова малко конци. Кой знае какво ще им стане ако сложат малко повече, нали си плащаме комплекта, 2-5 лв. да вземат повече, все тая. Ама не, от всичко трябва да се изстиска максимално. И на мен не са ми достатъчно, винаги поне от един цвят е сложено съвсем малко и се налага да си купувам още от него. Дори панамата, която е вътре е малка и после трудно се рамкира. Аз вече предпочитам сама да си ги окомплектовам, така ми остават конци, които ползвам и за други гоблени.
Преди време, купувах едни комплекти с български конци. Имаше достатъчно сложени +поне за още един гоблен оставаха. Между другото, ако някой не знае, вече няма да се произвеждат български конци, затворили са производството им.
Виж целия пост
# 274
Сега като погледнах картинката на marulka_s, и се сетих да ви питам - а Вие как шиете когато има два или повече по-дълги редове от един и същи цвят?

вденах  Peace ама това е ужасно трудно за шиене  Shocked някой шие ли така ?
Аз също шия така, в едната посока по този начин, на обратно по стандартния. На мен също ми беше много трудно в началото, неудобно ми идваше, но после свикнах.
marulka_s, страхотно става и отзад  Peace
Виж целия пост
# 275
Като прави чертички от опаковата страна става,ако шиеш с гобленов бод,а ако шиеш полукръст-стават наклонени черти.

Нещо май не съм съгласна с теб!  Thinking

Аргументирай се  Simple Smile
Виж целия пост
# 276
 Дали ми се получава огледания образ  newsm78 ,уж се старая,ама......

 http://sissak.hit.bg/IMAGE0019.JPG отпред
 
  http://sissak.hit.bg/IMAGE0020.JPG отзад
 
Виж целия пост
# 277
браво на вас. аз ако трябва да шия така, ще шия с години един гоблен  Tired
sissak, добре е
Виж целия пост
# 278
Тук има много мнения за класическия гобленов бод и бод полукръст.Те са разновидност на един и същи бод,но се изпълняват по различен начин и за това опаковата страна става различна.Единият бод си е petit point ,а другия half cross stitch.  bouquet

http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2623
Виж целия пост
# 279
А пък аз никога досега не съм знаела че може и гоблените да се шият като става на чертички отзад. Винаги съм ги шила както отпред така и отзад. Е отзад като препъхвам конци и преминавам от един цвят на друг сата малко грубо на кота цяло се  както е лицето.
Всевиждаща, гледа ли тоя линк дето го дадох, какво мислиш.
Кетри, благодаря ти.   bouquet На мен и на 70ст са ми евтини, тъй като тук са 90ст, но в момента нямам готовност за купуване на конци.
Виж целия пост
# 280
А пък аз никога досега не съм знаела че може и гоблените да се шият като става на чертички отзад. Винаги съм ги шила както отпред така и отзад. Е отзад като препъхвам конци и преминавам от един цвят на друг сата малко грубо на кота цяло се  както е лицето.
Всевиждаща, гледа ли тоя линк дето го дадох, какво мислиш.
Кетри, благодаря ти.   bouquet На мен и на 70ст са ми евтини, тъй като тук са 90ст, но в момента нямам готовност за купуване на конци.

И аз шия като теб.Нещо не ми харесва отзад като стават прави черти и наистина конеца се захваща трудно. Hug
Виж целия пост
# 281
Тук има много мнения за класическия гобленов бод и бод полукръст.Те са разновидност на един и същи бод,но се изпълняват по различен начин и за това опаковата страна става различна.Единият бод си е petit point ,а другия half cross stitch.  bouquet

Точно по тази причина не мога да разбера как се шият лицата. Не мога да разбера по обяснения, трябва да видя на живо. Засега нямам такъв проблем, защото всичко, което досега съм шила е 1:4. Това с чертичките отзад и аз го пробвах, но не ми привира, отгоре на всичко работя само с лявата ръка и такива акробатики правя като шия.....
Момичета с какви игли шиете или поне колко са дълги на см? В гоблена на "Милена стил" имаше игла и с нея шия, но сякъш ми е малка и неудобна.
Виж целия пост
# 282
Всеки си шие както е свикнал и както му е удобно Peace аз шия така както съм описала в снощния пост.
Деси,когато кажеш ще скокна и ще ти купя и после по пощата,ставали.
Ааааааааа,забравих и после като дойда на морето,дръж се,ще черпиш яко Joy Joy Joy

Виж целия пост
# 283
Голям спор поставих май за тези бодове  Embarassed
marulka_s благодаря за помощта за обяснението. И аз търсих подобна картинка, но не намерих и бях готова вече да чертая и да я го покажа това нагледно.  Hug Японката ти става страхотно  bouquet и аз съм й мераклия, но кога ще стане... newsm78
И аз шия с този бод само един гоблен съм ушила с другия защото го бързах. С този полукръсчетата (или както аз го наричам икономичния) гоблена не се изкривява много и по-лесно се изправя след това при гладенето.
sissak това е оригиналния гобленов бод и при теб се получава чудесно.
spinki  моите игли са 3,3см, но тези които слагат Милена стил в комплектовките не ми харесват, затото са ми дебели. Иначе най-важното при мен за една игла е да има голямо ухо.
 
Виж целия пост
# 284
Despina, разгледах един-два само, но твоето предположение се потвърди. и аз ги виждам други цветовете, по-убити. ще разгледам още малко, но тези, които видях са така
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия