Вадене на мъдрец...

  • 1 168 138
  • 4 365
# 1 260
Днес ми извадиха 6ти зъб, защото за съжаление нямаше как да бъде спасен. За първи път ми е и определено е неприятно, но засега е безболезнено  Praynig
 
Но искам да попитам друго - необходимо ли е да се изваждат мъдреци без причина и проблеми?
В България зъболекар ми е казвал, че не е необходимо да се изваждат, защото по-късно (ако се налага, разбира се) може да се направи мост и да се захване за тях...

В Гърция пък препоръчват да се извадят! На доста познати са им махнати мъдреците... Къде всъщност е истината?
Виж целия пост
# 1 261
Всичко е строго индивидуално,ако мъдреца е здрав и е в редицата и има отсрещен мъдрец,може да се запази,ако е здрав,но отсреща няма мъдрец(тоест имате горен,но долу нямате зародиш),тогава той ще расте към бузата или ще прорастне и ще направи проблеми-тоест трябва да се извади.
Ако имате изваден шести или седми зъб,тогава мъдреца трябва да се пази,ако е възможно,защото тогава може да послужи в един момент за мостоносител.
Всичко е строго индивидуално за всеки различен човек.
Виж целия пост
# 1 262
Всичко е строго индивидуално,ако мъдреца е здрав и е в редицата и има отсрещен мъдрец,може да се запази,ако е здрав,но отсреща няма мъдрец(тоест имате горен,но долу нямате зародиш),тогава той ще расте към бузата или ще прорастне и ще направи проблеми-тоест трябва да се извади.
Ако имате изваден шести или седми зъб,тогава мъдреца трябва да се пази,ако е възможно,защото тогава може да послужи в един момент за мостоносител.
Всичко е строго индивидуално за всеки различен човек.

Мъдреците създават много проблеми и моето мнение е, че такъв зъб е по-добре да се махне отколкото да му се правят пломби и да се дундурка, само и само да го има. Има логика в казаното от thedentist, но съм съгласна с него, единствено ако мъдрецът е безпроблемен.
Виж целия пост
# 1 263
Всичко е строго индивидуално,ако мъдреца е здрав и е в редицата и има отсрещен мъдрец,може да се запази,ако е здрав,но отсреща няма мъдрец(тоест имате горен,но долу нямате зародиш),тогава той ще расте към бузата или ще прорастне и ще направи проблеми-тоест трябва да се извади.
Ако имате изваден шести или седми зъб,тогава мъдреца трябва да се пази,ако е възможно,защото тогава може да послужи в един момент за мостоносител.
Всичко е строго индивидуално за всеки различен човек.

Благодаря, thedentist!
Така обяснено, има логика.
Виж целия пост
# 1 264
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Препоръчайте ми добър зъболекар за вадене на мъдрец без оперативно във Варна. Имам час за Едрев, но чак във вторник, а не издържам от болка  Cry Понеже съм кърмачка, не мога да пия нищо освен парацетамол, но той въобще не помага и преди малко изпих един МИГ 400, защото не се издържаше.
Съжалявам, но нямам време да прочета темата назад, сигурно е коментирано... ако някой все пак реши да ми препоръча някой, който може да ме приеме веднага... много ми е удобно МЦ Младост!?!

 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 1 265
Милата Sad Не може ли да ти се закрепи положението без вадене, докато кърмиш?  Дори лесните за вадене мъдреци са си кофти тръпка, да не говорим за сложните. Не искам да те плаша, но наистина помисли за алтернативни варианти Sad
Виж целия пост
# 1 266
Милата Sad Не може ли да ти се закрепи положението без вадене, докато кърмиш?  Дори лесните за вадене мъдреци са си кофти тръпка, да не говорим за сложните. Не искам да те плаша, но наистина помисли за алтернативни варианти Sad

Благодаря за съчуствието, но го извадих вчера. Толкова ме беше страх, а то мина толкова бързо и безболезнено, доктора го извади точно за 10 сек  Wink Wink Родих се направо, чувствам се добре за сега, пу-пу, почти без никаква болка  Peace
Виж целия пост
# 1 267
Колко струва вадене  на мъдрец?
Виж целия пост
# 1 268
Колко струва вадене  на мъдрец?
Зависи къде на мен последно ми взеха 80лв.,като това е нормално вадене без да има усложнения.
Виж целия пост
# 1 269
Здравейте! Преди 2 дни ми извадиха мъдреца. Това ,което ме притеснява е побеляването около и върху  раната,изглежда сякаш е набрало.Раната е зашита и си вземам антибиотика по предписание. Имали ли сте такива случаи след такава интервенция?(нямам болки,подувания )
Виж целия пост
# 1 270
Здравейте и от мен Simple Smile Във вторник ми извадиха мъдрец (долен десен). Операцията беше час и малко, имаше пилене на кост, шевове и всички екстри. Доволна съм от хирурга, който ми направи операцията, нямах нито подуване, нито синини, възстановяването е доста неприятно, до събота не можех да ям грам, но вече напредвам полека лека. На всички, които им предстои подобно нещо, пожелавам УСПЕХ  newsm10
Виж целия пост
# 1 271
Емануела, в кой град и при кой лекар се оперира? с местна упойка ли действахте?
Виж целия пост
# 1 272
Да, упойката беше местна, операцията беше в София, при Доц. Бочев. Изчетох доста неща за него, че бил груб, гаден и какво ли още не, но да ти кажа аз лично съм адски доволна. Да, болки има след това, но нито се подух, нито посинях. Антибиотик не съм пила, тъй като преди операцията направих алергия и се наложи да ми бият 2 дни инжекции. Днес ще ми махат конците и се надявам вече да приключа с това. От миналия вторник до съботата не бях хапвала нищо освен сладолед и сок. Адски неприятно, но сега като съм по-добре почти не мисля за това.
Виж целия пост
# 1 273
Нека и аз изкажа малко опит  Grinning Преди няколко дена ми се наложа махане с операция на долен мъдрец, по време на операцията не усетих нищо (освен малко бутане), но болка изобщо нямаше. Даже по едно време ми казаха "Да знаеш, че мъдреца вече го няма"  Shocked Всичко си беше ок, като изключим, че не можех да говоря от упойката и фъфлех  Laughing Обаче на другия ден започна да се появява лек оток на бузата и стана доста голям, по едно време се уплаших, че може да гръмне и така ми се задържа 2 дена, но след 3-тия започна да спада и сега почти не личи. Обаче яденето си е пълна мъка, всичко през сламка   Sad Някой ще може ли да ми каже болезнено ли е махането на конците и горе долу след колко време може да започне да се яде по нормално, защото след няколко седмици ме чака същото приключение с другия мъдрец newsm78  #Crazy
Виж целия пост
# 1 274
оу...два долни мъдреца в рамките на един месец - екстремист човек!!! Моя ужасен долен мъдрец, който ми вадиха февруари, зараства в продължение на 2 месеца, като раната 3 пъти се възпали.... ама не ми го заши докторчето...не знам защо Simple Smile Принципно изчакай хубаво да зарасне единия, тогава давай с другия....ама от друга гледна точка...да минава лошото наведнъж Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия