Хидроцефалия

  • 151 227
  • 802
# 120
Zdraveite,na nas postavi klapata doktor Georgiev -za nego moga da kaja , 4e da, toi lekar ot Gospod mnogo e dobir  bouquet
A za Sur4ev sim 4uvala samo komentarii (i ne ot nai dobrite) ot roditelite Cry
Аз съм Ива. Интересува ме за кой д-р Сурчев говорите? Моя син го гледа един д-р Сурчев, но съм много доволна за сега и пак ще ходя при него. Знаете ли му първото име? Само с деца ли работи?
Виж целия пост
# 121
Ива,моята седемгодишна дъщеря бе оперирана на двумесечна възраст от доктор Живко Сурчев и до днес си ходим редовно на прегледи при него.Не знам кой какви лоши неща разправя,аз лично съм повече от доволна от неговите способности на специалист.В крайна сметка не отивам там да ме гали с перце.Е,може и да е малко груб,по-скоро предполагам лошо впечатление може да е направил с това,че отвсякъде чувам,че искал много пари.Може и да е така,не зная.На нас за самата операция не ни взе нищо,освен това,което на изписването по наша воля сме дали.На всеки преглед ходим в частния му кабинет,където си плащаме-40лв за преглед.Това може и да му е кусура,но като специалист по хидроцефалии и клапи го препоръчвам с две ръце. Peace
Виж целия пост
# 122
Здравей Ива,
дай още малко информация по възможност: какво е понастоящем теглото на детето, кога се е родило, на какво се дължи изоставането в развитието: преди или след раждането?
Изказаното мнение със сигурност се отнася до д-р Сурчев от неврохирургията на Университетска болница "Св. Иван Рилски" - 6-ти етаж. Ние самите сме минали множество операции при д-р Кирил Георгиев, със Сурчев почти не сме имали контакти, но в Интернет не са малко отрицателните мнения за последния... Естествено, всеки си взема решение. Аз бих се консултирала обаче и с други неврохирурзи: защо не се наемат да оперират детенце? А то има ли шанс без операция?
Желая ви нещата да се оправят по най-добрия начин! И други майки тук също ще ти кажат, както ще ти кажат и лекарите: обикновено никой не може да каже толкова рано ще има ли увреждания и какви. Всяко детенце си е уникат. Моят личен опит е, че дори всички лекари да не дават надежди, ние като майки сме длъжни да опитаме каквото може, и много често нашата вътрешна интуиция ни подсказва правилното решение.  Peace
Виж целия пост
# 123
Сурчев е мн.добър неврохирург Peace познавам го, той беше втори оператор на мойта щерка. Не без значение обаче е отношението му към пациентите, а то малко куца  Confused но пък и Валето е права, че не може всеки лекар да ни гали по главите, въпросът е да си свърши добре работата. А ако е любезен и некадърник - файда никаква.

П.П.Малко са тези като доц.Георгиев  Wink

Виж целия пост
# 124
Здравей Наде,
Благодаря ти за отговора веднага и започвам да разказвам : Моя Илиян е имал изоставане от около 5 седмици в мен. Случайно го откриха в 34-та г.с. на преглед при д-р Василев в бившата Тина Киркова. Веднага ме пратиха в Майчин дом, където д-р Божидар Налбански ме оперира (много съм му благодарна, че ни даде шанс), иначе детето е щяло да умре в мен съвсем скоро. Роди се 1150 г. с уголемено сърце и кръвоизливи в мозъка. В последствие сърдечно се нормализира, но започна хидроцефалията, заради която се консултирах с д-р Сурчев. По негово мнение самата хидроцефалия ни е по-малкия проблем .... заради кръвоизлива най-вероятно е детето да е инвалид цял живот, ако все пак оцелее, което май е още под въпрос. Сега тежи 1380 г. и е на 30 дни. Не знам какво да мисля и какво да очаквам. За сега и Сурчев не иска да го оперира, а вероятно и никой друг. Мисля да потърся през седмицата Захаринов от Пирогов, защото се връща от отпуска, но не знам какво да правя .... Шансовете ни дори с успешна операция - имам впредвид клапата - не са много големи за нормален живот. Ужасно ми е трудно да реша. Помогнете ми ....
Виж целия пост
# 125
Здравей Вале,
Вие сте били на 2 месеца, а на колко килограма? Защото д-р Сурчев не иска да ни оперира заради другите ни усложнения, но и заради прекалено ниското ни тегло - 1380 грама само, а на 30 дни. Той каза, че след 26 години операции, вече може да си позволи да откаже подобни рискови операции, и за мен е прав. А лошите мнения за него са малко прибързани, вярно че е малко прям, но това е предимство според мен. Той единствено ми каза истината за състоянието на момчето ми.
Виж целия пост
# 126
Ива,Бубка си беше доносено бебе.По време на операцията беше над 5,500,не помня точно.
На една позната бебенцето беше с ниско тегло,имаше и други усложнения и също отказаха да го оперират май.
А при друг ходихте ли за консулт?
Виж целия пост
# 127
Здрасти Вале,
още не сме ходили при друг за да говориме за операция, но мен ме притесняват повече другите проблеми, а не толкова поставянето на клапата. Изгледите хич не са добри. Ако има други такива случаи - пишете ми.
Виж целия пост
# 128
Иве, говорете и със Захаринов, добър лекар е, чуйте и той какво ще ви каже. Но аз имам голямо доверие на повечето неврохирурзи в "Св.Иван Рилски" и ако те са на мнение, че не трябва да се оперира в този момент, бих ги послушала.
Бебчето още в Майчин дом ли е?
Виж целия пост
# 129
Здравей Иве,
детенцето не могат да го оперират преди да е станало 3 кг - това си е правило, което общо взето не се нарушава. Така че дотогава трябва да се чака. Въпросът е колко време ще отнеме и колко бързо се развива хидроцефалията: моят син стана 3 кг около 3 месеца след раждането, но самата главичка започна да расте 2 месеца след раждането (т.е. тогава започна да се повишава налягането). Както сигурно знаеш, по принцип е добре да се оперира възможно най-бързо, за да не доведе до тежки увреждания. Така че аз на първо време бих задала няколко въпроса на лекарите: 1. на какво може да се дължи изоставането на детето? 2. ясно е, че е още малко, но какво се вижда още по мозъка, което би могло да бъде рисково? има ли гърчове? 3. едва ли може да се направи нещо за по-бързо наддаване на тегло. Ако много нараства главичката, може ли някаква пункция поне да се направи? На това само неврохирург може да ти отговори. Аз също съм от феновете на Св. Иван Рилски, но д-р Захаринов от Пирогов е много внимателен и обяснява добре. При всички положения направете повече консултации с различни специалисти - не вреди.
Относно прогнозите, както всеки път пиша, никой не изказа мнение, че синът ми изобщо ще може да е в различно от вегетативното състояние. Е, вярно е, не се развива с темповете на връстниците си, но е едно спокойно усмихнато дете и се радваме на много хубави моменти.
Никой не може да се постави на твое място, много е тежко, но моят съвет е: ако някой се съгласи да го оперира, направете го! Никога не можеш да знаеш колко сили има в детето и с какво ще се справи! Изглеждат много малки, крехки и беззащитни, а всъщност са невероятни борци!
Виж целия пост
# 130
Бим Бам здравей,
да, бебето още е в Майчин дом в неонатология. Може би ще почакаме малко да порасне, ако е дал господ и ще търсиме още доктори за да чуем и тяхното мнение за операция. Благодаря ти че ми пишеш - много ми помагате всички, които ми пишете.
Виж целия пост
# 131
Zdraveite,na nas postavi klapata doktor Georgiev -za nego moga da kaja , 4e da, toi lekar ot Gospod mnogo e dobir  bouquet
A za Sur4ev sim 4uvala samo komentarii (i ne ot nai dobrite) ot roditelite Cry
Аз съм Ива. Интересува ме за кой д-р Сурчев говорите? Моя син го гледа един д-р Сурчев, но съм много доволна за сега и пак ще ходя при него. Знаете ли му първото име? Само с деца ли работи?
Здравейте момичета.
на Сурчев не му знам първото име работи в св.Иван Рилски а и не го познавам нито като човек нито като лекар само по време на пристоя в болницата от родителите съм чувала коментари и не от добрите.А от моя гледна точка като за специалист не мога да кажа нищо ,само мога да кажа че наблюдавайки за него въобще не ми хареса неговото държание.
Сега относно главичката на Никита мога да кажа че ръстежа беше много интензивен родено на 08.04.2006 с обиколка 26 см и на 19.08.2006(ден да операцията) обиколката вече стана на 44 см.
Всичките лекари твърдяха едно да стане 3 кг да може да издържи операцията и самата упойка.
А и ЯМР показа че Никита няма мозък и няма шансове пускам пак линка от ЯМР на Никита
http://picasaweb.google.com/caireac77/MRTNIKITA01122006 
А Никита е сега един голям дивак развивасе като едно нормално и будно дете Laughing
http://picasaweb.google.ru/caireac77/Forum02
Не знам как у другите деца ,но Никита веднага на същия ден имаще промяна и след операцията детето наистина дръпна напред и почна да наваксва и то бързо.
На всичките дечица от нас целувки,а на мамите борба и кураж.
Виж целия пост
# 132
Здравей cairerac 77,
това, което написа много ме заинтригува. Можеш ли да ми напишеш какво точно се случи с Вас? - защото и на мен ми казват че мозъка ни е увреден много, че няма да бъдем нормални и т.н. Аз за сега ще чакам малко да наддадем тегло и да видим как ще сме до момента за операция. Но този кръвоизлив в лявата половина на мозъка, който причини хидроцефалията ме притеснява. При Вас как беше? Как сте сега? - всичко ли Ви е наред? дано!!!!!!!!
Виж целия пост
# 133
Здравей cairerac 77,
това, което написа много ме заинтригува. Можеш ли да ми напишеш какво точно се случи с Вас? - защото и на мен ми казват че мозъка ни е увреден много, че няма да бъдем нормални и т.н. Аз за сега ще чакам малко да наддадем тегло и да видим как ще сме до момента за операция. Но този кръвоизлив в лявата половина на мозъка, който причини хидроцефалията ме притеснява. При Вас как беше? Как сте сега? - всичко ли Ви е наред? дано!!!!!!!!
Здравей iva всичката история  за нас е тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218116.300
Мисля че имаш ми skypa пиши там ще се побърборим.
Виж целия пост
# 134
  За първи път пиша при вас,но имам нужда от помощ.Днес бях на поредния преглед при д-р Александров,от Варна съм,и се оказа ,че едното ми близначе има течност в мозъчните стомахчета.Изпрати ме в София при д-р Димитрова от мед. център Фемина за по прецизна диагностика.Аз отидох за второ мнение при д-р Давидков и той потвърди тези съмнения и по неговите думи нещата  ми се видяха много страшни.До сега ходех редовно на прегледи и всичко вървеше добре не разбирам как се е получило Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия