Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 898
  • 2 805
# 480
Здравейте моми4ета,редовно 4ета темата,писах преди време.

Сега ве4е знам,4е Али има увели4ена трета сливица,но съм озада4ена. Не ми каза доктора ,каква степен е,нито взима секрет от гърло или носле,никакви замервания.За махане не споменава.Не знам как да постъпя.Направи й само рентгенова снимка.
След тръгването на градина последваха месеци вла4ене на сополи,ка6лица,и антибиотици Али не ходи на градина от Коледа.Сега е добре,не хърка,ди6а добре,сополи няма,ка6лица_забравихме какво е.
 Изписа й сироп ,който да пие 15 дни,после по4ивка и пак прием от 15 дни ,казва се Aerius.Април да я заведа на проверка.Вярвал,4е лятото Ще има подобрение.Ще израсте проблема....
 Повтарям се,но наистина не знам какво да правя.Не мога да я изолирам от децата и градината вечно,за да е здрава.
 Мисля си лятото,когато се приберем в България да я заведа там на лекар.

 Изшинявам се за обърканият пост,но и аз съм озадачена,ще са ми от помощ съветите ви. Hug
 
Виж целия пост
# 481
Мили мами...и ние сме в отбора  с насрочена дата за операция (17.04)  при д-р Френгов и 45 дневно лечение преди това...Имаме течност в средното ухо, резултата от тимпанометрията не е добър, сливицата е увеличена 3-степен, дори без 'замерване'... Rolling Eyes Един ден преди операцията ще се повтори тимпанометрията , за да се прецени дали ще се слагагат макарички.... Sad
Еми ...това е...хубаво, лошо...нямаме избор, ще я махаме гадината.... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И...актуални цени от днес за прегледа: преглед- 30лв., тимпанометрия- 15лв.
А иначе...съм възхитена от д-ра: с подход към детето, подробен, изчерпателен.
Виж целия пост
# 482
Да кажа нещо от днес..май в Транспортна мислят да не работят със ЗК.

Искайте си направление, някаква част се поема от ЗК. Ние платихме 150 за операция на ушите, 150 на сливицата и по 50лв за макарички (2бр), всичко 400лв.
Ако сте без направление, само операцията на ушичките е 350лв.

bari, много ме озадачи с рентгеновата снимка на сливицата Rolling Eyes
Това, което ви е изписал лекарят е противоалергично. Намалява симптомите, но не лекува. Отбъбва лигавицата, секретите намаляват...ако има запушен нос, например, пак ще помогне. Хубаво е да го пие известно време за да не се задържа течност в ушичките и носленцето, ноо...до кога?  За детската градина не знам какво да те посъветвам. Моето момче го оставих преди операцията у нас и в денят се разболя, и отложихме операцията за февруари. Сега реших да си го оставя на ясла до последно и всичко си му беше ОК, не се е разболя и го оперираха Laughing Така, че...съм пристрастна  Simple Smile

sunshine3 , в рамките на 1 месец от прегледа имате право на контролен, който е 15лв, сигурно ви е казал. А след операцията имате два по 0лв Wink.
Виж целия пост
# 483
Diana T, и аз съм озадачена,защото тук чета за съвсем друг подход към третата сливица.Да ,прочетох,че е противоалергичен сиропа....такива са тук,влачиш се с месеци,чака се с месеци за преглед от специалист.
 Наистина ли лятото не се маха трета сливица.
 А сега Али е  здрава,няма оплаквания,но е в къщи,със голям страх ще я пусна на градина.Като знам декември какво чудо изживя,такива сополи и кашлица,че щом се закашли и....всичко връща.
 Благодаря за отговора!
Виж целия пост
# 484
Да кажа нещо от днес..май в Транспортна мислят да не работят със ЗК.

Искайте си направление, някаква част се поема от ЗК. Ние платихме 150 за операция на ушите, 150 на сливицата и по 50лв за макарички (2бр), всичко 400лв.
Ако сте без направление, само операцията на ушичките е 350лв.

[
sunshine3 , в рамките на 1 месец от прегледа имате право на контролен, който е 15лв, сигурно ви е казал. А след операцията имате два по 0лв Wink.


Това днес ли ти го казаха? На мен не ми спомена Френгов подобно нещо.... Thinking
Да, ще взема направление за оерация, дано се поеме нещо...
Да, знам за безплатните прегледа в рамките на месец след операцията. Това важи за всяка клинична пътека! Simple Smile
Виж целия пост
# 485
Да кажа нещо от днес..май в Транспортна мислят да не работят със ЗК.

Искайте си направление, някаква част се поема от ЗК. Ние платихме 150 за операция на ушите, 150 на сливицата и по 50лв за макарички (2бр), всичко 400лв.
Ако сте без направление, само операцията на ушичките е 350лв.

[
sunshine3 , в рамките на 1 месец от прегледа имате право на контролен, който е 15лв, сигурно ви е казал. А след операцията имате два по 0лв Wink.


Това днес ли ти го казаха? На мен не ми спомена Френгов подобно нещо.... Thinking
Да, ще взема направление за оерация, дано се поеме нещо...
Да, знам за безплатните прегледа в рамките на месец след операцията. Това важи за всяка клинична пътека! Simple Smile
sunshine3 , сигурна съм, че знаеш и още неща. Simple Smile Аз си казвам, пък  те и други четат темата  Simple Smile Не го приемай лично Simple Smile

Да, тези неща ми ги каза мъжът ми вчера, след като са ходили при Френгов с малкия. Щом не ти е споменал, може да попиташ другият път.
Нали затова казваме кой каквото знае  Simple Smile

И в тази връзка, Мустаков вече не работел със ЗК, както и Драганов. Хората работиха за име, сега името работи за тях...ако искаш  Confused
Виж целия пост
# 486
Диана Т, В никакъв случай не го приемам лично! Само споделям, че знам. Wink
А сигурно ги видяхме вчера мъжа ти с малкия, защото след нас имаше само един баща с дете (около 16 и нещо часа Hug
Ами каквото дойде с тези плащания... Crossing ArmsВажното е децата да не страдат и да няма последствия от тази гадина-трета сливица... #2gunfire
Виж целия пост
# 487
Шантава работа с тия плащания...никъде няма регламент, затова могат да ти казват какво ли не.
Ние в Сряда не платихме нито лев, попълних едни декларации за пред НЗОК. Минахме с направление номер 7- за хоспитализация.
Истина е че от самото начало дадох да се разбере че работя в и съм наясно със системата на здравеопазване и тогава той ми каза че евентуално ще има възможност и за по НЗОК.
Отново повтярям, че силно се надявам да няма двоен стандарт, би било много, много жалко.  Praynig
Виж целия пост
# 488
sunshine3, моите момчета ще да са били  Simple Smile Точно по това време бяха там Simple Smile

яхнала метлата , дано е така...все пак това са дечица, грехота ще е  Rolling Eyes  Но си мисля, че досега всички са минавали по ЗК, съдейки по сумите, които се доплащат там.

Е, не ми издадоха документ за 400лв, нооо...здраве да е. В такъв момент съм повече благодарна, отколкото настроена за подобни въпроси.
Виж целия пост
# 489
Моето дете е на 18 години искам да ви попитам дали е възможно на тази възраст да има трета сливица?Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 490
На нас пък ни обясни, че са ведомствена болница, както военна и още 2,3 в България и ни  показана ценоразпис подписан и подпечатан, ако не се лъжа от министерството на здравеопазването. Та вътре си имаше цени за всичко, точно както са споменали момичетата напред в темата.

Наистина странно, но пък си мисля, че може именно заплащането да е причината там да има добра техника, чудесни специалисти и мило отношение (както пишете). Та така монетата си има две страни ..... Да се оправят дечковците, пък за другото хич не се и замислям  Peace
Виж целия пост
# 491
от личен опит ви казвам само да не давате да махат 3 сливица на детето ви с местна упойка, такава дето се впръсква! на мен ми я вадиха така и майка ми се чувства много виновна че го е допуснала! Защото според думите след 7 минутната операция съм приличала на умряла! Бях на 13 и помня че ме извадиха в полусъзнание и 2 доктори ме влачеха из коридора до стаята! Болката адска, но в сравнение с гледката, която вижда този който го оперират е нищожна! Ако детето е бебенце може би е по-добрия вариант, защото едва ли ще помни нещо! Но ако над 8 годишна възраст, според мен такива операции с места упйка не бива да се прави, споменът е ъжасен и е за цял живот! 
Виж целия пост
# 492
Относно плащанията: На нас Френгов също ни показа ценоразпис, в който операцията струваше 300 лв и ни обясни, че ако не искаме фактура се плащало наполовина. (това преди 1 година)
Но знаете ли какво? Изобщо не ме интересуваше, интересуваше ме само Калоян да се оправи, дори и не го погледнах колко е официален ценоразписа.
След операцията му дадох парите на него, а мъжът ми му даде даже още пари да се почерпят ако иска и с персонала, а ако иска да ги задържи.
Все ми е тая. Важното е, че получихме професионлизъм и добро отношение от всички. И детето е добре  Peace
Виж целия пост
# 493
Относно плащанията: На нас Френгов също ни показа ценоразпис, в който операцията струваше 300 лв и ни обясни, че ако не искаме фактура се плащало наполовина. (това преди 1 година)
Но знаете ли какво? Изобщо не ме интересуваше, интересуваше ме само Калоян да се оправи, дори и не го погледнах колко е официален ценоразписа.
След операцията му дадох парите на него, а мъжът ми му даде даже още пари да се почерпят ако иска и с персонала, а ако иска да ги задържи.
Все ми е тая. Важното е, че получихме професионлизъм и добро отношение от всички. И детето е добре  Peace

Kalli,  сигурна съм че всички майки разсъждават така. Разбира се че здравето на децата ни е най-важно. Обсъждаме въпроса принципно. На мене не ми е проблем да ги извадя онези 400 лв, които ми казаха че ще струва операцията според онзи ценоразпис, освен това имам застраховка, която щеше да покрие изцяло операцията. Не е там въпроса. А в това, че има и семейства, за които 400 лв. са страшно много пари, а те си обичат децата не по-малко от когото и да било друг, искат за тях най-доброто лечение и го заслужават не по-малко от тези които могат да си платят. Не ми пука че ме осигуряват върху максималната сума, която получавам, не съм протим че с " моите' пари се лекуват и хората които плащат много по-малки суми от мене за осигуровки. Пука ми че когато мога да се възползвам законово от тези удържани ми средства, отново някой ме кара да плащам. Щото си обичам детето и искам да е добре. Така ми се случи и като отидох да раждам. Е, така ли винаги някой ще ни "работи" когато става дума за най-скъпото ни???Не ме разбирайте погрешно, отново повтарям че разисквам принципен въпрос, нищо конкретно към конкретната болница или лекар. Но мисля че всички ние трябва да си отстояваме правата, ако искаме нещо да се промени.
Виж целия пост
# 494
Здравей те искам да ви попитам дали има деца оперирани от трета сливица в Пета градска болница?Прочетох за Транспортна и  Исул,но само там ли са добри докторите?Аз иначе имам дете на 5 г. и от скоро започна да хърка и се оказа,че третата ни сливица е уголемена 2ра степен и е за вадене.Предишната година имахми стафилококи и ги лекувахме.Сега сме пред вадене на третата сливица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия