Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Признаците на увеличена трета сливица включват чести проблеми с гърлото, наличие на бактериален растеж в гърлото и носа, повтарящи се болки в гърлото, гнойни ангини, херпесни ангини, непрекъснат носен секрет, хъркане през нощта , дишане през устата, тъмни кръгове под очите, често събуждане през нощта поради затруднено дишане и проблеми със слуха. Не всички симптоми трябва да присъстват за диагностициране на увеличена трета сливица.
-
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
-
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
След операция за отстраняване на трета сливица, децата обикновено се чувстват добре в рамките на два часа, стават гладни и жадни и искат да играят. Диетата се следи през първите два дни, като се препоръчва по-мека храна и около една седмица трябва да се избягва удряне, тичане и скачане. Операцията обикновено е лесна и протича гладко. Признаците за операция на трета сливица включват голяма трета сливица, проблеми със задържането на носни секрети, нарушена функция на Евстахиевите тръби, както и чест или хроничен хрема и/или синузит.
-
Колко време отнема възстановяването след операция за отстраняване на трета сливица?
-
Колко дълго трябва да се спазва диета след операция за отстраняване на трета сливица?
от къде се взима тази хрема, след като секрета и е без растеж не знам. Мария не е със запушен нос, хремата не е обилна, но постоянно си и тече носа, пак със жълтеникави сополи. Утре сме на контролен преглед при Френгов с брат и, та и нея ще заведа.
важното е само всичко да е наред след това
Тези дни трябва да ходим на рутинна кръвна картина (на 3 год се правело, ама нали бяхме болни, та чак сега) и личната като го чуе сигурно пак ще изпише нещо за кашлица...а аз съм в смут - не трябваше ли да понамалее? Да се обадя ли на Френгов или е нормално, след като има секрети да кашля...и ако кашля означава ли, че не се е повлиял от капките (тобрадекс и муконазал)...


