Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Признаците на увеличена трета сливица включват чести проблеми с гърлото, наличие на бактериален растеж в гърлото и носа, повтарящи се болки в гърлото, гнойни ангини, херпесни ангини, непрекъснат носен секрет, хъркане през нощта , дишане през устата, тъмни кръгове под очите, често събуждане през нощта поради затруднено дишане и проблеми със слуха. Не всички симптоми трябва да присъстват за диагностициране на увеличена трета сливица.
-
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
-
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
След операция за отстраняване на трета сливица, децата обикновено се чувстват добре в рамките на два часа, стават гладни и жадни и искат да играят. Диетата се следи през първите два дни, като се препоръчва по-мека храна и около една седмица трябва да се избягва удряне, тичане и скачане. Операцията обикновено е лесна и протича гладко. Признаците за операция на трета сливица включват голяма трета сливица, проблеми със задържането на носни секрети, нарушена функция на Евстахиевите тръби, както и чест или хроничен хрема и/или синузит.
-
Колко време отнема възстановяването след операция за отстраняване на трета сливица?
-
Колко дълго трябва да се спазва диета след операция за отстраняване на трета сливица?

Казват, че Едрев е най-добрият.
Чул те Господ, че отсега треска ме тресе... 
Заклеймяването на Едрев като най-добър ми звучи малко като това на Улевинов,Мустаков,Маринова и т.н.Аз ще мога да кажа моето мнение най-рано края на следващата седмица.
Дъщеря ми Мими започна тази одисея като беше на 2г. Въпреки че я гледах до 3-тата й годинка, прихващаше всеки вирус ... , но отити не ми правеше - от хремата, получавахме кашлици, които не се оправяха и все стигахме накрая до бронхити и съответно - антиб-к. Така получихме гадното нощно пристъпно кашляне...по часове е кашляла ... Така стигнахме до ИСУЛ, ... махане на 3-та сливица когато тя беше на 3г и 6м (при доц. Тодоров). Ефекта и разликата беше голям, ...но за около половин година. Същата година- есента за първи път разбрахме що е то "отит" и то не веднъж.... Последваха и съмнения за алергичен ринит , записахме се и при Д-р Мустаков, но и там и след изследвания, показващи много слаба реакция към дом.прах и до сега не виждам съществен резултат(като че ли се стреля насляпо)... На градина ходим най-много 1-2седмици , а после се разболява и се гледаме поне месец в къщи. Хремата никога не ни минава ей-така от едните капки ... Вече от 1г. и 6м. ходим и при Д-р Френгов, който се убеди че без намеса на антиб-к нещата не се подобряват. Пихме и имуностимуланти - и зелена енергия , и коластра, и какво ли не - ефект съществен не мога да кажа че има... За капак преди месец и половина , при получаване на конюктивит(обикновено го получава ноември и април- по 1 път- и докторите се съмняваха за алергия) - за 2- ри път в рамките на 2месеца- и след изришното ми настояване вече за направление към очен ( иначе тя каза "ми, пак тобрадекс") се откри че имаме и "мързеливо око".
И за това й изписа за смучене - Фариностим, сиропче Муконазал и Ериус, но за хремата нищо (тъй като вече 1седмица слагахме Олинт и Коларгол), а тя си ни е упорита и отсега знам как ще сме след няколко дни... Явно и др. седмица ще отидем пак, но предполагам в мн. по-лошо състояние...