Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 894
  • 2 805
# 690
Здравейте на всички!И ние сме в клуба с третата сливица!Малкият ми син е на 2 год. и 1 месец,а от повече от половин година сме със сополи,стичащи се назадв гърлото,спи с отворена уста и хърка повече от баща си. LaughingДа не говори ,че още сме на детска кухня,защото и другите 2 сливици са му оголемени и не може да яяде нормална храна.Задави ли се с нещо веднага повръща всичко изядено.Аз съм от Търново и тук постоянно ходим на УНГ,изпили сме всякакви сиропи и сме слагали много капки,но вече нищо не помага,дори и за малко.Тук всички доктори казват "много е малък",но след като ми направи три последователни отита за 1 месец се обадих в Транспортна болница и взех час при проф. Едрев.По-късно обаче влязох във форума и прочетох,че той деца под 2 год. даже и не иска да преглежда,камо ли ако сме за операция-както аз си мисля!Звъннах отново и ми казаха ,че доктора ще го прегледа.Но ме притеснява факта,че той не иска да преглежда толкова малки деца,а камо ли да оперира ако се наложи!
Моля ви посъветвайте ме !На 27.07.2008г.-четвъртък сме на преглед.Изчетох целия форум и в него най-вече пише за д-р Френгов,за Едрев почти никаква информация.Ако някой може да ми каже нещо моля да сподели!
Извинявайте ,че бях многословна!
Виж целия пост
# 691
Ти защо държиш да е при Едрев?
Виж целия пост
# 692
Не че държа да е при него,ами когато детенце стана зле една позната ми каза ,че е лекувала нейното при него и ми даде координатите му!И така стана!А по-късно влязох във форума и разбрах че имало и други Laughing
Виж целия пост
# 693
chocha,ти какво ще ме посъветваш?
Виж целия пост
# 694
Пожелавам на всички да нямате отлагания на операцията   bouquet
Наистина е неприятно.

ROSITO81, прегледа не означава операция. Може да ви изпише подходящи лекарства, може да имате някакъв друг проблем, който той да види. Не е задължително да стигнете до операция.
Отидете на преглед и пиши какво е станало Simple Smile Казват, че Едрев е най-добрият.

niqol , Любо пиеше Кларитин. Мустаков каза да го спрем три дена преди теста за упойки. Друго не е пил, така, че за Ериус н е мога да кажа нищо.
Но е логично, да се спрат противоалергичните преди тест за алергии  Simple Smile
Виж целия пост
# 695
Забравих да ви кажа ,че преди отитите бяхме болни и от инфекциозна мононуклеоза!Без малко се разминахме с болницата.Ама толкова се уплаших,защото едната нощ той  нали е със запушен нос и диша през устата ,а от мононуклеозата му бяха възпалени и лимфните възли и оттам сливиците  като не може да си поеме дъх това дете!УЖАС!И аз нищо не мога да направя !Без малко да ми умре в ръцете!цяла нощ не съм спала да стоя и да го гледам дали диша и кога ще спре пак да диша!Побърках се!
Виж целия пост
# 696
Пожелавам на всички да нямате отлагания на операцията   bouquet
Наистина е неприятно.

Казват, че Едрев е най-добрият.

Благодаря за пожеланията  Hug Чул те Господ, че отсега треска ме тресе... Praynig

За Едрев съм чувала, че е малко дръпнат и няма подхода на Френгов. Едни мои познати заради отношението му се отказаха от Транспортна болница и от операция на сливицата там.
Виж целия пост
# 697
Роси, и аз бих те посъветвала, щом имате час при Едрев и е казал че ще ви прегледа идете. И според Френгов Едрев е много добър специалист. Той е републикански консултант по УНГ. Френгов се съветва с него когато е необходимо - казвам го от опит. Нас ни води при Едрев защото при баткото констатираха намален слух, без наличие на вода в средното ухо, при нормална тимпанометрия. Така че иди, виж какво ще ти каже. След това ако решиш ще го заведеш и при Френгов.
Ние сме ходили при Едрев по настояване на д-р Френгов. Аз лично предпочитам Френгов....немога обаче да кажа че Едрев е бил дръпнат. Напротив аз съм с впечатление че е много усмихнат.
Виж целия пост
# 698
Сигурна съм,че има и други много добри лекари и професори Peace Заклеймяването на Едрев като най-добър ми звучи малко като това на Улевинов,Мустаков,Маринова и т.н.Аз ще мога да кажа моето мнение най-рано края на следващата седмица.
Иначе за нашта операция днес ни довършиха изследванията общо 6-7 на брой,алерголожката назначи противоалергични и сега чакаме датат и се пазиме  Tired
Виж целия пост
# 699
Ами аз лично не го харесвам много - така че само казвам чутото. Според мен д-р Френгов обяснява много по - добре, и има много добър подход с децата. А и аз нещо не си падам по светила .....
Виж целия пост
# 700
Diana_T, благодаря за отговора! А какви точно изследвания се правят преди операцията? Притеснява ме също и момента с упойките. Изобщо всякакви съвети и препоръки във връзка с операцията.
Виж целия пост
# 701
Здравейте, вписвам се и аз  CryДъщеря ми Мими започна тази одисея като беше на 2г. Въпреки че я гледах до 3-тата й годинка, прихващаше всеки вирус ... , но отити не ми правеше - от хремата, получавахме кашлици, които не се оправяха и все стигахме накрая до бронхити и съответно - антиб-к. Така получихме гадното нощно пристъпно кашляне...по часове е кашляла ... Така стигнахме до ИСУЛ, ... махане на 3-та сливица когато тя беше на 3г и 6м (при доц. Тодоров). Ефекта и разликата беше голям, ...но за около половин година. Същата година- есента за първи път разбрахме що е то "отит" и то не веднъж.... Последваха и съмнения за алергичен ринит , записахме се и при Д-р Мустаков, но и там и след изследвания, показващи много слаба реакция към дом.прах и до сега не виждам съществен резултат(като че ли се стреля насляпо)... На градина ходим най-много 1-2седмици , а после се разболява и се гледаме поне месец в къщи. Хремата никога не ни минава ей-така от едните капки ... Вече от 1г. и 6м. ходим и при Д-р Френгов, който се убеди че без намеса на антиб-к нещата не се подобряват. Пихме и имуностимуланти - и зелена енергия , и коластра, и какво ли не - ефект съществен не мога да кажа че има... За капак преди месец и половина , при получаване на конюктивит(обикновено го получава ноември и април- по 1 път- и докторите се съмняваха за алергия) - за 2- ри път в рамките на 2месеца- и след изришното ми настояване вече за направление към очен ( иначе тя каза "ми, пак тобрадекс") се откри че имаме и "мързеливо око".
  Яд ме е на много доктори- очната я погледна и каза "ми еди си какви капки", на което я помолих така и така сме дошли, поне да й провери зрението, защото досега не бяхме ходили спец.за това на очен. Винаги джипи-то я е проверявала "доколкото е разбирала" според мен в нейния си кабинет. Така открихме че едното оче е с 4диоптъра. За което бях шокирана, тъй като никога не е имала признаците за мързеливо око, нито има кривигледство... Друг път ще разкажа одисеята при очните лекари...само ще вметна че в александровска б-ца нямаха капки за разширение на зениците, заради което ме пращаха да ида в Гърция и после да я преглеждат... И така след като  си я гледахме повече от 2м. къде в къщи, къде я влачих на работа, но беше здрава,миналата седмица ходи 4 дни на градина и ето ни готови- пак с хрема... Сега въпреки капките и сиропите за последвалата кашлица от 2 дни сме и с проблеми в ушите. Направо съм отчаяна...Днес бяхме при Френгов- установи че имаме намален слух ... какво да правя и къде да я водя вече не знам...
Виж целия пост
# 702
Миличка съжалвам за тревогите с детенце. Много неприятно е всичко което описваш. Гърлен и носен секрет правихте ли? На нас Френгов многократно взима сливичен секрет - и всеки път беше положителен - стрептокок. Така че ако не сте го направили, непременно пуснете секрет от нослето и от гърлото.
Виж целия пост
# 703
, но беше здрава,миналата седмица ходи 4 дни на градина и ето ни готови- пак с хрема... Сега въпреки капките и сиропите за последвалата кашлица от 2 дни сме и с проблеми в ушите. Направо съм отчаяна...Днес бяхме при Френгов- установи че имаме намален слух ... какво да правя и къде да я водя вече не знам...
влизам отново, за да си продължа мисълта от вчера,...вчера бяхме ми д-р Френгов, тъй като малката предния ден ми се оплака че едното й ушенце е заглъхнало. Предположих , че е станало като си издухвала нослето когато е било запушено,но въпреки това реших да я заведа при него. И така резултата от прегледа и последвалите изследвания на слуха са: имаме отново 3-та сливица при това 2-ра към 3-та степен( а я махнахме преди няма 2години) Cry Cry Cry, и течност в двете ушета ,вследствие на което особено едното -било лекото намаление на слуха.  Weary  И за това й изписа за смучене - Фариностим, сиропче Муконазал и Ериус, но за хремата нищо (тъй като вече 1седмица слагахме Олинт и Коларгол), а тя си ни е упорита и отсега знам как ще сме след няколко дни... Явно и др. седмица ще отидем пак, но предполагам в мн. по-лошо състояние...

Гърлен и носен секрет правихте ли? На нас Френгов многократно взима сливичен секрет - и всеки път беше положителен - стрептокок. Така че ако не сте го направили, непременно пуснете секрет от нослето и от гърлото.
Никога досега не ни го е правил...

 Мили майчета, сигурно тук не му е мястото- ''при 3-тата сливица", но ви призовавам- АКО НЕ СТЕ ВОДИЛИ ДЕЦАТА СИ НА ПРОФИЛАКТИЧЕН ПРЕГЛЕД ПРИ ОЧЕН ЛЕКАР - ЗАВЕДЕТЕ ГИ- това се прави когато са на 1г, 3г, и на 7г-преди 1-ви клас!!!!! Настоявайте за направление от личния си д-р!!! Направете го за ваше успокоение , дори да нямате никакви симптоми... Ние така от нищо си открихме мързеливото оче.  След като обиколихме няколко очни лекари и се спрях най - накрая на един от който съм много доволна- разбира си от работата и има невероятен подход с децата. И да се похваля- за 2седмици носене на лепенка на здравото оче - за стимулиране на болното- вече свалохм 0.75 от диоптъра!!! Другата седмица пак сме на контролен преглед(минаха 4седм. от последния) и дано да имаме още подобрение...
Виж целия пост
# 704
julip, какво значи "мързеливо око"? И не се ли проявява по някакъв начин, че сте го открили случайно?

marychery, лекувахте ли стрептокока по някакъв начин? И всъщност това кой вид стрептокок е? Предполагам, че не е бета-хемолитичния стрептокок от група "А"?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия