Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 872
  • 2 805
# 975
Здравейте и от менлПредстои ни вадене и на трите сливици и макарички другата сряда-ако сме здрави.моля ви кажете по трудно ли се оправят след тази операция
Ако ще махате и трите сливици - да. Аз махах скоро и на двете си деца. Моите деца много ги боля, вдигаха по 5-6 дена температура, която стигаше до 39С. При Минко следоперативния период протече с усложнения, Мария ми се разболя на 5 ден след операцията. Та не искам да те плаша - децата сега са много, много по - добре от преди. И са здрави. Но ти се приготви психически. Непременно си купи Панадол или Нурофен - нещо обезболяващо. И колкото и да не искат да пие сок или водичка ще настояваш. Мария не беше яла и пила почти нищо 5 дена. Накрая я заведох при Френгов и той си поговори с нея, та тя започна да се пооправя. Мнико също не ядеше нищо. Пиеше по малко, а по този начин организма се чисти много трудно от упойката. Въоражи се с търпение и сили. Не е желателно да си водиш и детенцето сред много хора - так където може да има и болни.
Виж целия пост
# 976
Как се казва клиниката по УНГ в София ? -малко тъп въпрос ама не ми излиза така като пуснах търсачка
Виж целия пост
# 977
Предполагам че говориш за Исул
Виж целия пост
# 978
Предполагам че говориш за Исул
Ами незнам  Rolling Eyes.Казаха ми ако искам да се консултирам с лекар от клиниката по УНГ ,че там били специалистите .Като пуснах с търсачка не ми излиза обаче такава клиника .А и от четеното от вас никъде не прочетох някой там да си е правил преглед или операция .
А гадното е че не съм от София и като реша да идваме поне трябва да знам къде отивам Crazy
Виж целия пост
# 979
при всички положения ИСУЛ не е точното място Crazy
Виж целия пост
# 980
Предполагам че говориш за Исул
Ами незнам  Rolling Eyes.Казаха ми ако искам да се консултирам с лекар от клиниката по УНГ ,че там били специалистите .Като пуснах с търсачка не ми излиза обаче такава клиника .А и от четеното от вас никъде не прочетох някой там да си е правил преглед или операция .
А гадното е че не съм от София и като реша да идваме поне трябва да знам къде отивам Crazy

Повечето болници имат такива клиники Confused Преди години Исул беше най-предпочитана, но вече не е така. В момента най-добрите специалисти са май в Транспортна болница. Може да запишеш час по тел и ще ти обяснят къде е точно. В  МВР болница също са добри.
Виж целия пост
# 981
Два пъти слагахме макарички, но винаги сами са падали, никога не сме ходили нарочно да ни ги вадят. Ухото само зараства и избутва макаричките навън.

Кажи нещо повече за това как сами си падат - колко време след слагането? И как забелязваш, че започват да падат  newsm78
Виж целия пост
# 982
Мимичета, с какъв хемоглобин бяха дечицата ви преди операцията? днес взех резултата на дъщеря ми. Всичко е в норма, освен леко намален хемоглобин-104 г/л. Не е много нисък, ама не знам педиатърката как ще реагира в сряда.... newsm78 Нашата педиатърка не е особено обезпокоена /в това число и аз/. Какви бяха вашите стойности?
Виж целия пост
# 983
Мимичета, с какъв хемоглобин бяха дечицата ви преди операцията? днес взех резултата на дъщеря ми. Всичко е в норма, освен леко намален хемоглобин-104 г/л. Не е много нисък, ама не знам педиатърката как ще реагира в сряда.... newsm78 Нашата педиатърка не е особено обезпокоена /в това число и аз/. Какви бяха вашите стойности?

На Калина беше 116. Нашата педиатърка, която по принцип не се обезпокоява, този път ми обърна внимание, че има лека анемия. На анестезиоложката в болницата също й направи впечатление, че хемоглобинът й бил нисък. Пита ме дали винаги й е такъв. Като разбра, че и аз съм с нисък хемоглобин /много по-нисък от този/ каза, че трябва и двете да си направим изследване за наследствена анемия  Rolling Eyes
Иначе педиатърката от болницата нищо не каза.
Виж целия пост
# 984
Хич не й е нисък на Калина!. Долната граница за възрастта  от 3 до 6г. е 111. Така, че споко! Hug
Виж целия пост
# 985
А защо ходите при педиартъра на детето да дава становище?Не се ли изиска педиатър от болницата да си даде мнението?
Виж целия пост
# 986
много благодаря на всички .Доста ме е страх ,но това е нормално нали?
Дано всичко мине леко.Сина ми иначие не боледува,но проблема с ушите ни накара да вземем това решение.ще го оперират в Исул при д-р Маджунов има ли някой отзиви от него?
Виж целия пост
# 987
Нати, първият път макаричките се задържаха около една година. НО втория - едва 6 месеца. Казвам едва, защото зарастне ли тъпанчето и започват проблемите. От време на време му преглеждам ушите с фенерче, макаричката започва да се вижда по-лесно, но, разбира се, дали е паднала установява специалист. А след 6 месеца все се налага да отидем на УНГ. Винаги настоявай при личниа лекар, когато детето има продължителна хрема, за направление за УНГ.
Sunshine, нашият хемоглобин седмица преди операцията беше 111, но според личната при толкова боледуване е нормално. Защоно ние карахме и пневмония. В болницата изобщо не го отчетоха като нещо лошо, а и там вече стойностите бяха 124. Не препоръчаха никакви добавки като желязо,напр.
Виж целия пост
# 988
Предполагам че говориш за Исул
Ами незнам  Rolling Eyes.Казаха ми ако искам да се консултирам с лекар от клиниката по УНГ ,че там били специалистите .Като пуснах с търсачка не ми излиза обаче такава клиника .А и от четеното от вас никъде не прочетох някой там да си е правил преглед или операция .
А гадното е че не съм от София и като реша да идваме поне трябва да знам къде отивам Crazy

Повечето болници имат такива клиники Confused Преди години Исул беше най-предпочитана, но вече не е така. В момента най-добрите специалисти са май в Транспортна болница. Може да запишеш час по тел и ще ти обяснят къде е точно. В  МВР болница също са добри.
Благодаря на всички .Д-р Френгов и д-р Едрев от транспортна ли са ? Май на първа страница има телефони .Като оздравеем ще звънна .  bouquet
Виж целия пост
# 989
Хич не й е нисък на Калина!. Долната граница за възрастта  от 3 до 6г. е 111. Така, че споко! Hug

Ами и аз така знам. Миналият път, като пускахме изследвания за градината и хемоглобинът й беше пак толкова някъде. Тогава гледах в една таблица за деца и беше в норма, затова и се учудих като ми обърнаха внимание и педиатърката и анестезиоложката.

А защо ходите при педиартъра на детето да дава становище?Не се ли изиска педиатър от болницата да си даде мнението?

Ходим и при педиатъра на болницата, но нали педиатърът на детето трябва да даде бележка, че е здраво и е възможно да бъде оперирано, а това включва и изследванията да погледне.

Нати, първият път макаричките се задържаха около една година. НО втория - едва 6 месеца. Казвам едва, защото зарастне ли тъпанчето и започват проблемите. От време на време му преглеждам ушите с фенерче, макаричката започва да се вижда по-лесно, но, разбира се, дали е паднала установява специалист. А след 6 месеца все се налага да отидем на УНГ. Винаги настоявай при личниа лекар, когато детето има продължителна хрема, за направление за УНГ.

Благодаря ти за информацията  Hug

много благодаря на всички .Доста ме е страх ,но това е нормално нали?
Дано всичко мине леко.Сина ми иначие не боледува,но проблема с ушите ни накара да вземем това решение.ще го оперират в Исул при д-р Маджунов има ли някой отзиви от него?

Нормално е да те е страх. Аз се тресях от нерви доста преди операцията и си представях какви ли не неща...Но всичко минава бързо и после се радваш на резултатите. Днес например не мога да се нарадвам на гласчето на детето си, което доскоро само гъгнеше и не й се разбираше нищо. А днес вече пее със звънливо гласче  Grinning
Успех  Hug

Д-р Френгов и д-р Едрев от транспортна ли са ? Май на първа страница има телефони .Като оздравеем ще звънна .  bouquet

От Транспортна са, да.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия