Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 891
  • 2 805
# 1 050
при вас направиха ли аудиограма? Ако сте правили, още на контролният преглед ще видиш разликата в графиката. А за гласа - при някои деца се наблюдава такава промяна в гласа. Но тя е временна и скоро ще си говори нормално. Ние махахме накуп и трите сливици на баткото. И при нас гасът му се промени за по - дълъг период от време, за около 10 дена. Аз дори се бях притенила накрая, но сега си е добре детето.
Правихме вчера аудиограма, която естествено потвърди намалението на слуха. След 20 дни ще правим нова. Силно се надявам, че гласчето ще се оправи,че се приесних- така носово не е говорила дори, когати имаше 3-та сливица....и същевременно е леко спаднало, ама това е от интубацията, ясно е.
А и аз като,че ли забелязвам, че ме чува по-добре като говоря тихо, което много ме радва. Grinning
Виж целия пост
# 1 051
Скоро ще забележиш разликата, а на 20 ден и аудиограмата ще го потвърди Peace
Виж целия пост
# 1 052
пак да попитам,как става замерването на сливицата в Транспоортна,има специален уред или се опипва с ръка?
Виж целия пост
# 1 053
паликарова Този метод с опипването много съм го мразила. В Транспортна болница прегледа е с огледалце, а за самото замерване си има апарат.
Виж целия пост
# 1 054
паликарова Този метод с опипването много съм го мразила. В Транспортна болница прегледа е с огледалце, а за самото замерване си има апарат.
значи по измерването с апарат ,се предценява за вадене ли е или не?
направо се побърквам вече Tired
Виж целия пост
# 1 055
При нас замерване не са правили - беше си ясно че сливицата е за вадене. Но ако искаш, няма проблем да се направи замврване на сливицата. Да според изследването се определя сливицата за вадене ли е или не. При нас се е виждало с просто око че е много голяма.
Мила успокой се, не са необходими толкова нерви и притеснения. Всичко ще мине и ще замине, спокойно.
Виж целия пост
# 1 056
Вчера бяхме до Пловдив,не я опипа сръка,но каза че най-вероятно няма да минем без вадене.
Малко да утихне това възпаление и в спокойно състояние ,ще определи как стоят нещата.
Но аз не издържам вече и утре ще я водя при нашия си УНГ .Педито каза ,че може и алергия да има и сливица за това да е този кошмар с давенето нощем.
Виж целия пост
# 1 057
И при нас не се наложи замерване, д-р Френгов направи прегледа само с огледалце и веднага заключи, че е за вадене и е 3-та ст./това се потвърди окончателно днес/.
Паликарова, и аз да ти кажа...наистина е притеснително, и ние не минахме без това, при това аз съм в "положение", но като мине всичко така ти олеква, че направо ти идва да полетиш.  Дано всичко мине и при вас по вода.
Определено съм доволна от Транспортна б-ца. Всички са много внимателни, като започнеш от лекарите, старшата сестра, анестезиоложката. Не броих колко пъти влязоха след операцията да ни видят и да питат дали има проблем!
Виж целия пост
# 1 058
Благодаря Ви момичета  bouquet
Искам да кажа ,че ние вече един път сме вадили трета сливица,и наистина вярвах че всичко ще спре.Само че 6 месеца след ваденето започнаха  същите проблеми.Миналата зима и тази направо беше кошмар,лятото като че малко поутихват нещата.
Виж целия пост
# 1 059
Предполагам че сте я вадили когато детето е било много малко - в тези случаи често има рецидив на сливицата. Но ако виждаш че сега е наложително, махнете я пак, не се колебай.Не чакай да го израстне, защото ако сливицата е голяма и възпалена само ще доведе до повече усложнения.
Виж целия пост
# 1 060
не се колебая,докаже ли сече от там идва проблема ,я махаме веднага.измъчи се детенцето ми,от ходене по лекари и стреляне на посоки.без да боледува,не е и здрава Tired
Виж целия пост
# 1 061
Нати,поздравления и бързо възстановяване на детенце.Като те чета,все едно чета нашата история покрай проблемите ни с третата сливица.

Благодаря  Grinning
Ще ви стискаме палци и на вас  thumbsup

Сега като се прибрахме ми направи впечатление, че доста гъгне. Ясно, че е от отока на мястото на третата сливица, ама колко време ще продължи? А подобрение в слуха кога ще се види ясно?
Щастлива съм, че се отървахме от тая гадина #2gunfire

Поздравления  Hug
Имай малко търпение за гъгненето и не се отчайвай  Simple Smile Калина си хъркаше първите 1-2 нощи. Даже и гнойни сополи имаше 2-3 дни и после всичко изчезна - сополи, гъгнене и гласчето й се оправи. След няколко дена ще е добре детенце  Simple Smile
Бързо възстановяване ви желая   bouquet
Виж целия пост
# 1 062
Болките в крачетата от упойката ли се появява?Ей сега се размърда нещо щерката и ми казва, че искала да стане да върви защото я боляли крачетата.Размачках ги малко и пак заспа  Confused
Виж целия пост
# 1 063
пак да попитам,как става замерването на сливицата в Транспоортна,има специален уред или се опипва с ръка?
Днес бяхме на преглед в Траспортна при проф.Едрев. Още преди да е погледнал детето, ни прати да измерят сливицата с апарат. Направиха и тимпанография. Прегледът беше само с огледалце и не особено стресиращ за малката. Взе ни 50лв.
За съжаление положението при нас не е розово и ще ни оперират на 26.05.  Просто не знам как ще я опазя здрава до тогава ooooh!
Има много секрети в носоглътката и от тях хърка повече и от баща си Laughing
Виж целия пост
# 1 064
пак да попитам,как става замерването на сливицата в Транспоортна,има специален уред или се опипва с ръка?
Днес бяхме на преглед в Траспортна при проф.Едрев. Още преди да е погледнал детето, ни прати да измерят сливицата с апарат. Направиха и тимпанография. Прегледът беше само с огледалце и не особено стресиращ за малката. Взе ни 50лв.
За съжаление положението при нас не е розово и ще ни оперират на 26.05.  Просто не знам как ще я опазя здрава до тогава ooooh!
Има много секрети в носоглътката и от тях хърка повече и от баща си Laughing


А тимпанометрията права линия ли показа? Ще ви слагат ли макарички?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия