Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 884
  • 2 805
# 1 590
има и друг проблем - ми освен за френгов, за никой друг доктор ( "безплатен') не чух добри отзиви, а Виктор има нужда наистина от много добър лекар, защото е много болен, вече нищо не му помага - хронично болен си, от Октромври не ми е бил за повече от седмица без сополи, никой лекар, а съм го водила на над 20 - платени, неплатени, всекви, не го диагностицира. За всички, детето било с градински сополи, който отговор мен не ме грее, само Френгов постави точна, ясна и убедена съм вярна диагноза. Е как да не му дам проклетите пари, пък после квото дойде Cry, само детето да е добре Confused

Водила ли си го в Токуда? Приемат с направление, а д-р Златков и д-р Кюлев са много добри специалисти. Там оперираха малката преди 2 седмици. Ситуацията при нас беше подобна - от октомври не се събира и един месец да е била на градина ooooh!, водих я при Едрев, правихме всички изследвани /някои и по 2 пъти/ , мота ни до април без конкретна диагноза и накрая ми препоръча да я спра от градина, да стоим дълго на море и септември отново да отидем при него! В Токуда нямаха колебание дали да я махаме, не споменаха и за прословутите макарички, за които професорът все ни предупреждаваше. Като я извадиха, сливицата е била гнойна и "пихтиеста". Оттогава Криси е добре, ходи от1 седмица на градина.
Виж целия пост
# 1 591
Искам да попитам в какъв диапазон се движеше температурата на децата ви.Снощи след операцията вдигна 38.2, днес 37,4.

В продължение на няколко дни имаше около 37,5.
Виж целия пост
# 1 592
и аз юух за д-р Златков от Токуда......
изкушавам се да запиша Вики на преглед при него, той беше завеждащ на отделението или бъркам?
Виж целия пост
# 1 593
Благодаря за отговорите, момичета Hug
най-вероятно още в понеделник ще идем на консултация пр д-р Френгов.
Моят Влади от днес има гнойни налепи по сливиците.Мин. седмица беше с вирусен бронхит, а сега от ларингит се оказа-гнойна ангина  Cry
Много ми е мъчно за детенцето ми, изпи всякакви отрови ooooh! #Cussing out
Не знам и аз всъщност дали да изчакам да оздравее и тогава да идем, че сег го лекувам според предписанията на личната лекарка, а Френгов сигурно ще изпише друго и съвсем ще се объркам!
А в Токуда като си с направление, чака ли се дълго време да те приемат или не- имам предвид няколко седмици или месец?
Виж целия пост
# 1 594
Златков е зав. отделение.
Чакахме около седмица за преглед, когато бяхме с направление, за вторичните нямаше проблем - когато кажат и ни даваха час на регистратура. Ако е платено - приемат веднага. За операцията чакахме около месец.
Виж целия пост
# 1 595
Искам да попитам в какъв диапазон се движеше температурата на децата ви.Снощи след операцията вдигна 38.2, днес 37,4.

В продължение на няколко дни имаше около 37,5.
Благодаря Ви за отговора.Снощи ни беше втора вечер,температура нямаше,но хъркаше ужасно и не спря да плаче Sad.На няколко пъти го будех,но казва че нищо не го боли.
Виж целия пост
# 1 596
Ge(rga)na , аз се бях обадила средата на май месец да запиша Ицко за прелед при Д-р Златков с направление. Първата свободна дата беше за 3.06., а с направление на следващия ден.
Но не го заведохме, защото предния ден бяхме на контролен при Френгов, който установи, че слуха се  е  оправил от приложеното лечение.
Виж целия пост
# 1 597
 Ако бях на теб, бих консултирала детето и епикризата му с още някого, ако вече не си го сторила.
SENI, моето мнение е като твоето за макаричките, но от друга страна незнам как е при вас, во при нас от 4 месеца сополите немогат да се изчестят напълно и ако ушите не са отпушени тази течност ще стане гнойна и тогава ще се отрази и на слуха.Не ме яд за нищо друго , а само за тези пълни упойки, а и след 6 месеца сигурно няма да могат да я извадят - аз поне мисля че отвора за толкова кратко време няма да може да го израсне , да се е разширил.Вчера ми вика малкия тука нещо ме бодна като игла, около сърцето - и аз започнах да си мисля само лоши неща Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 598
но хъркаше ужасно и не спря да плаче Sad.На няколко пъти го будех,но казва че нищо не го боли.

Нормално е да хърка в началото - все пак има следоперативен оток. И Калина хъркаше първите вечери.
Щом температурата е спаднала, не се тревожи - ще видиш как в следващите дни съвсем ще се подобри.
Виж целия пост
# 1 599
но хъркаше ужасно и не спря да плаче Sad.На няколко пъти го будех,но казва че нищо не го боли.

Нормално е да хърка в началото - все пак има следоперативен оток. И Калина хъркаше първите вечери.
Щом температурата е спаднала, не се тревожи - ще видиш как в следващите дни съвсем ще се подобри.
благодаря
Виж целия пост
# 1 600
Обаче ние не можем да решим, да рискуваме ли и да откажем макаричките, щом пробема  с ушите е от сливицата, за какво са му тогава тези макарички ( дано не е заради 300 лв повече), а и течноста след лечението се беше изпарила Rolling Eyes
дайте идея
Аз бих отказала макаричките - така планирах да направя ако бяхме останали за операция при Френгов. Макаричките са нож с две остриета - от една страна се дренира течността, но от друга, когато вече са махнати, са фактор за задържане на течност в средното ухо при повторен отит.
[/quote]
Виктор има нужда наистина от много добър лекар, защото е много болен, вече нищо не му помага - хронично болен си, от Октромври не ми е бил за повече от седмица без сополи, никой лекар, а съм го водила на над 20 - платени, неплатени, всекви, не го диагностицира. За всички, детето било с градински сополи, който отговор мен не ме грее, само Френгов постави точна, ясна и убедена съм вярна диагноза. Е как да не му дам проклетите пари, пък после квото дойде Cry, само детето да е добре Confused
Чух от две места добри отзиви за д-р Кирова от център "Лора". Ние се оперирахме при д-р Рангачев  от ИСУЛ, който помогна много и на детето на кумата ми. И двете бяхме насочени към Рангачев от негови колеги, които твърдяха, че е добър. Само дето в ИСУЛ всички много бързат и ако искаш нещо да ги питаш, трябва предварително да си много наясно какво точно и бързо да си изстреляш въпросите. Наистина ли малката душица е толкова болна? Не е ли възможно, наистина, 20-те лекари да са прави за градинските сополи? Ние, майките, никак не харесваме обяснения от типа на " трябва да го израсте", "от градината е" "сега си създава имунитет" и подобни, защото ни карат да се чувстваме безпомощни, а ние искаме непременно нещо да направим за детето си. Може пък наистина бездействието и по-точно изчакването да е по-добрата грижа в някои случаи... Не знам как е при вас, дано да се окаже нещо наистина съвсем безобидно,  а ако не е безобидно - дано бързо да де разреши по най-добрия начин и завинаги. От сърце ви желая здраве!
Виж целия пост
# 1 601
не това нашето не е нормално бе хора
къде живеем
20 лекари не, но на 7 разли4ни специалиста го водих - грешни диагнози
откриваш най - накрая нпкой адекватно действащ - той пък за 300 лв ще ти сложи на детето безсмислени макарички, по мнението на половината майки тук. Къв ти е избора, къде да се чустваш спокойна, че детето ти няма да струва 300 лв мамка му
въобще що за хора, що за държава, не могат ли просто да ни лекуват адекватно децата, а не да ни мотат на дребно.
Френгов е невероятен специалист, но защо трябва да извадя невероятни връзки, за да може да приеме детето ми адекватно, и да не му слага макари4ки, ако не се налага. Не мога да рискувам сама да откажа макари4ките, не знам дали ме разбирате каква ми е смотаната дилема. Не са парите, тях съм ги приготвила и прежалила, за детето ми и в стотици пъти пове4е ако трябва ще дам, както и всяка от нас тук. Но толкова ме объркват вси4ки постигни за това, че доктора играе на дребно, че ме хваща нервата Confused
както и да е, трябва сама да си реша да искам ли второ мнение ( не на диагнозата, а за макари4ките) или да не искам. Но понеже нямам гаранция къде ще обърнат качествено внимание на детето, ще си го оперира Френгов, поне моята близка ще съдейства, да му обърне по - голямо внимание Confused
сополите на Виктор към този момент не са спирали от наюалото на Май, нищо друго - само адски много сополи......
Виж целия пост
# 1 602
, нищо друго - само адски много сополи......


А нещо противоалергично вземате ли? Да не би да има връзка с някаква алергия? При нас имаше сополи и след операцията и сега слава богу от две седмици сме на градина и то здрави, но от 2 м. си пием антиалергични капки.
Виж целия пост
# 1 603
не искам да ви отчайвам,но и аз съм обиколила купища лекари,без резултат ooooh!
сливицата махнахме на две години,и пет месеца след това сополите пак бяха на лице.
за алергия я лекувахме,тази зима 6 месеца пи антихистамини и Сингулар,сополите не изчезнаха.
поне един път месечно си ги имаме в промишлено количество.миналата година всеки месец капки и сироп за кашлица,но до там.по-сериозен проблем нямахме.тази зима сополите бяха по-малко,но пък ангина,пневмония и сега пак ангина Tiredи винаги преди разболяване почват много сополи.никой не е поставил точна диагноза,и съответно я лекуват с налучкване.сега имам
е рецидив на сливицата,и да я махнем не знам този ад ще спре ли?няма и типичните за алергия симптоми,нищо друго освен хрема ,която се стича назад и я дави като спи.не непрекъснато ,но достатъчно за да се побъркам вече
Виж целия пост
# 1 604
той пък за 300 лв ще ти сложи на детето безсмислени макарички, по мнението на половината майки тук.

Ааа, няма такова нещо, мила. По мнението на 2-3 майки тук...

За едното й ухо не съм се съмнявала, че е необходима макаричка, само за другото. То беше здраво до операцията и като ми каза в денят преди операцията, че трябва и на него да сложи /след тимпанометрията/ честно казано се усъмних. Но ето, че сега, след като Калина изкара един продължителен, макар и не тежък вирус и влачи сополи и кашлица сума ти време й секретира точно това ухо, което беше уж добре. С другото няма проблеми, но от въпросното й изтича тъмножълт секрет, при това обилно. Ако нямаше макаричка на него, в момента щеше да е с отит, със сигурност. И в този момент се радвам, че не отказах макаричката на това уше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия