Машина за хляб - 6 част

  • 48 858
  • 587
# 405
Мама Цоцоланка, пусни тема, пък и да няма голям интерес, поне ние ще си запишем рецептите! Peace
Ох, то и аз имам рецепти бол, ама слагам само такива дето съм ги правила.Ако няма снимки, гледам че хората не се вдъхновяват.
То вече се и заринах със всякакви рецепти, аз, ама нейсе...Нещо съм в творчески застой! Confused Повече ми се яде, отколкото да ми се готви... ooooh!
Виж целия пост
# 406
Как станаха така парчетата на питката?????

Имам грешка в рецептата, но я поправих. Ако някой я е "копнал" да си я поправи Embarassed Реже се на 12 парчета, а не на 16. Разточвам всяка от трите топки на кръгла кора с диаметър около 40 см. Мажа всяка кора с олио и слагам една върху друга. После режа през средата на 4 еднакви триъгълника и после всеки от тях на още 3. Завивам леко от широката към тясната страна, като съвсем леко изтеглям. Нареждам в тавата, като затискам връхчето на триъгълника отдолу за да не се развие при втасването. Тавичката ми е малка - 30 см. широка и 5 дълбока.
Виж целия пост
# 407
ей, благодаря ви много за помощта и разясненията, сега отивам да се опитам да направя един козунак... боже дано да стане!! Praynig
Виж целия пост
# 408
rosita*, ти се хвърляш от начало на най-трудното и после ще се жалваш, че не става! Laughing То тука всички сме така!
Направи един 'прост', хляб да видиш що е туй машина и тогава смело напред! Peace
Виж целия пост
# 409
Здравейте и аз имам машина за хляб Мулинекс за 1,5 кг но пека хляба с бъркалките и трудно после го вадя, залепват защо
Виж целия пост
# 410
Здравейте и от мен!Отдавна не съм влизала, покрай тези празници после ще се търкаяме Joy
Вчера явно съм скучала та ..метнах продуктите в 4 следобед и в 7.30 питката беше готова.
http://i216.photobucket.com/albums/cc120/gaxit/DSC00178.jpg
http://i216.photobucket.com/albums/cc120/gaxit/DSC00183.jpg
Лебедунастрахотна си  bouquet
Виж целия пост
# 411
Здравейте и аз имам машина за хляб Мулинекс за 1,5 кг но пека хляба с бъркалките и трудно после го вадя, залепват защо

Ами то няма как да се пече без бъркалките, ако тръгнеш да вадиш тасалото тесто и да махаш бъркалите и пак да го връщаш ще стане голямо мазало, затова си има една кукичка към пекарната, като се изпече хляба слагаш го на една страна и с нея леко леко ги издърпваш, понякога трудно ми излиза хляба от контейнера, но го обръщам като го държа с една кърпа и го потупвам и разтърсвам леко докато хляба излезе

Тез питки леле мале, облизвам си прустите тука само, май за коледа такваз ще е, само да не стане като меденките, че още им се каня, а не съм ги направила
Виж целия пост
# 412
Момичета ,здравейте.
Ох от неколко дни чета за ФИФ-ките и в Варна не мога да намеря Confused
А искам за коледа 3 бройки за бабичките и на нас една.
Искам да попитам ФИФ само един ли е модел?
Моля за помощ, разбрах че в София може да се купи.
Виж целия пост
# 413
Фиф мисля, че са 2 модела,ако не са и 3.
Във Варна имаше в магазин Берлин - бившия Полски център, намира се до 'дупката' на центъра, където трябваше да се строи универсален магазин,сега има алуминиеви бараки.В близост до хотел Мусала.
Питай там, ако нямат в момента ще получат, те периодично получават, но цените са им високи!Горе долу на същата цена можеш да купиш Аляска от Метро.
Виж целия пост
# 414
Аз отдавна не съм писала, но редовно ви чета! Wink Браво за питката, ще я пробвам за Коледа! Lebeduna, pepika - прекрасни са! Браво и все така! Wink
Мама Цоцоланка, пусни темичката!   bouquet
pina, както винаги полезна, отзивчива и изчерпателна!  Hug
Аз напоследък правя само обикновени черни и бели хлебчета, със скромни добавки, също тесто за пица, нищо интересно, но ще се развихря по празниците!
И въобще вече действам много смело и повечето неща ги слагам на око (само брашното с везничката) и следя топката! Като си спомня преди година какво стриктно мерене падаше и сега ми е смешно, ама така е в началото - тогава се опознавахме с машинката, а сега сме верни приятелки, харесахме се и се обикнахме. Wink

Виждам, че има все повече притежателки на това полезно уредче и пожелавам само чудно ухаещи вкусотийки да изкарвате от него!  Hug

мими 1, не смятам, че трябва толкова да те притеснява фактът, че бъркалката остава в хляба, ако той си е хубав обаче! Но все пак можеш да я намажеш предварително с олио, зехтин, масло. Моята машина също е Мулинекс, но с по-малък обем и аз гледам да я омазня, или просто слагам мазнината директно върху бъркалката, но пак понякога пак остава вътре.

caireac77, аз не мога да ти помогна с Фиф-ките, но пък щом е толкова спешно защо не се ориентираш към друга марка от същата ценова категория!  Peace
Виж целия пост
# 415
Лебедуна ,браво за прекрасната пита.Записах си рецептата и мисля да се пробвам,ще пиша какво е станало,но чааааак за Коледа,не сега.....погледнах ти в албума и се оплюнчих като видях козуначените гевречета.... ShockedБи ли ми дала рецептата,ако искаш и на лични Hug
Виж целия пост
# 416
Гевречетата са  от козуначено тесто. Без значение по каква рецепта, те са горе - долу еднакви, с различни добавки. Съвсем обикновено козуначено тесто, без стафиди и кори от лимон или портокал. Меся го в машината и не го изчаквам да втаса, а само 10 -тина минути да се поотпусне.
Разточвам на кръг с дебелина 0,5 см. Режа с винена чача кръгчета, а вътрешния отвор с напръстник (шивачка съм - импровизирах) Пържа в маслена баня. Предварително нарязвам всички гевречета, защото много бързо се зачервяват и няма време да се правят в движение. Още топли ръся с пудра захар.
Козуначени гевречета
Виж целия пост
# 417
Лебедуна, я ми обясни какво е маслена баня? За първи път го чувам. newsm78
Виж целия пост
# 418
      newsm78 Момичета, някой има ли рецепта за коледните гевречетата дето ги продават в хранителните магазини.  Praynig Ще съм ви благодарна, ако някой я  напише.
Виж целия пост
# 419
Лебедуна, я ми обясни какво е маслена баня? За първи път го чувам. newsm78
Повечко олио в тиганчето Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия