Welcome on board 10 - Италия _ Милано

  • 33 130
  • 257
# 150
За гвардията - ами преди 500 години папа Юлий незнам кой номер решава да създаде такава гвардия бодигардове.
Аутфита им е проект на Микеланджело. По това време швейцарците са били доста бедни и се славели като добри наемници, войници в цяла Европа. Освен това говорили немски, което е била още една допълнителна защита срещу ежедневните конспирации и интриги  за убийства и пр. Гвардейците се избират от лични швейцарски семейства и са несемейни. Ако някой иска да се ожени, трябва специално да има разшрешение от Папата. Сега, функциите им са чисто протоколни. Ватикана на практика се охранява от италианската полиция, за което данъкоплатците плащат.

Виж целия пост
# 151
Може би малко късно се включвам в темата, но все пак - gioia, мерси за спец отношението.

Въпреки че от вчера адски ми мирише на зоокът като се покажа на терасата, много си се кефя на този метропол Милано:)
Италианката е наистина много стилна жена...понякога ми става скучно от еднаквото обличане, сиво, черно, тези любими техни цветове:) В Барцелона е всичко много по-шарено и по-различно. Но пък Милано си е Милано.

Не знам дали споменахте вече Artigiano in fiera - http://www.artigianoinfiera.it/ita/index.php,
която ще се провежда от 1-ви до 7-ми декември. Ако някой е навит, мога да го заведа  Simple Smile Нямам търпение!

Виж целия пост
# 152
Ако някой иска да се ожени, трябва специално да има разшрешение от Папата. Сега, функциите им са чисто протоколни.
Има и още едно условие _ трябва да са високи поне 1,90 м. Simple Smile

А пък Gradisca (новият прякор на Lennie) е героиня от филма Amarcord на Федерико Фелини. Този филм печели Оскар през 75 година (ако не се лъжа). Действието се развива в Римини (родният град на Фелини), по времето на фашистка Италия. Във филма има много ирония и много топлина. Simple Smile Изразът Amarcord е на диалект и значава Mi ricordo (Спомням си).
Виж целия пост
# 153
да добавя за мъжете (от лЮбезност Ще изклЮ4а съпрузите на посеЩаваЩите форума дами  Wink), 4е не са особено привлекателни, изобЩо не знам от къде им е славата на "ма4овци", средната висо4ина е 1.70 Confused, еднотипни, мъ4ат се да свалят каквото им попадне пред о4ите. по_голямата 4аст са мързеливи, живеят с мисълта, 4е домаШните задължения са генети4но заложени в женския пол, та трябва да ги ръ4каШ постоянно, ако искаШ някаква помоЩ  ooooh!
ако ги изпуснеШ в на4алото, после няма оправия  #Crazy
добра компания са, не трябва да ги оставяШ да пият много, 4е може да ти се наложи да ги прибираШ после  Mr. Green
Хаха, на този пасаж се посмях.
Много хубаво описание. Иронинчо, но синтезирано вярно. Laughing
Аз да добавя футбола. Twisted Evil АбсолЮтна мания за 95% от мъжете. Гледат по цяла неделя, ходят по мачове, четат по вестници...
На жената може и да изневерят, но на "отбора на сърцето" никога. Laughing
Ако не се гледа футбол, винаги има поне по едно друго спортно събитие за зяпане _ колоездене, ски, плуване...
Изобщо италианските мъже са много спортни ... гледачи на ТВ.
Виж целия пост
# 154
Кожените палтенца тази зима се носят с широки колани, това пак от вашия край дойде. Twisted Evil

На Ели всичко й харесва що е италианско, как умело завоалира нездравия си интерес към мъжката половина. Mr. Green Отиде папито в командировка и го удари през просото:шопинг, мъже, не ми казвай и че имаш италианско вино на трапезата, а не производство на компаунда Laughing, да не се пържиш в ада после. Mr. Green

Като стана въпрос за ада и рая, разкажете повече и за Ватикана, всичко ще е интересно, особено ако е подкрепено и с хубави снимки като предишните. Grinning

Ами това е един немалък проблем за Италия, бих казала. Влияят на практика върху вси4ки сфери на живота тук ....
Виж целия пост
# 155

Казват, че италианката разваля връзка за нищо и била много претенциозна.
Това го казват ергените приятели на мъжа ми, де  Twisted Evil За тях угодия няма.

Мен ме кефят италианките, че са умерено елегантни и в този вид са на колела. С черните очила, хендсфрий, високите ботуши, 3/4 палтенца... има много готини жени, не знам дали са депилирани ( вие къде ги виждате тез работи) , привидно не са гримирани, но ако се загледаш има бая декорация по тях...


Не съм събли4ала никой, 4естно  Laughing. разкази на хора и от двата пола (ама такива истории съм 4увала, 4е  Shocked) и клЮки на естетистката.
плЮс ли4ен опит в болницата като отидох да раждам _ акуШерката беШе тръгнала да търси кой си е позволил да ми направи интимна при4еска  Embarassed Rolling Eyes, едва ли не се оправдавах, 4е съм била посеЩавала басеин, та затова.

като каза за колело, та се сетих, в блока ми има една дама, не знам на колко години е, ама децата са и големи, ей тя ми е стимул абсолЮтен : винаги перфектна, джитка си с колелото, колата само за пазар... страШна форма  Laughing

италианките не знам дали са много претенциозни, във всеки слу4ай са безобразно мърморливи и с много високо само4увствие. малко не ми отговаря лесното разваляне на връзки, все оЩе забелязвам, 4е предпо4итат да си държат сигурното и да му пилят нервите, отколкото да приклЮ4ат и да търсят неЩо друго.
но това е мое впе4атление.

аз за църква и политика няма да пиШа в тази тема, да не я разваля Confused
Виж целия пост
# 156

Lennie, много красиви снимки   bouquet. Определено много бих желала един ден да посетя Венеция. На снимките изглежда прекрасна.


много е красива, наистина
аз я харесвам пове4е от флоренция, която пък има доста по_богато културно наследство, та според интересите....

напоследък оба4е ме привли4ат пове4е по_ малките град4ета, не толкова известни, по възможност с по_малко туристи (въпреки 4е е трудно постижимо)

ето е и неЩо мое лЮбимо на 4ас, 4ас и половина от Милано
http://www.illagomaggiore.com/?set_language=en&cl=en
Виж целия пост
# 157


А пък Gradisca (новият прякор на Lennie) е....

ух, младо, ма всичко знае  Laughing
Виж целия пост
# 158
Може би малко късно се включвам в темата, но все пак - gioia, мерси за спец отношението.

Въпреки че от вчера адски ми мирише на зоокът като се покажа на терасата, много си се кефя на този метропол Милано:)
Италианката е наистина много стилна жена...понякога ми става скучно от еднаквото обличане, сиво, черно, тези любими техни цветове:) В Барцелона е всичко много по-шарено и по-различно. Но пък Милано си е Милано.

Не знам дали споменахте вече Artigiano in fiera - http://www.artigianoinfiera.it/ita/index.php,
която ще се провежда от 1-ви до 7-ми декември. Ако някой е навит, мога да го заведа  Simple Smile Нямам търпение!



ето оЩе една милан4анка се излЮпи  Grinning

този панаир наистина е интересен, но лудницата ме изнервя (а и всяка година май е едно и съЩо) обикновено не пропускам бирарията от тЮринген .....
Виж целия пост
# 159
тази теми4ка само за Милано ли Ще я оставим, или Ще прегледаме цяла Италия?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 160
тази теми4ка само за Милано ли Ще я оставим, или Ще прегледаме цяла Италия?  Rolling Eyes

както кажете ....
Виж целия пост
# 161
тази теми4ка само за Милано ли Ще я оставим, или Ще прегледаме цяла Италия?  Rolling Eyes

както кажете ....

Както е по-удобно за вас. На нас ни е интересно всичко, особено  ми допада лежерният начин( досущ като елегантно-небрежния стил на италианките) по който разказвате, без излишни напъни и затрупване със статистически данни. Grinning

Кажете какво правят италианките през уикенда, след като не намират време за форума, а мъжете им са отдадени на тв спортуване. Laughing

Може ли повече подробности за изложението?, на което ни покани morgause.



А пък Gradisca (новият прякор на Lennie) е....

ух, младо, ма всичко знае  Laughing

Тъкмо помислих, че някой друг ми отговорил снощи, а аз съм го взела за Лени. Mr. Green

Момичетата от Милано, ако утре ви се наложи да живеете в друга част на Италия, къде бихте отишли, ако имате избор?
Виж целия пост
# 162
Брех,аз докато се появя и вие сте избистрили музиката,мъжете,жените,църквата и нам си оЩе кво  Close
Бързи сте кат италианец дето пие сутреШното си кафе в бара и ти4а за работа  Mr. Green


......Момичетата от Милано, ако утре ви се наложи да живеете в друга част на Италия, къде бихте отишли, ако имате избор?

Южен Тирол  Heart Eyes Но да под4ертая ,4е аз много много не съм обикаляла из другите 4асти на Италия ,само тук в околните региони. Във Флоренция и Тоскана като цяло например никога не съм ходила  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 163


Като стана въпрос за ада и рая, разкажете повече и за Ватикана, всичко ще е интересно, особено ако е подкрепено и с хубави снимки като предишните. Grinning

Ами това е един немалък проблем за Италия, бих казала. Влияят на практика върху вси4ки сфери на живота тук ....

[/quote]

Ще е интересно да дадете малко примери въпреки неохотата на feiam. С какви проблеми се сблъскват хората в ежедневието си, породени от това влияние?
Виж целия пост
# 164

Момичетата от Милано, ако утре ви се наложи да живеете в друга част на Италия, къде бихте отишли, ако имате избор?

и аз от тук запо4вам
Милано като голям град ти дава много възможности (кото например за работа), но не е кой знае какво место за живеене...
мисля, 4е все пак бих останала на север или център. В района на Лени , например е ОК

лигурия е красива, но лигурийците за трудни хора... а и лятото е лудница

на това езеро, което ви показах бих отиШла с удоволствие....

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия