Машина за хляб - 8 част

  • 50 514
  • 668
# 420
момичета, как да си кача файл? Иска ми се да ви покажа моят хляб, но не се справих. Помогнете ми!!!!
Виж целия пост
# 421
качи снимката във snimka.bg.

или ми пиши на ЛС, ще ти помогна:)
Виж целия пост
# 422
Благодаря ти Jullie за помощта.
Ето това е моят хляб, направен с 50/50 типово и бяло брашно /Панино/, който стана направо разкошен. Вече е почти изяден.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=220950
Виж целия пост
# 423
Ама 500гр. или 500 мл. Щот аз в началото с това се бърках  Mr. Green Пробвай със суха мая.
Ами естествено,колбата е 500мл Embarassed
Виж целия пост
# 424
Вчера забравих да напиша,че  чаената ми чаша=250 мл вода.
Виж целия пост
# 425
Lebeduna Hug Hug Hug направих козунак по твоята рецепта , стана превъзходен ,но ми се видя малко тежък може би трябваше да втаса още .Бях чела (от форума)че щом се е спукал от горе му трябва още  втасване.Само да се справя с плетката  и ще постна снимки че.. Embarassed
Виж целия пост
# 426
Ама 500гр. или 500 мл. Щот аз в началото с това се бърках  Mr. Green Пробвай със суха мая.
Ами естествено,колбата е 500мл Embarassed

Ами.. слагаш доста малко брашно в такъв случай. И за тва не става  Grinning
Виж целия пост
# 427
Здравейте момичета.
Много се радвам че за кой ли път намирам във форума отговор на въпроса си.
Веднъж в склада на ТСМ видях печка за хляб и ми се стори добра идея, ама не се реших да я взема, в момента в който се наканих там вече ги нямаше.
Преди 3 седмици отриха че мъже ми има висок холестерол и трябва да ограничи хляба до пълнозърнистия, обаче........ може ли да имаш вяра на магазините какво продават или пък на тези които произвеждат newsm78. Сетих се аз за печката че е добра идея. Купих си на Мулинекс новия модел, изглежда ми добра ама кой я знае. Имате  вероятно представа как се държи, бихте ли споделили с мен впечатленията си? Знам че вероятно и по следващия ми въпрос писано е много но направиха ми лазерна корекция на окото и не ми дават да седя много пред компютъра, затова мога ли да ви помоля да ми споделите за пълнозърнистия хляб какво точно брашно взимате.
Благодаря ви предварително Heart Eyes
Виж целия пост
# 428
Благодаря ти Jullie за помощта.
Ето това е моят хляб, направен с 50/50 типово и бяло брашно /Панино/, който стана направо разкошен. Вече е почти изяден.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=220950
Много хубав хляб си направила.И моят става такъв Laughing
Виж целия пост
# 429
Здравейте момичета.
Много се радвам че за кой ли път намирам във форума отговор на въпроса си.
Веднъж в склада на ТСМ видях печка за хляб и ми се стори добра идея, ама не се реших да я взема, в момента в който се наканих там вече ги нямаше.
Преди 3 седмици отриха че мъже ми има висок холестерол и трябва да ограничи хляба до пълнозърнистия, обаче........ може ли да имаш вяра на магазините какво продават или пък на тези които произвеждат newsm78. Сетих се аз за печката че е добра идея. Купих си на Мулинекс новия модел, изглежда ми добра ама кой я знае. Имате  вероятно представа как се държи, бихте ли споделили с мен впечатленията си? Знам че вероятно и по следващия ми въпрос писано е много но направиха ми лазерна корекция на окото и не ми дават да седя много пред компютъра, затова мога ли да ви помоля да ми споделите за пълнозърнистия хляб какво точно брашно взимате.
Благодаря ви предварително Heart Eyes
Аз съм много доволна от пълнозърнестото брашно  Грахам на "Хоуп". Опаковката е зелена с нарисувани хлебчета. Към това брашно не прибавям бяло и въпреки това хяба става много сполучлив. Hug
Виж целия пост
# 430
Здравейте, момичета!

За да внеса малко разнообразие в козуначената мания (обзела ви напоследък) и понеже не съм видял друг да е показал нещо подобно ви предлагам най-правения хляб вкъщи. Рецептата е заимствана от д-р Емилова, представена от нея в "Бон апети" (Питки "Здраве"), само че моя вариант е без подправки и с друго съотношение на съставките. Въпрос на вкус. Simple Smile
Естествено, че не се получава бял пухкав хляб на конци, но на любителите на по-тъмните хлебчета вярвам ще им хареса.


Хляб "Здраве"

1 1/3 cup вода
1 с.л. захар
1 с.л. олио
2 cup бяло пшенично брашно
1 cup ръжено пълнозърнесто брашно
1/2 cup царевично брашно
1/2 cup овесени ядки
1/2 cup пшенични трици
2 с.л. пшеничен зародиш
1 ч. л. сол
1 пакетче суха мая - 7 гр. (става и с прясна)

Мерките, които ползвам:
1 cup = 240 мл
1 с.л. = 15 мл
1 ч.л. = 5 мл

Програма Основна - бърза, количество - 900 гр. или 1 кг.
Понеже тестото е по-твърдо внимавайте с дозата за да не се претовари машинката.


Виж целия пост
# 431
ivat ,,страхотно изглежда на снимката,непременно ще го пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 432
Здравейте на всички ! Но особенни благодарности на Джемма за ХЛЕБОПЕЧКАТА, голямо четене падна. Взех си от там рецептата за кекс. Уж чета всичко, но да не съм изпуснала -  ти правила ли си този кекс. Не е труден  за изпълнение. Машинката ми е с една бъркалка и по-малък обем, като не знам дали ще замеси 1 кг. Донесоха ми я и нямам книжка. За повече от 1 кг - сигурно трудно, но да е само за 750 гр. - какво мислиш. Но брашното за кекса е 450 гр. Да стане пък толкова много.? Да чуя мнение, преди да пробвам.
Виж целия пост
# 433
Момичета здравейте!
Току що ми се обадиха да си взема капака няма по-щастлив човек от мен
взимам си го и отивам да хлебоправя, ръцете ме сърбят, а за перката на машинката да не ви разправям...
И да попитам нещо защо не си слагаме рецептите в темата с рецептите, не е ли по - удобно така вместо да се ровим за някоя интересна рецепта страници наред?
Или поне линковете с рецептите да сложим в темичката какво ще кажете?
Виж целия пост
# 434
Съгласна съм със svetly_. Нека рецептите да са отделно, че така се изприщвам докато намеря нещо... Cry
Да споделя : снощи правих козунак с готово брашно, пекох го в хлебарката и да ви кажа не стана никак лош. Е, в сравнение с другите от рецептите на Лебедуна, Пина, Лейдито и всички останали, има какво да се желае, но за бърза употреба става. Особено като се има предвид че моя  големия пубер ме кара през ден да правя козунак..... #Crazy

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия