Черен списък на храни и хранителни продукти - 2

  • 101 246
  • 722
# 180
*Nessa*, технологично е много трудно изпълнимо една фирма да предлага 2 вида млека(с евтини и със 100% естествени добавки), защото техниката е от оно време, при която ако сменяш асортимента, трябва да се изчисти цялата система на машината(отива в канала) за да не се смесят. Това само по себе си е голям разход.
Фирмите предпочитат да предлагат масови млека, защото тук 20 кофички, там 50 никак не е рентабилно. Може би когато културата ни на консумиране се промени и се търси повече качествена стока... newsm78
Виж целия пост
# 181
А аз се чудя защо никой не пише в старата тема и свършиха ли се боклуците на пазара! Whistling

Аз за пореден и последен път купувам кисело мляко Верея 4,5% - вътре се оказа абсолютно течно нещо, може би прясно мляко, без абсолютно никакъв помен от заквасване. На вкус е блудкаво. Sick В срок на годност е. Седи ми отворено в хладилника втори ден и се чудя да го хвърля ли или да ходя да се оплача в Комисията за защита на потребителите? newsm78 Лошото е, че не помня от къде го купих и не пазя касовата бележка.
Виж целия пост
# 182
Ха, това за Вереята ме изненада. И ние често го купуваме, мъжът ми много го харесва и обикновено седи гъсто и има вкус на заквасена сметана (почти  Wink). Дано не са почнали да го съсипват и него...
Виж целия пост
# 183
На мен това с Верея-та втори път ми се случва. Веднъж - беше преди доста време - пак бях попаднала на такава кофти партида и писах в старата тема. Много дълго време не го купувах. Престраших се няколко пъти и хоп - нова изненада. Това мляко повече у дома не стъпва! Naughty
Виж целия пост
# 184
И по- скъпите продукти, не са гаранция за качество. За пример давам кашкавала, на каквато и да е цена, не мога да намеря качествен, мек е като пластелин.  ooooh! Взимам много рядко, когато  детето пожелае пица, иначе ме е яд да го купувам. Tired
Ти говориш за разлика от няколко лева - защото такава е разликата между продуктите на българския пазар - аз говоря за поне двойни цени - тогава вече можем да си говорим за кашкавал от истинско мляко - стига да има кой да го произведе.
Виж целия пост
# 185
Аз не знам защо и сега да не може да се произвеждат качествени млечни продукти, като изкупната цена на млякото е около 40 стотинки / в България/. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 186
В неделя чакахме гости,мъжът ми ги поканил с обещанието ,че ще сервираме риба и закупил един пресен/уж/ бял амур от "Метро"...бая риба беше-над 5 кг....и след като два часа го чисти и направи всичко леж/и той и банята после бяха за основно почистване/,го поех аз,измих го,осолих го и пека на скарата-и тамън идват гостите-аз довършвам последните парчета-мъж ми реши да го опита....е,няма такава гадост-горчи...мирише гадно/интересно,че докато го обработвахме,не сме усетили миризмата/..........аз също се престраших-просто нямам думи да опиша вкуса Sick.....В крайна сметка гостите ядоха скумрия/добре,че имаше в запасите/,но втори път от "Метро" прясна риба-не,въпреки голямата им реклама,че всичко е винаги прясно/...още повече,че преди седмица охладеното пилешко месо/пак от там/с чисто нова дата лепнеше и от долната страна беше леко синкаво.......така,че временно съм забранила пазаруването от там.
Виж целия пост
# 187
ей момичета вие ме стреснахте с тая Верея, добре си мислех да взема На баба, взела съм 4 млека че сега ще правя тортата с мюсли и ще докладвам по-късно, дано не е рядко
Виж целия пост
# 188
Краве сирене "Росица" на някаква фирма от Бяла черква - не знам как е на вкус, не го купих, но на етикета беше написано какво съдържа.И какво мислите? - съдържа и хидрогенирана растителна мазнина.Сигурно това съдържат и другите сирена, но поне този производител е имал доблестта да го напише на етикета.
Виж целия пост
# 189
Искам да споделя и аз за киселото мляко - в един друг форум четох, че ЕлБи било най-истинското кисело мляко /дано не прозвучи като реклама - освен като консуматор нищо друго не ме свързва с тази фирма/ тъй като само те ползвали живата закваска, а и тази фирма била бившата държавна - Млечна промишленост. Но както казва една моя приятелка - това което ми е по вкуса и по-джоба - то е истинско. Аз иначе купувам само от това мляко - и с по-високата и с по-ниската масленост са си супер. 
Виж целия пост
# 190
А аз се чудя защо никой не пише в старата тема и свършиха ли се боклуците на пазара! Whistling

Аз за пореден и последен път купувам кисело мляко Верея 4,5% - вътре се оказа абсолютно течно нещо, може би прясно мляко, без абсолютно никакъв помен от заквасване. На вкус е блудкаво. Sick В срок на годност е. Седи ми отворено в хладилника втори ден и се чудя да го хвърля ли или да ходя да се оплача в Комисията за защита на потребителите? newsm78 Лошото е, че не помня от къде го купих и не пазя касовата бележка.
На мен това ми се е случвало със зелената верея!
Пълна отврат!
Няма значение от къде си го купила- качеството е гадно!
Виж целия пост
# 191
добре си беше млякото, нямаше водичка отгоре
Виж целия пост
# 192
Явно си зависи от партидите
Виж целия пост
# 193
ей момичета вие ме стреснахте с тая Верея, добре си мислех да взема На баба, взела съм 4 млека че сега ще правя тортата с мюсли и ще докладвам по-късно, дано не е рядко
Mалко офф - тази рецепта спокойно се прави и с не толкова гъсто мляко, и без мюсли - бисквитите си поемат достатъчно течността  Wink
А по темата - аз знам, че "На баба" е данонско мляко, тоест... представяте си колко е истинско. Затова предпочитам Вереята, дано не случа и аз като Ним на течно кисело мляко...
Виж целия пост
# 194
Млякото " На баба" се произвежда от Данон.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия