Ранно приучване на гърне

  • 37 391
  • 332
# 225
До тук никой не оспорва, че всяка "мъка" бива възнаградена рано или късно  с подобаваща последица.
Само че "общението" на бебето с гърнето на която и да било възраст не е по презумпция мъка.  Laughing Поколенията преди памперсите изобщо не са целокупно психически увредени, също по презумпция.
Та нека се разграничат нещата- едно е привикване на сила към гърнето, когато си говорим за "мъки", друго е просто ползване на гърнето без наличие на такива допълнения. Мисля, че ако се обърне повече внимание на това нито ще има излишни спорове, нито философствания в която и да било крайност и опити за налагане на лични становища като единствено правилните, нито заплахи към "врагът" приемащ обратната теза, неподкрепени с някакви логически доводи и доказателства.
За мен единственото нещо, което със сигурност е погрешно в тази насока, е насилието. За останалото- изобщо не съм убедена, че има по- правилни и по- малко правилни подходи.
  newsm10 Именно Peace
То иначе става Banghead
Виж целия пост
# 226
[quote

И пак казвам дали детето ще ходи без памперс от 5-ия си ден или ще пишка и ака в гащите докато стане абитуриент е личен избор на всяка майка.
[/quote]

Ето това изказване е доста силно и непремерено.
Виж целия пост
# 227
Ето това изказване е доста силно и непремерено.
Абе не съм сигурна,но мисля че докато детето не успее да се противопостави как бива гледано си е избор на майката (или настойника).Поне аз не се сещам за изключения.Друг е въпросът,че бебетата умеят да изразяват желанията си посвоему.
Виж целия пост
# 228
dimitriana, темата не е "dimitriana, yanast и ivonska" - нека оставим и други никове да пишат по въпроса; нашите мнения, мисля, станаха ясни на аудиторията...

Благодаря за разбирането. Ще ми е приятно да срещна майки, които до сега не са сварили да се включат.
Виж целия пост
# 229
Ето това изказване е доста силно и непремерено.
Абе не съм сигурна,но мисля че докато детето не успее да се противопостави как бива гледано си е избор на майката (или настойника).Поне аз не се сещам за изключения.Друг е въпросът,че бебетата умеят да изразяват желанията си посвоему.


Съгласна съм,че макар и бебета,все пак умеят да изразяват желанията си.Синът ми например ходи на гърне,но като цяло е с памперс.След сън винаги е навит за гърнето и почти винаги го използва по предназначение.Ако пробвам през деня и му спомена  за гърнето понякога показва,че няма нищо против,понякога бяга и се крие,аз съответно не настоявам.Не смятам,че бъркам!понякога,когато се е изпишкал и аз понеча да го вдигна той започва да се сърди,оставям го и скоро след това свършва и другата работа,понякога обаче я свършва и в памперса(по-честият вариант).Има време за всичко,той знае какво се прави в гърнето,а кога ще предпочете да прави всичко само там,а не в памперса разчитам пак на него да ми покаже и знам,че така и ще стане.Едва ли ще е към 18-ият му рожден ден,даже съм по-склонна да вярвам,че до към 2 годинки вече ще е без памперс,но и да е с памперс,голяма работа.
Нямам нищо против ЕБХ,напротив-уважавам майките,които са успели в прилагането й,но тя определено не е за мен.
Виж целия пост
# 230
Право на избор по въпроса има всяка майка.
Моят ще бъде от около 2 годинки. Не че се плаша от лоши последствия в по - напреднала възраст на дедето. Просто смятам, че тогава ще е по - осъзнато и по - готово да се справи с тази задача.
Виж целия пост
# 231
Дъщеря ми тормозена ли е била като съм я сложила да седна на гърне на 7 месечна възраст?!
Трябва ли да откривам в нея трайни психични отклонения?!
Виж целия пост
# 232
Дъщеря ми тормозена ли е била като съм я сложила да седна на гърне на 7 месечна възраст?!
Трябва ли да откривам в нея трайни психични отклонения?!

Мисля, че се съгласихте да приключим психологическият спор и да дадем трибуна на повече майки да споделят... Твоята цел каква е точно? Или повдигнатият въпрос те тревожи по някакъв начин...
Виж целия пост
# 233
Дъщеря ми тормозена ли е била като съм я сложила да седна на гърне на 7 месечна възраст?!
Трябва ли да откривам в нея трайни психични отклонения?!

Мисля, че се съгласихте да приключим психологическият спор и да дадем трибуна на повече майки да споделят... Твоята цел каква е точно? Или повдигнатият въпрос те тревожи по някакъв начин...

Не просто се чудя.
А също така мисля, че темата вече се изчерпа. Peace
Виж целия пост
# 234
....
А също така мисля, че темата вече се изчерпа. Peace

Да, между мен и няколко от вас се изчерпа, но ние не сме Форума!
Виж целия пост
# 235
Доста вече изразиха мнението си.
Или са сложили децата си на гърне на 7-8 месеца, или на около годинка и нещо, или са ги държали с памперси до 3 годишни.

Всяка майка има свой опит и своя история за нейното дете. Нека я сподели без другите да я нападат, осъждат или третират като психично болна.
Но, и нека никой да не насажда своите възгледи и виждания по темата на останалите.
Просто нека бъдем малко по-толерантни. Всеки има право да гледа детето си както намери за разумно. Смятам, че майките, които пишем в този форум сме интелигентни и разумни жени, които по никакъв начин не искат да навредят на  Peaceдецата си.
Виж целия пост
# 236
При нас приучаването към гърнето върви за сега добре. Синът ми просто не иска да му слагам памперс. Казва си като му се пиша, но забелязвам, че започна да ака на 2 дни. Преди това си беше редовен всяка сутрин след закуска. Като се случи да му се приака си сяда на гърнето, но е много неспокоен - става, сяда, става и плаче. Как да му помогна? Обяснявам му, че това да акаш в гърнето е худаво, дупето е чисто и т.н. Но...
Мами с повече опит споделете.
Виж целия пост
# 237
Два дена четох за тази тема и изводите ми са два:
1. Ще започна да уча дъщеря си на тоалетна или на гърне, тогава когато е готова физически (развитие на мускулатурата на свинктера), а именно след 1,6 - 2 годишна възраст! Вярвам в това, както и че стомасите на бебетата не са развити за човешка храна преди 6 месеца!  Peace
2. Разбарх, че когато майката е показала на детето, че може да се живее без памперс след 1,6-2 годишна възраст, изцепките, наакани и напишани гащи, са доста по-малко и периода на привикване е по-бърз и по-лесен, както за майката, така и за детето!  Peace

На всички мами, научили децата си да живеят без памперс по-рано от 1,6-2 години, браво!   bouquet Да са ви живи и здрави децата и вие покрай тях!

На всички мами, научили децата си да живеят без памперс след 1,6-2 години, браво!   bouquet  Да са ви живи и здрави децата и вие покрай тях!
Виж целия пост
# 238
Тази тема е много интересна и много болна за мен. Аз съм против ранното приучване към гърне, но все пак ми е криво като гледам много много по-малки деца от нас без памперс. Започнах да я слагам на гърне преди годинката, за да свиква с него без да я карам да седи, ако не иска. Сега сме на 2 год. и 2 мес. и още сме с памперс. По-рано седеше сама и с желание на гърне по 30 мин. и ревеше, когато я махах от там (рядко правеше нещо, но беше много щастлива, когато гърнето "запяваше"). Но откакто тръгна на ясли изобщо не иска да седне на гърне. На следобедната разходка е без памперс и се опитвам да я изчишквам, но тя се стиска по 2-3-4 ч.(което е много вредно). Щом се приберем  не иска пак да сяда и само повтаря: "Ако няяма. ако няямаа" и се изпишка на пода (а един път направо лудна, сложихме й памперс, клекна и свърши каквото имаше за вършене). Успокоявам се, че няма ненаучени деца, но е много изнервящо, да не говорим какво перо са памперсите от семейния бюджет.
Виж целия пост
# 239
 stebb,а пробвала ли си да пишкате заедно?Моята дъщеря е по-малка,но аз на твое място бих купила седалка за тоалетната (ако си нямате) или бих сменила гърнето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия