Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 54

  • 19 002
  • 306
# 120
Момичета, благодаря за милите думи! Вашата подкрепа означава много за мен!   bouquet  bouquet  bouquet

Довърших постовете в Библиотеката.  Още веднъж благодаря на дамите които помогнаха (моля ако съм пропуснала някого да ми пише - все имам чувството, че участваха повече хора!!!)  bouquet
Моля пишете тук как ви се струва и дали искате да включа или да допълня нещо! По-нататък мисля, че може да допълвате информацията и сами в нови постове!
Моля ако някой не си намери албума там, да ми пише на лични, за да го добавя!

Лека вечер!  bouquet
Виж целия пост
# 121
Сега да споделя, пробвах днес новите блатчета, разкошни са.И ганаш с бял кувертюр е няма по- вкусно нещо. Цяла нощ докато стягаше  се случваше това eat.Комбинацията много ми хареса. Но исках да направя зайчето от мечо пух но не се разбрахме с кувертюра  #Cussing out и не успях да очертая контурите. Та се получи ето това Blush



Виолетка, Румя,sillsav, Краси,sunshine-moonlight  Много приятни торти  bouquet
Виолетче, ама ти нищо не каза,какви са отзивите за мадамата Grinning
 
Виж целия пост
# 122
sunshine-moonlight , ето тук Гушанка е дала още един начин за постигане на този ефект на крива торта.

Аз се опитах да направя такава торта по начина към, който ти е дала линк vesi_127.Получи се горе-долу,но грешката ми беше,че разликата в диаметрите на отделните етажи беше малък и другата ми грешка  бе,че не посмях да скося етажите в долната им част.Блатовете бяха от торта "Татяна",защото нямат нужда от сиропиране,а крема мисля,че беше на Облачето (течна сметана , заквасена сметана , крема сирене , крема Оле на д-р Йоткер „Ванилия”,пудра захар).Тортата е много вкусна и колкото повече стои толкова по-хубава и сочна става, а в същото време си държи формата.Всеки етаж беше на отделна подложка.За подпори на етажите ползвах бамбукови шишчета и един по-дебел шиш,който минаваше в центъра през всички етажи и подложки и беше направен от стъблото на сух папур.Ако има нещо питай без да се притесняваш.  Simple Smile

Нат smile3525 .
Виж целия пост
# 123
И аз к'во, включила съм се да кажа за пеперудите, пък съм пропуснала да похваля sunshine-moonlight (ама по-дълги никове и по-сложни за писане не можете ли да си измислите ...  hahaha) за чудесната торта-крепост, която е направила ... Е, мнооого съм отнесена вече... Та ... Съншайн, чудесна торта   bouquet

destini, мацка, то си беше страшен майтап сутринта... Стигам на бачкане, ама като тръгвах сутринта и метнах едно алуминиево фолио през тортата, нема през цела София с цици до мене да се разкарвам я ...  hahaha Та стигам и "другарката", тъкмо си взела кафе и пали цигара, около нея още колеги, подчертавам колеги, ама тя, дай да видя, дай да видя и се започва развиване и а .... цици ...ауууу ... ама нали зърна, ама нищо не се вижда, ама много целомъдрена, ууу ква татуировка, ееее трябваше да направиш целият бански само от връвчици  Joy .... абе, младежа утре му е рождения ден, и майка му съвсем изненада, той и понятие си няма с каква торта ще бъде събуден ....  Crazy
Виж целия пост
# 124
Албена  smile3501 много са хубави всички
estrella честита годишнина на патерици   bouquet те, тези домашните и семпли обикновено са по-вкусни от официалните  Heart Eyes
irinka28 много са сладурски, дано няма повече лоши новни  Praynig
violetblue  каква отракана мадама, с обица, че и с татуировка  Grinning
Rumya супер ефектно се е получило небето, чак не обърнах внимание на луната  Blush
sillsav, честити придобивки   bouquet и спорно тортоправене   bouquet
Честита годишнина silrai    bouquet да се наредя и аз за обяснение за бонбоните, разкошни са  smile3501
Благодарности на natalyna и всички участвали в съставянето на библиотеката нещо не мога да отворя линковете за изработка на цветя  Rolling Eyes
краси.мира, sunshine-moonlight поздравления за домашните красоти  Heart Eyes
destini много свежо се е получило и без зайче  Peace
Тази вечер забърках един ганаш с белият кувертюр..... влюбена съм в аромата, хем не обичам бял шоколад, ще видим утре каква торта ще излезе  Thinking
Виж целия пост
# 125
Наталинка,благодаря за труда!!! newsm51

Съншайн,(ще карам на бълг.,че ми е по-лесно) много красива торта!!! HugА ЕТО ТУК е показано как се прави такава торта.

Дестини,страхона сметанова торта!!!  bouquet

Бадем(е така вече е лесно,ще взема и аз да се прекръстя на бълг.език Simple Smile),благодаря ти!!  bouquet

silrai,Честита годишнина!!!!Много щастие,любов и разбирателство ви пожелавам!!!!
Виж целия пост
# 126
Наталинка  newsm51 newsm51 newsm51 благодаря ти и аз за библиотеката.Много и се радвам.Пиша тези редове и отивам да чета и да се дивя Hug.
С цялото си сърце ти пожелавам нещата при теб скоро да се оправят, всичко да е наред, да се върнеш при нас Hug с пълна пара и да ни радваш с тортите си.Моля се всичко при теб да се оправи Praynig и чакам да ни зарадваш с добри новини Hug
Момичета благодаря на всички взели участие в изработката на така ценната библиотека   love001 smile3525
Сега да поздравя със закъснение  silrai   - честита годишнина.Още поне 70 години заедно в любов,разбирателство,доверие и ръчно правени бонбони.Прекрасно е всичко Peace
sunshine-moonlight - личи си че тайничко си надничала тук.Влизането ти в темата е много обещаващо.Прекрасна торта и чакам с нетърпение да видя грандиозния проект за кума.
Красимира, Дестини - много апепитно Heart Eyes
Изтървах някого - сигурно съм ooooh!.Да не се сърди Blush,ама тука човек вярно става разноглед Shocked
Виж целия пост
# 127
natalyna за библиотеката  newsm51

destini
много нежна тортичка!

Черпя ви с мъфини, които правих вчера:


Ванче ето и рецептата, пускам я тук че в другата тема ще ни изгонят вече Laughing

МЪФИНИ
Смесват се 200гр меко краве масло, 200гр захар, 3 яйца,1 ванилия и щипка сол. В друга купа се разбъркват 150гр брашно, 100гр натурално нишесте и 1 бакпулвер. Брашненанта смес се изсипва при другата и двете се бъркат до получаването на еднородна смес. С нея се пълнят формичките и се пекат във фурна 15-20 минути при 180 градуса

Рецептата някой я беше пуснал, но не помня кой беше. newsm78
Виж целия пост
# 128
Здравейте момичета!   bouquet
Пише ви един инвалид в сладкарското изкуство.
След седмица дъщеря ми навършва 2 год. Иска ми се да я изненадам с интересна торта. В устата й сега са само- влак, камион/ тир, защото тук не се праи разлика в модела, а само в тонажа/, трактор и автомобил.
Прочетох ващите статии за трансфера, гледах филми, вашите торти / бях омагьосана/, принтирах снимки с коли за трасфера и днес бях на пазар за консумативите. Намерих подходящи тубички, готови за трансфера и всякакви готови аксесоари за украса. Купих и бои, за съжаление само течни/ прахообразни липсват на пазара/.
Искам да попитам - рецептата за трансфера съдържаща маргарин , масло и пудра захар, не е ли проблемна? След  съхраняването в хладилника, добре, но после на стайна температура, маслото не се ли разтопява и рисунката губи контура?
Някой може ли да ми помогне със снимки на вече готови торти с автомобили? За контурите на колата как мога да оцветя в черно?/ намерих само кафява боя/
Благодаря предварително!


Виж целия пост
# 129
Наталина, много полезна тема, библиотеката поне няколко дена четене иска Laughing, но на пръв поглед гледам че на втората белтъчена глазура и липсва белтъка, сигурно е един де Grinning, освен това така и не мога да намеря рецепра за тортата Династия, ако имаш пусни я моля  bouquet. Сега отивам да правя твоите вафлички ммм, чудех се за какво да използвам пакета грабнат инцидентно, без план от магазина  Laughing ...
Как ги режете тези вафли като са готови, не се ли трошат  newsm78?
Виж целия пост
# 130
Ето и от мен една тортичка - вътре е трюфел с покритие и украса от ММФ - трюфелите са в ролята на бонбони.


Още снимки от тук
Виж целия пост
# 131
Наталинка    bouquet  за огромният труд

Шеметче невероятна торта, бравос   bouquet

Шехи след като не можеш да намериш боя, защо не се ориентираш към трансфера със шоколад? Контурите са ти от натурален шоколад. Ето това е първата торта, която направих, а това е последният трансфер, който правих.
Виж целия пост
# 132
Наталина,   bouquet  bouquet  bouquet
както и на всички момичета, потрудили се за библиотеката   bouquet  bouquet  bouquet

Шемет, чудесна бонбониера!!!
Виж целия пост
# 133
Наталина, много полезна тема, библиотеката поне няколко дена четене иска Laughing, но на пръв поглед гледам че на втората белтъчена глазура и липсва белтъка, сигурно е един де Grinning, освен това така и не мога да намеря рецепра за тортата Династия, ако имаш пусни я моля  bouquet. Сега отивам да правя твоите вафлички ммм, чудех се за какво да използвам пакета грабнат инцидентно, без план от магазина  Laughing ...
Как ги режете тези вафли като са готови, не се ли трошат  newsm78?

Ели, оправих това с белтъка и сложих линк към торта Династия.
За вафличките - не се натрошават, защото след като се намажат с крема се оставят да престоят поне една нощ и така вафлите леко се напояват и се режат лесно.
Виж целия пост
# 134
stasi76 - мерси за мъфините.
Шеметче - браво.Невероятни са и двете торти PeaceТази с бонбониерата е супер ефектна.Много ми хареса Peace
И аз като Шехи   ще се радвам на картинки на колички - разгледах тези на Албенка, но ще се радвам и на други, по леснички Winkкато за мен, че не съм голям художник Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия