Много вкусен кекс

  • 197 851
  • 192
# 150
Кексът е разкошен!Вече два пъти правя от него(досега правех кекс само с кисело мляко)и се получава много добре.Няма проблеми с печенето,хем съм с печка раховец,опича се за около 50 минути.
Виж целия пост
# 151
Днес ще го направя, всичките ви творения изглеждат прекрасно  Crazy значи последно е добре известно време само на долен реотан и после малко на горен, а не едновременно  newsm78 а нормална кексова форма може и да е малка, така ли? дано не прелее  hahaha по принцип много правя кексове и досега съм нямала случаи, в който да не ми стане.. ама ще видим  Mr. Green
Виж целия пост
# 152
......... значи последно е добре известно време само на долен реотан и после малко на горен, а не едновременно.............

beauty, печи, както си печеш кексовете, в моята фурна го пека на едновременно включени долен и горен реотан, просто при мен със  "само долен първо", после "горен" нищо не става. Peace
Виж целия пост
# 153
Стана прекрасен, сложих вътре орехи и сладко от горски ягоди - после поръсих с какао и пудра захар  Heart Eyes Благодаря за рецептата и всички ваши препоръки  Hug





Виж целия пост
# 154
Ех дайте колко ви е голяма чаената чаша че съм от пишман кексарките  Embarassed и все не ми се получават. Но сега ме съблазнихте с тая рецепта и ще се пробвам пак. И ако и сега не ми се получи заклевам се никога да не опитвам да правя кексове до края на живота си  Crossing Arms Laughing.
Виж целия пост
# 155
аз си имам една мерителна чашка и винаги нея си я ползвам  Mr. Green нито е чаена, нито е за безалкохолно, даже не знам колко мл. побира, но винаги ми стават нещата  Mr. Green използвай някаква за безалкохолно - дето са по 300 мл. май  newsm78 ще ти стане бе  Laughing
Виж целия пост
# 156
Добрееее ще пробвам ама ако не стане вие сте виновни, и хващам съвета за бикините и да ме няма.  Crazy
Виж целия пост
# 157
Дали ще сгреша, ако вместо в кексова форма го пека в кръгла тава (28см) ?  Embarassed

П.С. Или да направя половин доза.....?
Виж целия пост
# 158
Дали ще сгреша, ако вместо в кексова форма го пека в кръгла тава (28см) ?  Embarassed

П.С. Или да направя половин доза.....?
Аз редовно го правя така и после режа на ромбове. Няма никакъв проблем и се изпича страхотно.
Виж целия пост
# 159
Нека и аз да се включа с един много вкусен кекс, който скоро една съседка ми каза и го правя вече 5ти път и се изяжда още същия ден. А ето и рецептата:

6 яйца
3 ч.ч. брашно
2 ч.ч. захар
3/4 ч.ч.олио
1 бакпулвер
1 ванилия
1 с.л. какао


Делят се белтъците и жълтъците. Белтъците се разбиват на сняг , добавя се захарта , жълтъците ,брашното , бакпулвера , олиото и ванилията . Сместа е доста и в обикновенна форма за кекс излиза , за това аз го пека в електрическа тенджера. Част от сместа се оставя и се добавя какаото и се "декорира " кекса. Предварително се заграява фурната на 200 градуса , а при печене се намаля на 180 градуса . Пече се точно 50 минути.


Дано ви хареса Simple Smile
Виж целия пост
# 160
Aз съм го правила този, цялото ми детство мина с него... само него ядях Crazy Наистина е много хубав. Само по моята рецепта белтъците се разбиват със захарта, жълтъците - с олиото. Внимателно и без интензивно бъркане, жълтъците се изсипват при белтъците, тогава към сместа се прибавят останалите продукти /брашното при мен е малко по-малко, но не знам кое е по-добре, не споря, само споделям  Peace/. И вътре и/или отгоре се слагат и орехи. Накрая - пудра захар по желание. Разкошен става  Wink
Виж целия пост
# 161
Да, може Simple Smile На мен така ми го дадоха и така го правя и ми харесва. Може би и при този така да става прибавянето , но така са ми го записали на листа и аз следвам написаното . Дори не отварям фурната , пека го точно 50 минути Simple Smile
Виж целия пост
# 162
Дали ще сгреша, ако вместо в кексова форма го пека в кръгла тава (28см) ?  Embarassed

П.С. Или да направя половин доза.....?
Аз редовно го правя така и после режа на ромбове. Няма никакъв проблем и се изпича страхотно.

Много благодаря за отговора!  Hug
Значи ще направя кекса в кръгла тава, дано скоро се похваля.
 Hug
Виж целия пост
# 163
Наистина ли 2 ч.ч. захар е прекалено... обичам да ми е сладко, но все пак,
дали да не сложа 1 1/2 ч.ч.?

И чашата, с които мерите колко милилитра е?
Горе-долу колко време се пече?

 Hug
Виж целия пост
# 164
kzbsn За коя рецепта питаш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия