Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри

  • 796 827
  • 1 988
# 1 290
Моя син пее Тихичко ще и прошепна както шепне мама,по красива кукло моя нийде няма,няма.Ако някой се сети да пусне линк или поне във vbox7
Виж целия пост
# 1 291
момичета, търся една песничка, но незнам как се казва. Чух една мама като я пееше на детето си на детската площадка. Беше нещо за рачо и параход  Rolling Eyes Ако някой се сеща...
Виж целия пост
# 1 292
Капитан Рочо

Рече Рачо капитана
да преплува океана
с параход, ...с параход
Рече Рачо капитана
да преплува океана
с параход, ...с параход
Тръгна Рачо
с триста раци
с триста опитни моряци.
Тръгна Рачо
с триста раци
с триста опитни моряци.
Ала гледат нещо шава,
нещо там пред тях застава
кашалот, ...кашалот.
Той размаха перка яка
хвана Рачо за мустака
"...де така, хей юнак?"
Тръгна Рачо
с триста рацис
с триста опитни моряци.
Тръгна Рачо, страх го хвана
сви обратно капитана
дири пак своя бряг.
Ето плават триста раци,
триста раци със мустаци
Рачо наш ... без мустак.
Тръгна Рачо
с триста раци
с триста опитни моряци.
Тръгна Рачо
с триста раци
с триста опитни моряци.
Виж целия пост
# 1 293
Много мерси  Hug
Виж целия пост
# 1 294
Здравейте преди време ви бях писала за песничката от Софийска асамблейя Знаме на мира, Здравей, Здравей някои може ли да помогне.
Виж целия пост
# 1 295
Моя син пее Тихичко ще и прошепна както шепне мама,по красива кукло моя нийде няма,няма.Ако някой се сети да пусне линк или поне във vbox7

КуклаPeace

момичета, търся една песничка, но незнам как се казва. Чух една мама като я пееше на детето си на детската площадка. Беше нещо за рачо и параход  Rolling Eyes Ако някой се сеща...

Рачо капитана.
Виж целия пост
# 1 296
Здравейте преди време ви бях писала за песничката от Софийска асамблейя Знаме на мира, Здравей, Здравей някои може ли да помогне.

Здравей nilro!
От спомените, които са ми останали, песента  е посветена на първата асамблея "Знаме на мира" през 1979г.

това е част от текста:
    
  1)  София гнездо на птици стана,
       птиците на детството събра.
       Бият, бият празнични камбани
       в тази асамблея на мира!

Пр: Здравей, здравей, софийска асамблея,
       здравей, здравей, Българийо добра.
       За нови срещи нека да запеем,
       за нови срещи, птици на мира!
 
2)  София ни стана стряха родна,
София ни подари слънца -
да се срещнем под небе свободно,
на света - най-щастливите деца!


Пр: Здравей, здравей, софийска асамблея,
       здравей, здравей, Българийо добра.
       За нови срещи нека да запеем,
       за нови срещи, птици на мира!
 
3)  Композитори, художници, поети,
      утрешни творци на този свят,
      нека има в нашата планета
      творчество, единство, красота!

Предлагам и един полезен линк за текстове на песни : http://tekstove.info/browse.php?id=7885
Виж целия пост
# 1 297
Здравейте преди време ви бях писала за песничката от Софийска асамблейя Знаме на мира, Здравей, Здравей някои може ли да помогне.

Здравей nilro!
От спомените, които са ми останали, песента  е посветена на първата асамблея "Знаме на мира" през 1979г.

това е част от текста:
    
  1)  София гнездо на птици стана,
       птиците на детството събра.
       Бият, бият празнични камбани
       в тази асамблея на мира!

Пр: Здравей, здравей, софийска асамблея,
       здравей, здравей, Българийо добра.
       За нови срещи нека да запеем,
       за нови срещи, птици на мира!
 
2)  София ни стана стряха родна,
София ни подари слънца -
да се срещнем под небе свободно,
на света - най-щастливите деца!


Пр: Здравей, здравей, софийска асамблея,
       здравей, здравей, Българийо добра.
       За нови срещи нека да запеем,
       за нови срещи, птици на мира!
 
3)  Композитори, художници, поети,
      утрешни творци на този свят,
      нека има в нашата планета
      творчество, единство, красота!

Предлагам и един полезен линк за текстове на песни : http://tekstove.info/browse.php?id=7885

Благодаря, но на ме н ми трябва самата песен да я дръпна от някъде аз текста го знам на изуст Simple Smile
Виж целия пост
# 1 298
Моя син пее Тихичко ще и прошепна както шепне мама,по красива кукло моя нийде няма,няма.Ако някой се сети да пусне линк или поне във vbox7

КуклаPeace

момичета, търся една песничка, но незнам как се казва. Чух една мама като я пееше на детето си на детската площадка. Беше нещо за рачо и параход  Rolling Eyes Ако някой се сеща...

Рачо капитана.
Благодаря много   bouquet
Виж целия пост
# 1 299
Пак ще ви помоля за помощ. Моят син иска да му пускам някаква песен за зъбчетата, но единственото, което знае от нея, че те се "скриват и показват" (не съм сигурна за времето и числото). Някаква идея ?  newsm78
Виж целия пост
# 1 300
Хайде и аз с молбичка -

Вода - Елица Тодорова и Стоян Янкулов
А от тук можеш да свалиш Хоки-Коки  Богдан Томов, но ако имаш регистрация. Иначе можеш да я чуеш поне.  Hug

  bouquet
Виж целия пост
# 1 301
Здравейте! Ще съм много благодарна ако някой ми каже от къде мога да си изтегля песничката "Бабке мила". Ето и текста:
Бабке мила, теб ще питам аз,
но да си остане между нас.

Припев:
Бабке, ма, мила моя бабичко,
искам ти мен да кажеш правичко.

Истина ли, бабке миличка,
някога била си мъничка?

Припев:
Бабке, ма, мила моя бабичко,
искам ти мен да кажеш правичко.

Истина ли и ти като мен
с кукли си играла по цял ден?

Припев:
Бабке, ма, мила моя бабичко,
искам ти мен да кажеш правичко.

Ала уж била си мирничка,
не тъй като мен – немирничка.

Припев:
Бабке, ма, мила моя бабичко,
искам ти мен да кажеш правичко.

Истина ли ти отиваше
като мене на училище?

Припев:
Бабке, ма, мила моя бабичко,
искам ти мен да кажеш правичко.

Как се връщаше ти у дома?
С дядо ли или кат' мен сама?

Припев:
Бабке, ма, мила моя бабичко,
искам ти мен да кажеш правичко.
Мила моя бабичко

попаднах на един линк от страницата на БНР, но не работи, а никъде другаде не я открих....
Виж целия пост
# 1 302
Момичета незнам дали точно в тази тема да попитам , но някоя от вас дали може да ми помогне за намирането на запис на Бял шум ( шум който успокоява бебета)  .Намерих в една тема инфо , че има такива записи , но линковете бяха стари и нищо не става.

Не съм сигурна, че точно това ти трябва, но само за това се сетих Peace
http://radio.changewire.info/?p=3
Виж целия пост
# 1 303
Архивите на форума са все още живи!    Peace
Тема: бял шум. Разгледай я. Има интересни неща там.  Peace
От тук можеш да изтеглиш такъв бял шум  Hug
Виж целия пост
# 1 304
Моят син иска да му пускам някаква песен за зъбчетата, но единственото, което знае от нея, че те се "скриват и показват" (не съм сигурна за времето и числото).

Единствената песен, за която се сещам е тази: Болното зъбче.

Болното зъбче

Пак мечето мед е яло,
зъбчето го заболяло.
Доктор пломба му постави,
думи за съвет прибави: /2/
Припев:
Мечо, Мечо, запомни,
зъбките си мий в зори
и пак лягаш ли да спиш,
с паста да ги поздравиш. /2/

Да са зъбчетата всички
таралежови бодлички,
да не ги яде микробче
с тъничко и зло хоботче. /2/
Припев: . . . . . . . . . .

Вече мечо с бяла четка
с радост зъбките си мие
както докторът поръча
с четката добре ги трие. /2/
Припев: . . . . . . . . . .

Ама в нея няма скриване и показване ....  Thinking

Ох! Да не става дума за тази песен!  Rolling Eyes
Ще падна, ако синът ти търси точно това!  doh Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия