Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 56

  • 34 359
  • 290
# 75
Момичета, благодаря за "критиките" и похвалите за предната торта, ето и другата. Тук вече знам че ще ме подхванете, ама пусто не мога да правя равни линии с айсинг- при това в 8:30 сутринта



Виж целия пост
# 76
Кони, честити ти придобивки!   bouquet

Пепи, айде като си го просиш...  Mr. Green
Душицо, мила, що не направи колелата по големи?С  една идея малко по големичко  Praynig
За рошавото бяло-и при мен се получава понякога така  Sad Все още не съм измислила как да се справя с този проблем.А пък и тази кола си е претенциозна от към елементи за изрязване.
За Спайдера!!!Абе ти този нна ръчица ли го моделира?!?На мен ми стой добре тортата, не знам кои линии не са ти прави?Само ми стой леко кривната горната част?Така ли трябва да бъде или аз не гледам правилно?
И последно, айде сега сподели как прави тия тухли, че направо ме заинтригува?
Много са красиви и двете торти!Знам, че времето ти за правене е било малко и за това шапка ти свалям.   bouquet Пепи, само тези ли са тортите?  Tired

Абе, Ванче, де ги видя тия трошички?  newsm78 Дай сега Пепи да я разпердушиним  Laughing

Виж целия пост
# 77
здравейте имам питане искам да направя торта на два етажа въпроса ми е всеки етаж се опакова поотделно с чаршафа и после логично слагам малкия кръг върху големия и само това ли е -дъното на малкия облича ли се с чаршаф има ли някаква особеност при прикрепянето на етажите един към друг
Виж целия пост
# 78
 betina33 , когато правиш двуетажна торта, не е необходимо да слагаш чаршаф и отдолу на горният етаж.Имаш два варианта
1-во, можеш да изрежеш подложка от картон-тънък, колкото е диаметъра на горният етаж и така да го положиш върху първият
2-ро, може и без подложка да се сложи, директно върху долната.

Можеш да сложиш шиш от горе до долу, обаче то си залепва  и мисля, че не е необходимо.

Зечова, много апетитен разрез  Heart Eyes
Виж целия пост
# 79
Краси, Ван44е, Пепи, Кони   bouquet
Кони, значи теб съм имала предвид с тоя подвижен диаметър... ама много лека ми се вижда формата, а и не мога да схвана как да застопорявам на желания диаметър  newsm78
Виж целия пост
# 80
Пепи к'ви криви линии бре жена  Shocked Кажи ми сега на лаик като мене, три сиви лентички ли има, или е отражение в подложката  Crazy  Blush  Спайдито е чудесно моделиран, предполагам за неговите линии говориш, но на мене си ми изглежда перфектен   bouquet  Невероятна си  smile3501

betina33 етажите се правят и покриват по отделно. Вторият етаж го правиш на подложка с диаметъра на самата торта.  Аз обличам подложката с алуминиево фолио, защото в повечето случаи си я правя сама от картон. Преди да поставиш вторият етаж забучи няколко шишчета с височината на първият етаж, които да "държат" вторият да не потъне. Съответно разположението на шишчетата ти ще го прецениш, но да бъде равномерно  Peace Желая ти успех  Wink
Виж целия пост
# 81
Rumya , пусна ми мухата и преди малко се върнах от магазина на Профис....със кръгъл ринг.Точно същия като на Кони.Той си стои стегнат и има едни ограничители.Но там е малко скъпичък /22.50 лв/,не знам на ТСМ дали ще има...много ми е далеч.

_Пепи_ , ти май си отворила сладкарницата тайно от нас... Hug Това два отделни етажа ли са?
И кажи,моля те,как да постигна този червения цвят... Praynig

Кони,честити придобивки,с кеф да си ползваш и да показваш!

petia_tag , радвам се ,че си по-добре...Хайде,чакаме барбито...
Виж целия пост
# 82
silrai, Rumya, violetblue, ей, ама хич не щете да ме критикувате. Сега като вирна нос и забия дупе в тавана няма да може да се говори с мен  Joy

silrai, Спайдърмен тортата е от 2 отделни торти (така искаха клиентите, за да може да си я нарежат на необходимият брой парчета) и за това горния е леко крив. всъщност не знам защо стана малко по-широк Sad
За тухличките: имах айсинг в хладолника и реших да го оползотворя. Специално тази торта покрих с по-дебел слой фондан. С най-дългия нож напрвих първо хоризонталните линии (вдлъбнати), а после и вертикалните (пак с нож) и после яка работа с айсинг. Но там където работя ми е ниско и неудобно и нямам въртяща се поставка с която щеше да ми е в пъти по-лесно. Естествено и айсинга ми е неравно шприцован Sad
violetblue, криви са ми тухлите душа. Спайдърчо си ми е идеален. А лентите са общо 3. Една най-долу, една по средата (където се свързват двете торти) и една горе.
краси.мира, на спайдърменската торта червеното е смесено с кафевичко, да стои по-тухлено. За другият въпрос виж по-горе Wink
Виж целия пост
# 83
Привет,момичета.Радвам се ,че ви хареса последната торта
Силраи,карамелът е готов тип фрасистура.
Виолетка розити са от руска мастика 2 само,че по ръбовете минах с карамел ,който сипах във фуниика и така с много малък отвор ги обточих
Канинова смятам,че ще стана аз съм слагала така и става като сълзички.
Петя да благодарение на Пепи се сдобих с тези бои.Много ефектно става .
Бетина ,торта на два етажа съм правила,като си обличам двете тортички по отделно и поставям малката на подложка по размер да не стърчи и според мен няма нужда от шишове ,защото няма страшно да падне,но ти ако искаш на долният етаж можеш да сложиш просто да понесе тежеста.Успех ти желая и ще чакам резултат
Зечова извинявай.чрд и от мен мила.
Пепи, много сполучлива торта .Няма да те критикувам по простата причина ,че няма за какво ,а напротив  smile3501 smile3501 smile3501Бъди сигурна,че ще се възползвам от идеята ти ,ако не възразяваш разбира се.
Приятен де н ви желая майстори сладкари smile3525
Виж целия пост
# 84
Пепи,   bouquet , обаче не смятам, че лините са криви...Тук може да се поспори.Значи аз разбрах, че тия линиики дето са паяжината са ти криви, гледах, гледах, ми не ми се видяха криви.А за тухлите лините, ми те така са по естествени, ако бях идеално прави щеше да се загуби ефекта.Направо ти съчувствам за играчката, която си си играла с тия Фуги...  Mr. Green
За цвета на тухлите, найстина е много добре така примесен с кафяво.Виж за това не съм се сещала...Ще си го отбележа!
За отделните етажи-следващият път като ти поръчат такава торта им обясни на хорицата, че такава торта не се прави на отделни торти-ако ще изискват от теб такова факирство, ще трябва да са подготвени и да си го заплатят.Аз така преди се връзвах и не спах по цели нощи-дали ще издължи, дали ще стане, ама вече хич...Айде нема нужда да се правим на факири...

Петя, ти вече добре ли си, че чак се заемаш с торта.Един съвет от мен, ако имаш кой да ти помогне, нека той направи конструкцията на тортата, естествено под твое ръковмодство, и да ти помогнат за фондана.И хич и не се напъвай да месиш  Naughty Ако имаш възможност вземи с готов фондан.Пази се много момиче  Naughty Като родиш, пък прави торти колкото си щеш, ама сега се пази.
Ако все пак направиш Барбито с радост ще очакваме да я видим тук  Grinning Интересно ми е каква ще бъде!   bouquet Аз нещо пак съм залитнала на тема Барбита, та сега следя такива с жив интерес!
Виж целия пост
# 85
Албенче, писали сме заедно   bouquet Ясно тогава за карамела!А той си е течен нали?Никога не съм виждала готов такъв, за това питам.
За розите-перфектни са, много добре са станали с карамела, фантазия  Hug

Хайде вече ставам, защото....
Виж целия пост
# 86
А, такааааааааа..... Пак торта на Пепи..... Обаче..... тука нищо интересно за критикуване не видях.  Crossing Arms.... За тухлите, Пепи..... ако ги беше опънала по конец..... щеше  да е адски изкуствено. Така е екстра..... Тук-таме капчица, тук-таме тъничка линия.... тук-таме леееекинка кривка.... Идеален зид. Като погледнеш снимка на неизмазана сграда.... да не би да са идеално прави и равни??? Naughty Ннннне! Супер са си.....
И аз мислех да те захапя за колелата... ама като не го познавам тоя герой... знам ли го дали не си е късокрак по рождение...... Ти ми беше давала линка към сайта и аз си го пазя.... ама.... кой ти гледа такива филмчета тука???  Tired
Силрай - трохичките са по подложката на колата. Ама може и отражение от нещо да са..... А и те бяха за  gydi....
Виж целия пост
# 87
Здравейте, здравейте Hug Flutter.
Ох аз нещо се въздържам от торти преди Коледа, че  261uu  яко съм се..... Mr. Green
Обаче не се отказвам да чета и да се уча тук.
По въпроса за критиката дъвчете ме яко Mr. Green, аз си знам че хич ме няма още и почти  не знам нищо така че...... Пък съм държелива и не се обиждам  Mr. Green Laughing.
Сега да ви похваля.
Албенка много ми хареса тортата ти.Обожавам карамел и само си представям едно парченце и как се разтича отстрани карамелчето - ммммм Heart Eyes.А за бордурчето с пурички много хубаво става.Аз редовно го използвам понеже друго още не съм научила да правя.
Кони - честити придобивки  bouquet. Карамелка мерси за мечето  bouquet.Аз дори си мислех че с нещо подобно като придобивките на Кони си ги правила, но.....
Пепи - не мога да те критикувам мила Hug-Мога само да се уча от теб и от другите момичета.Ще критикувам когато и наполовина поне като тебе се науча.Ама като се гледам ще да е 2020 година ooooh! hahaha
Виж целия пост
# 88
Зечова, малко преди обяд е, а аз не обядвам...как можа толкова голямо да го покажеш това изкусително парче Mr. Green

Пепи, има си хора, които стават за професионалисти - като теб, и какива (като мен), които не стават...Няма да видя сигурно своя торта така изпипана, аз се улисвам в идеята, в това да измисля техниката, после видя, че нещо се получава, друго не толкова и хайдееее, допретупам я...е, така перфекционизъм не се гони! Поздравявам те!
..........................
ааааааа, пак съм се офф-нала без да би публикува постинга...това е откъм 11.00часа, отивам да чета новите 15 отговора и пак ще пиша....

Виж целия пост
# 89
Кони, честити придобивки   bouquet
_Пепи_ супер са тортите   smile3501 Зидът много естествен е станал, хич не го мисли  Peace На мен малко ми малеят колелата на МакКуин, ама при тази чаровна усмивка дето си му спретнала, това да му е кусура  Heart Eyes А, червеното.... как става този цвят  newsm78 имам колекция от 3 червени и колкото и да слагам (до точката на скапване на ММ) пак става едно цикламено-розово... гнусно и мнооого далеч от червено  Sick
Айдеееее, Дими къде се отнесе пък ти   201uu Вчера разглеждах албума ти..... е перфектни са  thumbsup Да не изброявам, но особено онази бялата с глюкозените нещица отгоре (на такова ми прилича) съм си я копирала в любими още преди да разбера, че ви има  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия