Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
За какво е препоръчително да се нанесе крем под захарната глазура и какъв?
С кои захарни покрития се работи най-лесно и какво да избера?
Колко дълго издържат захарните покрития?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
За какво е препоръчително да се нанесе крем под захарната глазура и какъв?
Добре е да се нанесе крем под захарната глазура, тъй като това предотвратява прозирането, придава гладкост и намалява риска от свличане на покритието. Най-подходящи са масленият крем, леко разреденият кайсиев мармалад, който се оставя да изсъхне или шоколадовият ганаш с по-високо съдържание на шоколад за по-добро залепване.
-
С кои захарни покрития се работи най-лесно и какво да избера?
-
Колко дълго издържат захарните покрития?
-
Как се използват прахообразните хранителни оцветители?
-
Как да намажа тортата отстрани с крем, без да зацапам подложката?
Спомням си тирамисуто на Милена,мнооого хубаво и на asti торичките са страхотни.Сега се сетих,че някой търсеше рецепта на айсинг,ако не е късно да кажа,че пробвах на Милена рецептата и се получи перфектен,първоначално ми се стори течничък,но като преседя 1 ден покрит с мокра кърпа както пише и се посгъсти и стана перфектен.
! Май ще забъркам доза и половина? Има ли някакви тънкости при приготвянето му

И последно: р.д.-то ще е в понеделник вечерта. Мисля в петък да правя блатовете, крема, евентуално руската мастика ако не купя ГММ, фигурките, а в събота да сглобявам...добре ли е така?
Сигурно отидоха 2 кила моделираща маса. Всичко е от нея. За дизайна се чудих много време, защото той така и не ми каза с кой да бъде тортата му. По-точно искаше да е с всички негови любими герои и затова реших да ги включа всичките- Шрек, Бъгс Бъни, Туити и Силвестър. И реших да изглежда така, както я виждате. Голяма играчка беше, доста работа имаше по нея. Шрек ми беше най-труден. И стана по-големичък отколкото трябва. 

