Проблем с розацея!?!

  • 386 971
  • 1 028
# 270
Тук чета, че много от вас са се подложили на лазер, при някои има подобрение, но на мен защо ми казаха така...  newsm78

Уж следя темата, ама не съм забелязал "много" да са се подлагали на лазерни процедури еле пък някой да се е похвалил с добри резултати  Thinking , освен разните му "парашутисти" дето си рекламират салончетата де  Whistling
Поправете ме ако греша!  Peace
Виж целия пост
# 271
Ефекта на лазерните процедури е нетраен. Правих си 3 процедури преди време и след 4-5 месеца... отново бях на кожен лекар. При положение, че не пия алохол, кафе, не пуша, не се излагам на слънце, дъжд, вятър и т.н. лекарката бе на мнение, че това са "пари на вятъра", продължителността на ефекта от лазаерната терапия е индивудуален, но при всички случаи - Временен. Naughty Отказах се от по нататъшни опити. Не ги отхвърлям като вариянт - ако имате възможност и желание опитайте, но не очаквайте чудеса  Peace
Виж целия пост
# 272
Здравейте,регистрирах се току що само за да споделя с Вас едно просто лечение на розацеята,което при мен има ефект.Изпробвам го от 20 дена и още на 5 ден имаше резултат.Страдам от болеста от повече от 3 години,най-вече през земните месеци.Ето я самата смес:В 100 гр водка се накисва 50 гр.краставица нарязана на ситно,престоява 24 часа,прецежда се  и към нея се добавят по 1 с.лъжица сок от морков,лимон и ябълка.Съхранява се в хладилник на тъмно и хладно.Сутрин и вечер се маже лицито с тампон,престоява 30 мин и след това се измива с хладна вода.
Виж целия пост
# 273
ВАЖНО!!!Излекувах розацея за два месеца.След всички скъпи мазила и излишни диети,излекувах напълно гадната розацея.С нещо много просто,чесън! От пролетта ме мъчеше чумата.Първо в Кичука в ДКЦ-то ми сложиха грешна диатноза "себореен дерматит".След месец неуспешно лекуване отидах при др.Матева в Смирненски,тя ме отчая от живота с диагнозата си,розацея.След месец мазане с Руборил,и адска диета,без кафе,без алкохол,и без какво ли още не,резултат нямаше.Сама реших да пробвам с чудото на природата,чесъна.Помнех от детството си,как един познат излекува косопад с втриване на чесън.Разчетах се за качествата му.Пробвах.Взех едър чесън,обелих скилидките,нарязах ги на тънки филийки и ги наложих върху челото ми.Забравих да кажа,че обрива ми беше на челото.Ефекта от наложения чесън беше...все едно въглен върху челото.Невъобразима болка от адско парене.На втория ден ми излезнаха три мехура,все едно от изгорено с огън!Така месец и нещо,избелиха ми се няколко слоя кожи.Ходих обезобразена.Пробвах върху мъжа ми,наложих му челото с чесън.Нищо не усети,грам!В момента съм напълно излекувана.А,и направих няколко турбосолариума да залича белезите от мехурите.Мазах го само с крем Здраве.Пробвайте,изисква време,но си струва.Сега пия по три кафета,всяка вечер червено вино....и кожата ми е отлична.
Виж целия пост
# 274
Чесънът определено е извествен със способностите си! Има маски за коса с чесън / не мирише, а какво има вътре е друг въпрос/. Но тези мехури, дето описваш - май не е много на добре! Hug Hug
Виж целия пост
# 275
Ами замисли се,защо има мехури?Има инфекция значи.Малоумните доктори ми казаха,че ще я имам до живот розацеята.Е,да се примиря ли?Който е Тома неверни да си ходи с идиотското заболяване.Аз се излекувах,с цената на два месеца ходене с ранички по челото.Явно за някой е по-добре да си ходи цял живот зачервен...
Виж целия пост
# 276
Ами замисли се,защо има мехури?Има инфекция значи.Малоумните доктори ми казаха,че ще я имам до живот розацеята.Е,да се примиря ли?Който е Тома неверни да си ходи с идиотското заболяване.Аз се излекувах,с цената на два месеца ходене с ранички по челото.Явно за някой е по-добре да си ходи цял живот зачервен...

Говориш за инфекция, за пъпки. Дали е било розацея изобщо?
Виж целия пост
# 277
Реших да се консултирам с д-р Кадурина.Много я хвалят.Записах си час,но чак за след месец и нещо.Прегледа струва 60 лв Confused.
Виж целия пост
# 278
Реших да се консултирам с д-р Кадурина.Много я хвалят.Записах си час,но чак за след месец и нещо.Прегледа струва 60 лв Confused.

Ще съм ти много балгодарна ако след прегледа пишеш как е минало, аз също съм се замислила за преглед при нея  Peace
Виж целия пост
# 279
Аз съм ходила при Кадурина и съм ужасно разочарована, чакаш близо месец, там пред кабинета и близо час, въпреки че бях със запазен час. След това не ми каза нищо ново, из рекламира една две марки кремчета и след това и прочутия лазер и това беше. Надявам се да сте доволни и само при мен и колежката с която бях да е било така.
Лекаря който ме излекува е българин, който работи в Австрия, до тогава бях лекувана с антибиотик (тетрациклин)  и в началото с костикостероидни кремчета. Той разкритикува изцяло лечението в България. Първо ме накара да се прегледам основно ендокринологично, гинекологично и гастро. Написа ми рецепта с нещо от рода на тетрациклин, но специално за розацеа, и още едно което е за хеликобактер. Това за хеликобактера го пих 7 дена, а другото 1 месец по схема. От тогава вече година нямам проблеми с кожата и единственото което купувам от тук е Метроруборил. Не мога да разбера защо тези препарати ги няма в България, а ги има по света, специализирани лекарства за розацеа ?!
Виж целия пост
# 280
Ами, незнам Confused.Аз много искам да направя нещо и за белезите по лицето,но като гледам цената за прегледа,колко ли ще са тези процедури newsm78.Искам и червенината на носа да редуцирам,та да видим.
Виж целия пост
# 281
Аз съм ходила при Кадурина и съм ужасно разочарована, чакаш близо месец, там пред кабинета и близо час, въпреки че бях със запазен час. След това не ми каза нищо ново, из рекламира една две марки кремчета и след това и прочутия лазер и това беше. Надявам се да сте доволни и само при мен и колежката с която бях да е било така.
Лекаря който ме излекува е българин, който работи в Австрия, до тогава бях лекувана с антибиотик (тетрациклин)  и в началото с костикостероидни кремчета. Той разкритикува изцяло лечението в България. Първо ме накара да се прегледам основно ендокринологично, гинекологично и гастро. Написа ми рецепта с нещо от рода на тетрациклин, но специално за розацеа, и още едно което е за хеликобактер. Това за хеликобактера го пих 7 дена, а другото 1 месец по схема. От тогава вече година нямам проблеми с кожата и единственото което купувам от тук е Метроруборил. Не мога да разбера защо тези препарати ги няма в България, а ги има по света, специализирани лекарства за розацеа ?!

Можеш ли да напишеш всички лекарства и кремчета които те оправиха и схемата  по която се пият и мажат. Аз няма как да отида при този доктор, но ако има как на своя глава да пробвам твоята схема на лечение и намеря кремчетата и лекарствата ще започна да ги ползвам.
Виж целия пост
# 282
Мога да ти атачна рецептата, защото я имам на файл, купиха ми ги от Австия и ми излязаха около 200 евро, проблема е че не ги дават без рецепта, а там взимат рецептата .....
Мисля че и в други държави би трябвало да ги има. Но едното лекарство е много силно и е конкретно за хеликобактер, демек ако нямаш хеликобактер няма нужда да се пие. Също така ми каза че хеликобактер не бива да се изследва с кръвна проба а със сонда, но аз не се престраших и на своя глава изпих лекарството, защото пък преди ми бяха казали от кръвна проба, че имам  newsm78
Виж целия пост
# 283
Мога да ти атачна рецептата, защото я имам на файл, купиха ми ги от Австия и ми излязаха около 200 евро, проблема е че не ги дават без рецепта, а там взимат рецептата .....
Мисля че и в други държави би трябвало да ги има. Но едното лекарство е много силно и е конкретно за хеликобактер, демек ако нямаш хеликобактер няма нужда да се пие. Също така ми каза че хеликобактер не бива да се изследва с кръвна проба а със сонда, но аз не се престраших и на своя глава изпих лекарството, защото пък преди ми бяха казали от кръвна проба, че имам  newsm78

Благодаря ти. Надявам се да ми дадеш файла с лекарствата, аз ако ги има в БГ ще си ги взема, без това за хеликобактер.
Виж целия пост
# 284
Здравей! И аз съм бременна и с розацеа от 7 год. За съжаление във времето става по-зле. Дано при вас не е така! Имам папка с изследвания...пробвала съм бирена мая, отвара от коприва, компреси с лайка, уринотерапия, противозачатъчни, алое подкожно на инжекции, кортикостероиди /не са препоръчителни за розацеа, ама тъпите доктори така ми влошиха състоянието/ Също ползвам скъпа козметика. От зеления крем на Юсерин се лющя като незнам какво..Приличам на торта с орехи SadВ интерес на истината единственото което ми помага е лечението предписано от доц. Странски от Кожна клиника към Медицинска академия - програма Трихомонацид + атнибиотик, мисля тетрациклин беше. Проблема е че се пие два месеца и после 1 месец се чистиш от гъбички...Аз се отказах да се боря. Реших че бъбреците и черния ми дроб са по-важни. А сега и сбременността съвсем съм зарязала външния си вид. Да добавя че от фон дьо тена се изривам допълнително. Ползвам хипоалергичен....
Съжалявам за отчайващия ми пост, но миналата година специално ходих на кожен лекар в Италия с надежда да ми кажат че нашите лекари нищо не разбират, но уви.. Потвърдиха че антибиотика е най-подходящ.
Надявам се ти да не си в много тежка форма като мен или пък още по-добре да не е розацея ами някакъв дерматит.
При всички положения ще ви следя и ако някой каже нещо, което помага и е полезно ще го пробвам Peace
Аз вече писах но се оправих точно с трихомонацид 60 дена,но допълнително ползвах 2 крема сутрин и вечер,които поръчах във фармацефтична компания в Англия(живея тук),процесът на мазане е продължителен,дори и след отминаване на червенината, сега 10 месеца след употребата нямам нищо но профилактично се мажа веднъж седмично. Моята розацея беше от 10 години и нищо не помагаше,беше ходене по мъките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия