Колко струва една сватба?

  • 201 758
  • 874
# 210
No   Наименование   Стойност
        
1   Рокля                     500-600
2   Воал                       150
3   Обувки                       100
4   Бельо                         70
5   Бижута                       50
6   Прическа (пробна)         50
7   Прическа премиера    100
8   Грим (пробен)         60
9   Грим премиера         120(плюс мигли)
10  маникюр           15
10   Младоженец - облекло + обувки и аксесоари   1300
11   Ресторант храна      6000
    Алкохол    
12   Ракия 0.7л.  Водка 1л.
Уиски 1л. Вино 0.7л.  
Безалкохолни 2 л                1500
13  Шампанско 0.7л.       50  
14   Покани                         160
15    табелки                  50
16   Чаша църква           30
17   К-т свещи ритуал           8
18   Чаши и шампанско            50
19   Възглавничка за халки     10
20   Сувенири за гостите    130
21   Кошници                           60
      
22   Арка от изкуствени цветя       300
23   Младоженска маса          100
24   Цветен аранжимент -Кола   50
25   Бутониери    20  
26    Поп - Ритуал + Хор          300

27   DJ                          700
28   Видео                          400
29   Фотография          400  
30     Лимузина               600
31   Хотел за гости(9 двойни и 3 тройни стаи)  1600
32   Оркестър за взимане на кумове и булка    300
33  Украси и маси в домовете   350
   Общо                                            15783
Това се сещам засега! Но има и още,че ни излезе към 16000-17000.Сватбата е в София! Организатори: Аз и Свеки! Peace
Гости: 120 човека.Година: ноември 2008!
Виж целия пост
# 211
Април 2009г. в София, 200 човека, всичко общо излезе около 14 000 лв. 2000 от тях отидоха за украса на ресторанта, тъй като беше доста соц ("Форум" в НДК). С украсата стана просто неузнаваем Grinning Не сме ползвали сватбен агент, всичко си организирахме двамата с мъжа ми. Абсолютно от нищо не сме се ограничили - хубав алкохол и мезета, хубави дрехи, украса и т.н. Нямаше само подаръчета за гостите, защото ми се струват малко кич.
п.п. Правихме само церемония в гражданското, не сме сключвали църковен брак, това също трябва да се има предвид.
Виж целия пост
# 212
Здравейте на всички ,аз като видях тея цифри се шашнах изобщо има ли някои на който сватбата му е излязла под 5000 ,говорим не за София Simple Smile или всички сте се ширили ?
Виж целия пост
# 213
Здравейте на всички ,аз като видях тея цифри се шашнах изобщо има ли някои на който сватбата му е излязла под 5000 ,говорим не за София Simple Smile или всички сте се ширили ?
много трудно е да ти излезе сватбата под 5000 лв. колко и да се стискаш  Laughing
Виж целия пост
# 214
Здравейте на всички ,аз като видях тея цифри се шашнах изобщо има ли някои на който сватбата му е излязла под 5000
Moже, ако само подпишете в гражданското.Ако си без булчинска рокля, а с костюмче.Ако поканиш само родата в кръчма, без украси и всичките му ритуали!
Виж целия пост
# 215
Нашата сватба излезе някъде към 10000-подродно няма да пиша подробно,че от сватбата са ми писнали вече такива дългии списъци  CrazyРоклята и обувките ми бяха доста скъпи обаче,можеше да ен се оливам така...ам абулка съм да **а  Heart Eyes Mr. Green
Виж целия пост
# 216
Здравейте на всички ,аз като видях тея цифри се шашнах изобщо има ли някои на който сватбата му е излязла под 5000
Moже, ако само подпишете в гражданското.Ако си без булчинска рокля, а с костюмче.Ако поканиш само родата в кръчма, без украси и всичките му ритуали!

Глупости. Нашата сватба, преди няколко месеца в София, беше страхотна (за моите виждания) и струва около 2000 лв. Това е обаче защото не искахме много гости, не ни пукаше особено за тонове украса, приятели се включиха да помагат (караха ни с техния мерцедес вместо да наемаме кола; друга приятелка настоя да ми купи булчинския букет), и аз мога да шия  Mr. Green Ето детайлите:

- Брой гости: 35
- Ресторант - "Македонската къща", в зала със стъклени страни и красива зелена гледка навън: 1200лв.
- Фотограф: 350лв.
- DJ: 300лв.
- Торта от Jimmy's: 30лв.
- Украса: 50лв. (един огромен букет на колата, който след това беше преместен върху нашата маса. Повече би било кич за мен)
- Рокля: 50лв. за платове, уших си я сама защото така исках.
- Ритуална зала и църковен ритуал: 300лв.
- и около 50лв. за дреболии като бутилка шампанско, бели панделки и ония вързопчета дето се хвърлят върху гостите.

Получи се много красива и весела сватба. Имахме си и традиционните елементи, като ритуала в залата и църквата, имахме музика и танци, снимки, торта, веселба. Нищо не ни е липсвало.


Ако се притеснявате за финансите, но искате сватба която "си има всичко", можете да се споразумеете с гостите да ви дадат подаръците предварително под формата на пари, с които да платите за сватбата. Е, няма да имате после колекция от сервизи и чаршафи, но ще успеете да си спретнете сватба! Според мен и гостите биха се поласкали че благодарение на тях сте успели да постигнете мечтаната сватба, която иначе би била невъзможна. Освен това, отпада за тях стреса от избирането на подходящ подарък!  Grinning
Виж целия пост
# 217
Дидитка, а младоженеца по бельо ли беше? Thinking Thinking Thinking
Виж целия пост
# 218
Дидитка, а младоженеца по бельо ли беше? Thinking Thinking Thinking

А, права си, него го забравих. Но това е защото костюма си го е купувал сам и не знам колко е дал за него  Mr. Green Той е американец и си взе фрак от тук, не знам колко е струвал... Но в България традицията е костюм а не фрак, а те са по-евтини. И с добавката на костюм обаче такава сватба не би надвишила 3000 според мен.
Виж целия пост
# 219
Дидитка, а младоженеца по бельо ли беше? Thinking Thinking Thinking

А, права си, него го забравих. Но това е защото костюма си го е купувал сам и не знам колко е дал за него  Mr. Green Той е американец и си взе фрак от тук, не знам колко е струвал... Но в България традицията е костюм а не фрак, а те са по-евтини. И с добавката на костюм обаче такава сватба не би надвишила 3000 според мен.

Така вече може, съгласна.   bouquet
Виж целия пост
# 220
Нещо не ми се връзва сметката в ресторанта на човек да ви е била по 35лв.
Че има ли такива цени в Софията, бе?
Виж целия пост
# 221
Нещо не ми се връзва сметката в ресторанта на човек да ви е била по 35лв.
Че има ли такива цени в Софията, бе?
Може да ги е канила на кафе  Laughing
И какво - роклята 50 лв.. а костюма 1000 лв  Crossing Arms
Виж целия пост
# 222
Нашата сватба беше в Бургас. Брой гости 80. Весела и много щура сватба стана,която ни костваше не по-малко от 10 -11 хил. Аз не знам как бих могла да ги сметна с точност,защото толкова списъци изписах и накрая пак все нещо изскачаше....Както и да е,като че ли най-много пари дадохме за ресторанта и организаторите. Говорим за 2007 година в Бургас.  В София щеше да ни излезе далеч повече,при сравняване на цените. Не съм имала нищо излишно луксозно в партито,но парите пак си отидоха.
Виж целия пост
# 223
Ншата сватба беше 2008 година и ни излезе горе долу към 3500 или 4000 лева с всичко-рокля,костюми,разбира се бяхме по-скромни,но това е положението.Имаме само граждански брак,църковен-още не,но смятаме да правим.За бройката на гостите-бяхме 40 човека и в заведение на плажа в Бургас.
Виж целия пост
# 224
Нашата излезе малко над 3500 - само граждански брак, 28 души, без видеооператор, без украса на ритуална зала и ресторант, без подаръци за гостите. Кувертът беше 40 лв., ресторантът беше малък, в Студентски град. Но си изкарахме страхотно.
(Става въпрос за декември 2009та, София.)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия