Колко струва една сватба?

  • 201 740
  • 874
# 300
Моята сватба ще струва около 1200лв., за 50 човека. В цената са включени и "костюмите", т.е. няма да има традиционна рокля.
Виж целия пост
# 301

Нашата излезе около 8000лв. Това е абсолютно всичко, от ресторанта, през гостите, до най-малкия детайл. Женихме се 2008г Peace
Виж целия пост
# 302
Омъжих се миналата  година  -  началото на септември. Сватбата беше в  Ботаническата  градина на  Балчик, в " Храма на  водата" или т.нар. Нимфеум, после  цирковния  брак - Параклиса в градината  на Кралица  Мария.  Ресторант  - пак в Балчик на яхтеното пристанище.
Момичета,които ще се жените в Балчик , един съвет - гледайте  да не  е в разгара на големите жеги на  лятото , защото е непоносимо. Може да изберете  края на май, началото на юни, края на август, целия  септември.
В Двореца   са много  услужливи  служителите.  Поканите също бяха  тематични - с  кралицата и Двореца, антични панделки, Рокля в Старо злато с  дълъг  шлейф.
Цялата сватба излезе около 10 000  за 44  човека / за толкова  знам поне/ . Тъй като  никой не е  от Балчик платихме  хотелите  на гостите, роклята също доста се отрази  на цената на сватбата .
Ресторанта  беше страхотен  на  самия  бряг  пред яхтите,а менюто  доста  изискано.  Управителят на ресторанта бе изключително мил.
Не ползвах  агенция, но не ми и беше нужна . Организацията  ни беше перфектна , чак аз се зачудих /  обикновенно ми  убягват  подробностите/
В крайна  сметка се  получи сватба точно каквато исках.
Забравих  да  кажа ,че свещеника от цирквата Св. Георги Победоносец  в Балчик е изключителен  човек, има  страхотно излъчване и харизма. помогна  ни много  а  също така ни направи подарък  за сватбата 2  много хубави икони.
Успех на  всички  момичета , пожелали  да сключат  брак в Двореца  в Балчик , сигурна съм  , че  остане за Вас един  незабравим  спомен.
Виж целия пост
# 303
Моята сватба ще струва около 1200лв., за 50 човека. В цената са включени и "костюмите", т.е. няма да има традиционна рокля.
Само 1200 лв? Я сподели малко повече, моля те.
Виж целия пост
# 304
Моята сватба ще струва около 1200лв., за 50 човека. В цената са включени и "костюмите", т.е. няма да има традиционна рокля.
Само 1200 лв? Я сподели малко повече, моля те.

Аз си мисля, че е изтървала една нула  Laughing
Виж целия пост
# 305
е, какъв е проблема да е без нулата
хващат се хората, обличат се, без да си купуват специални дрехи, плащат си таксите за женене, отиват, подписват и за 1000 лв не могат да почерпят 50 човека ли?
няма ди джей, няма оркестър за булката, венчета, букети за колите, покани от 4 лв едната и тн т
просто си отиват на ресторант и си се черпят
Виж целия пост
# 306
Да, то и моята идея е горе-долу такава, но още се бистри. Просто ми стана любопитно Wink
Виж целия пост
# 307
Моята сватба ще струва около 1200лв., за 50 човека. В цената са включени и "костюмите", т.е. няма да има традиционна рокля.
Само 1200 лв? Я сподели малко повече, моля те.
Сватбата ще е в семейно хотелче. Със собственикът се разбрахме да се опече агне при него, да вкарам продуктите и пиенето, а на него ще платя за тази услуга. Освен това, ще напълня хотела, и на следващият ден ще има голям оборот. Имам приятели, професионални музиканти, които вместо подарък, ще свирят и пеят- 2 отбора. Кмета на селото ще ни бракосъчетае.
Това е в общи линии, що се отнася до финансовата част.
Виж целия пост
# 308
Хмм, даде ми чудесна идея със семейното хотелче, благодаря!
Виж целия пост
# 309
Печовска, страхотни идеи  Peace
Виж целия пост
# 310
И още една голяма подробност- сватбата ще е "спортна": без неудобна и скъпа рокля, без костюм и стягащи нови обувки. Всички приятели ще са с дънки и маратонки.
Аз искам да се забавлявам, а не да забавлявам гостите.
Има още интересни идеи, но няма да ги споделя  Mr. Green
Много е важно, хотелчето да е в живописна местност, на чист въздух, така че гостите да се чувстват отпуснати- все едно са на почивка.

Виж целия пост
# 311
Мда и аз много ти харесах идеите Simple Smile
Виж целия пост
# 312
Цитат
е, какъв е проблема да е без нулата
хващат се хората, обличат се, без да си купуват специални дрехи, плащат си таксите за женене, отиват, подписват и за 1000 лв не могат да почерпят 50 човека ли?
няма ди джей, няма оркестър за булката, венчета, букети за колите, покани от 4 лв едната и тн т
просто си отиват на ресторант и си се черпят
точно така беше и при нас, само че бяхме около 25 човека Peace Ноември-2006 г.
Виж целия пост
# 313
silviti защо се заяждаш ?
Не можеш да преглътнеш, че не са дали 5000 лв. за невероятната булчинска рокля, дето няма да я облече втори път или още толкова за костюм на младоженеца. Ти четеш ли ? Хората са похарчили парите си за истински важните неща - музеи, кино, ресторанти, изобщо за забавления. И по - добре, мен лично би ме било яд да дам толкова пари за един парцал, който ще облека един ден и повече няма да нося.


Всичко мога да преглътна. Не ме мисли.

Но когато хората се опитват да пестят от хубави спомени и преживявания си позволявам да се дивя Simple Smile

А що касае "истински важните неща" като музеи, кино, ресторанти и забавления - с мъжа ми ги изживяваме непрекъснато - и преди и след сватбата - за тях имаш един цял живот. За сватбата - имаш един (два) шанса в този същия живот.  Peace
Виж целия пост
# 314

Всичко мога да преглътна. Не ме мисли.

Но когато хората се опитват да пестят от хубави спомени и преживявания си позволявам да се дивя Simple Smile

А що касае "истински важните неща" като музеи, кино, ресторанти и забавления - с мъжа ми ги изживяваме непрекъснато - и преди и след сватбата - за тях имаш един цял живот. За сватбата - имаш един (два) шанса в този същия живот.  Peace


Въпрос на гледна точка, за мен сватбата не е това,което е за теб .Аз направих моята според разбиранията си,които са доста различни от твоите например.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия