За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 17 674
  • 326
# 105
Доколкото помня Блонди имаше много интересна рецепта за солен грис, дано се включи, че и аз да се възползвам  Blush.

Солар, не съм аз  Simple Smile

Във някоя от предишните теми обсъждахте как се прави пиле с бутилка.Може ли някой да ми помогне да намеря рецептата,че със търсачката не ми излиза ни6то? Praynig

Няма нищо сособено - нахлузваш пилето върху бутилката, пълна догоре с 1:1 бира и вода, увуиваш шийката и крилцата и раменцата с фолио, че бързо ще прегорят и печеш на около 200°- 220°. Накрая махаш фолиото да се запече и това е  Simple Smile
Виж целия пост
# 106
Интересуват ме рецепти за приготвяне на храна за гастритно болни.
И защо няма  рецепти групирани според болестта и хранителния режим? Голямо ровене пада до като се открие нещо подходящо Cry
Виж целия пост
# 107
Благодаря ви момичета, златни сте.   bouquet Определено ще има сладкиш с ябълки, само трябва да купя днес.
Виж целия пост
# 108
Да попитам момичетата, които питаха за пилето със сирене.......Направиха ли го и хареса ли им?

И мен това ме вълнува, свалих си рецептата, но едва ли ще я правя през уикенда, може би другата седмица, но ако има някой, който я е пробвал вече , да сподели  bouquet.
Виж целия пост
# 109
Аз я правих преди две седмици някъде - много вкусно става  Peace Но си мариновах пилето с разни подправки на вкус, и добавих картофи отстрани в тавата. Но авторката препоръчва пилето да е само осолено, без други подправки, за да си има аромат на печено пиле, което също би станало много вкусно, според мен. И аз така го предпочитам, само със сол, но тогава се бях вдъхновила нещо  Laughing
Та в крайна сметка рецептата е много вкусна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 110
Да попитам момичетата, които питаха за пилето със сирене.......Направиха ли го и хареса ли им?

И мен това ме вълнува, свалих си рецептата, но едва ли ще я правя през уикенда, може би другата седмица, но ако има някой, който я е пробвал вече , да сподели  bouquet.
Аз съм правила пилето със сирене,но преди...Овкусих си сиренето с подправки,които харесваме в къщи и го напълних.
Стана страхотно!
Правила съм и без никакви подправки в сиренето,пак ни хареса.Вкуса на сирене в пергамент стана.....
Само да приключа с диетката и пак ще го метна.На мен лично много ми допадна.
Виж целия пост
# 111
Момичета, препоръчайте ми с какво да мариновам пилешки бутчета.
За утре ми трябват, смятам довечера да ги мариновам и да преседят цяла нощ така. Дайте идеи, нещо изпитано  Hug
Виж целия пост
# 112
Момичета...току що разбрах от майка ми,че в градината на вилата имало самардала  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Как се запазва туй чудо?Че като купих беше отровно солено нещо...
Искам да си направя сама..... Praynig Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 113
Блонди,много ти благодаря!!!  bouquet
Започнах да си мисля ,че никой не си я спомня за това пиле.
Виж целия пост
# 114
Момичета, препоръчайте ми с какво да мариновам пилешки бутчета.
За утре ми трябват, смятам довечера да ги мариновам и да преседят цяла нощ така. Дайте идеи, нещо изпитано  Hug

Соев сос, мед, олио, чубрица и малко вода.
Стават страхотни.
Виж целия пост
# 115
Момичета, препоръчайте ми с какво да мариновам пилешки бутчета.
За утре ми трябват, смятам довечера да ги мариновам и да преседят цяла нощ така. Дайте идеи, нещо изпитано  Hug

Соев сос, мед, олио, чубрица и малко вода.
Стават страхотни.

Мерси,   bouquet меда само ще пропусна, че стават сладички, а са ми за гости и не знам на кой ще се хареса,  но иначе другите подправки - да!

Момичета...току що разбрах от майка ми,че в градината на вилата имало самардала  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Как се запазва туй чудо?Че като купих беше отровно солено нещо...
Искам да си направя сама..... Praynig Praynig Praynig Praynig

Късметлийка  Heart Eyes
Освен след като я изсушиш и смелиш да сложиш по-малко сол, не знам точно ... така си мисля. Иначе наистина е доста солена, но пък е ужасно ароматна и мъничко стига.
Това са ни любимите картофки в къщи, със самардала  Crazy
Виж целия пост
# 116
Вивиан аз слагам само 1 малка лъжичка мед, не са сладки. Но както решиш.
Виж целия пост
# 117
Момичета...току що разбрах от майка ми,че в градината на вилата имало самардала  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Как се запазва туй чудо?Че като купих беше отровно солено нещо...
Искам да си направя сама..... Praynig Praynig Praynig Praynig

Късметлийка  Heart Eyes
Освен след като я изсушиш и смелиш да сложиш по-малко сол, не знам точно ... така си мисля. Иначе наистина е доста солена, но пък е ужасно ароматна и мъничко стига.
Това са ни любимите картофки в къщи, със самардала  Crazy

Значи първо се суши и после се смила и се слага сол така ли?
Виж целия пост
# 118
Мастер,

режеш листата преди самардалата да цъфне.
тогава са най-ароматни.

пасираш ги или си счукаваш - внимавай миришат силно, имат задушлива миризма и се реве много  Twisted Evil
аз моите ги пасирах на каша, бях с очила  Mr. Green
после разбъркваш със сол.
аз на 7 големи листа добавих около 200 сол.

после слагаш на тъмно да съхне, като разбъркваш.
когато е напълно сухо ги минаваш през сито.
съхраняваш на тъмно.

от светлината самардалата губи цвят.
вкусът не се променя.
е разбира се, не се оставя на слънце, тогава и вкусът може да се промени Wink
Виж целия пост
# 119
Асе,разбрах най-накрая...Значи сурови трябва да са листата....
Ей сега ще падне смешка с тия листа и риванье  hahaha hahaha hahaha
Много ти благодаря!!!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия