За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 17 674
  • 326
# 180
Мерси за отговора Маме  Hug
А имаш ли представа дали тези за печене и тези за точене са едни и същи?
Никъде не мога да намеря размерите им  Thinking
Виж целия пост
# 181
За силиконови форми за кекс и за мъфини съм чела тук във форума, а в Гърция и видях с очите си. Мен лично ми изглеждат странно, не знам дали бих се престрашила да пека нещо в тях...Но щом момичетата казват,че стават за печене - значи  е така. Докато другото - подложката май е била кръгла и тя е само за точене, нещо невероятно са били. Идеални са били и за дърпане на баници напр.
Виж целия пост
# 182
Мерси за отговора Маме  Hug
А имаш ли представа дали тези за печене и тези за точене са едни и същи?
Никъде не мога да намеря размерите им  Thinking

Radina, прегледай тези две странички, има снимки и инфо за тези подложки, къде се продават, за колко, размери и т.н. надявам се да ти е полезно.

ТУК също.
Виж целия пост
# 183
Лабрекс, изчетох всичко, зарибих се....благодаря ти!  bouquetБлагодаря и за въпроса на Радинка...сега остава и да ми купите от изброените продукти! Че ми писна да се зарибявам само от този форум...И резултата след това са - изхарчени пари и натрупани килограми......
Виж целия пост
# 184
..... Че ми писна да се зарибявам само от този форум...И резултата след това са - изхарчени пари и натрупани килограми......


Маме, ама и вкусоии, красоти, чудесии, пък ти ги умееш!  chef  bouquet
Виж целия пост
# 185
Лабрекс, изчетох всичко, зарибих се....благодаря ти!  bouquetБлагодаря и за въпроса на Радинка...сега остава и да ми купите от изброените продукти! Че ми писна да се зарибявам само от този форум...И резултата след това са - изхарчени пари и натрупани килограми......
Дали щото е рано, но не схванах...тези подложки за печене...хартията ли дефакто заместват?
Виж целия пост
# 186
Ала-Бала формичките разни са за печене - мъфини, кекс...Силиконовото килимче аз си мислех,че е само за точене или дърпане на кори. Но се оказа,че има мами, които са пекли заедно с него във фурната - вместо тава или/и хартия. Директно с тях, вкл. и вместо тава.
Виж целия пост
# 187
Преди време бях гледала реклама, на която дама пече курабийки и нещо като нашите мързеливки на такова килимче. Аз имам форма за кекс и за мъфини, но така и не намерих килимче да си купя. Sad

П.П. След като курабийките се опекоха, дамата го хвана от двете страни, огъна го и направо ги изсипа в една чиния за сервиране. Joy
Виж целия пост
# 188
Как правите вкусна гъбена каша?
Виж целия пост
# 189
Как правите вкусна гъбена каша?
Нарязвам гъбките(по-ароматни са кралските печурки...Едни такива кафяви на цват отгоре са).
Задушаваш в масълце,прибавяш 2-3 с.л. брашно и наливаш студена вода.Бъркаш да не стане на бучки(ако стане,просто разбъркаваш няколко пъти с телта за разбиване на яйца и се оправят нещата).Подправки сол,черен пипер.
Виж целия пост
# 190
Едно питане за лютите чушки - правя си ги с оцет, олио, сол и в буркан ги прибирам в хладилника, обаче сравнително бързо ми прокисват, направо се газират и шупват.  Rolling Eyes Слагате ли нещо допълнително като стабилизатор или просто да си правя малко количество?  Thinking
Виж целия пост
# 191
Едно питане за лютите чушки - правя си ги с оцет, олио, сол и в буркан ги прибирам в хладилника, обаче сравнително бързо ми прокисват, направо се газират и шупват.  Rolling Eyes Слагате ли нещо допълнително като стабилизатор или просто да си правя малко количество?  Thinking

Единственото, за което се сещам е да ги стерилизираш, ако правиш голямо количество.
Виж целия пост
# 192
Моля, дайте ми идея за вкусно приготвяне на черен дроб !
Благодаря ви !
Виж целия пост
# 193
Едно питане за лютите чушки - правя си ги с оцет, олио, сол и в буркан ги прибирам в хладилника, обаче сравнително бързо ми прокисват, направо се газират и шупват.  Rolling Eyes Слагате ли нещо допълнително като стабилизатор или просто да си правя малко количество?  Thinking

Не съм по консервирането, но другите да си кажат колко е удачно да се сложи напр. 1 таблетка аспирин......
Виж целия пост
# 194
Едно питане за лютите чушки - правя си ги с оцет, олио, сол и в буркан ги прибирам в хладилника, обаче сравнително бързо ми прокисват, направо се газират и шупват.  Rolling Eyes Слагате ли нещо допълнително като стабилизатор или просто да си правя малко количество?  Thinking

Аз съм слагала и захар.Преди две години бях правила и бяха станали много хубави,но рецептата не помня,от нета беше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия