Да живеем в хармония със себе си - 4

  • 72 805
  • 1 151
# 690
Мег, ще споделиш ли от кои частни имаш такива хубави впечатления?
може и на лични  Wink
Виж целия пост
# 691
За съжаление методите, които използват в градините, яслите и дори училищата и отношението към децата на повечето места е точно такова - пречъпване и несъобразяване с факта, че детето има достойнство и право на собствени предпочитания. Марта е много чувствителна на тема каране. Имаше период, вече в училище, когато не искаше да ходи, защото госпожите много се карат, а преди това беше щастлива да ходи там. А госпожите много я обичат, просто те вярват, че това е начинът за справяне с децата.

Галче дано да попаднеш на човек в яслата. Честит рожден ден на Диди и тук, да расте много щастлива, уверена в обичта на мами и тати и в собствената си "прекрасност"  newsm03 smile3510 baloni

Мег, точно такова нещо си предствях за теб от твоите постинги и изказвания по тв  Laughing
Виж целия пост
# 692
Точно тая тема ми е и на мен в главата... Как някой иска да те направи част от масата, от стадото, за да работи по-лесно с теб...Тия дни си спомням части от моето детство и напомнянето, че трябва да съм послушна...

Сега с Дандан е толкова очевидно, че той разузнава света, разглежда и се интересува и има енергията да живее, да търси, да намира  Grinning
и е толкова очевидна реакцията му на нашите настроения, думи, действия...Когато подхождаш с разбиране и отношение към него, той е готов на всичко  Heart Eyes

уважението учи ли се....

със сигурност не искам моите деца да са от послушните тихи гълъбчета, които не причиняват проблеми на „големите„!

 Peace живи и здрави!
Виж целия пост
# 693
пак съм аз с молба за положителна енергия  Praynig
правя дипломен проект.
всичко върви накриво, да не говорим колко пъти ми вирусясва сървъра...


само проблеми и от никъде надежда Confused

моля за малко подкрепа Praynig
Виж целия пост
# 694
Ася, желая ти успех от сърце.
Ако нещата в момента не вървят, защо не се разсееш малко. ПОнякога, когато много напираме за нещо, то не се получава. И когато се освободим от вътрешното напрежение нещата непременно да станат така, както си ги представяме, те изведнъж се уреждат по най-добрия за нас начин. А и един малко "странен" въпрос: Ако се вгледаш в настоящия момент, съществува ли някакъв проблем или той е просто спомен или проекция за бъдещето?  newsm53

Успешно и много удовлетворяващо завършване на проекта  newsm10
Виж целия пост
# 695
Милуш, нямам време да се разсея... трябваше да сме готови, а не сме и постоянно изникват нови проблеми Rolling Eyes
Виж целия пост
# 696
Момичета, много ви благодаря за коментарите по темата. Всъщност има друг вариант, но мен не ме устройва - "бабин дом", но в друг град Sad. Предпочитам да е на ясла и да си я виждам всеки ден, макар че е малко егоистично от моя страна. За яслата, която сме избрали чувам само положителни отзиви, пък ще видим наесен Rolling Eyes
Казаха ми за някакъв препарат ADliquid for kids http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181908.0. Какво мислите за него?

Милуш, благодаря за пожеланията Hug
Виж целия пост
# 697
И аз, дето не съм злояда и ям всичко (ако се наложи), имам спомени от градината и още не мога да вкуся мляко с ориз, малеби и бял ориз на фурна  Mr. Green
Явно доста са ни тормозили с яденето, че човек да се отврати от дадена храна...
Макар че сега повечето лелички слагат чиниите, минават 3 пъти с лъжицата (за тези, които не ядат сами) и толкоз, не им се занимава повече (добре че е така). Дечицата затова като ги вземат от градина са ужасно гладни и омитат всичко, което им предложиш. Добре е да се използва момента, за да се дават полезни храни - плодове на парченца, ядки,... все пак, които детето обича.
Добър подход е да се запознае детето с други дечица от същата група и като отиде там да се чувства като на детската площадка. Също много да му се говори: Там ще играеш с децата, Има много играчки!, Ще учите нови игри!, Ще спинкате в малки легълца, Ще ядете заедно и вкусно!... - разни положителни нагласи и нови хубави емоции, които биха го привлекли към детската и дали ясен (но от добрата страна) поглед, вместо да се набляга на липсата на мама и как ще го вземат по-рано...
Препарата Фор кидс - прочети в Гугъла има доста добри и лоши отзиви, бяха го обявили за измислен и едва ли не вреден... Не бих го давала. По-добре ехинацея или някои богати на вит. С плодове точно преди градината и в началото.

Аsyalein, разходи се за половин час, изчисти съзнанието, ако има градинка наблизо, запали 1 свещичка вкъщи или на църква или за медитация, изяж нещо вкусно (каквито невероятни правиш или купешко), просто си се закучила в проблема и не виждаш малкото камъче. Застани отстрани, а ние ти пращаме:  Hug и Успех!  Peace

Виж целия пост
# 698
M Nik,  правих го вече - бях на светлинно шоу, мотах се по магазините, книга четах.
 камъчето е скала Confused

Виж целия пост
# 699
escorial, поздравлениа за страхотната тема и за труда, който си положила!   Hug
Виж целия пост
# 700
Здравейте момичета! Имам и аз нещо на сърцето. Ужасно ми епритеснено. Заминавам за около две седмици в чужбина, много надалеч от дъщеря ми. Никога досега не е оставала без мен. Ще я гледа майка ми, но тя ходи и на работа, така че и прабабата ще се включва. Как ще летим до България с този свинкси грип по летищата. А и в България само се разболява. Направо не знам защо се съгласих. Cry

Виж целия пост
# 701
Виви, поне за свинската история няма причина да се тревожиш  Peace Иначе, че си е стрес - стрес си е. Мога ди ти предложа да приложиш мама-терапия на дъщеря си. Аз се проблах с Мартин, когато ми беше писнало да сменям ХЛ и имаше много добър ефект Simple Smile Людмил пък беше писъл, че жена му трябвало да замине за цял месец на обучение и приложила терапията на сина им. Той по-късно изобщо не питал къде е майка му, а даже сам обяснявал, че е в друг град на обучение  Grinning
Виж целия пост
# 702
Мег, я разкажи малко за мама-терапията или пусни линк, ако имаш. Благодаря
(П.П. а какво е ХЛ?)
Виж целия пост
# 703
Ето линк, но с гугъл излизат и още интересни неща: http://www.biberonbg.com/info/maichina_hipnoza.htm
(ХЛ - хомеопатично лекарство)
Виж целия пост
# 704
Имаме си рожденичка днес  Grinning
Ескориал, честит рожден ден! Да си жива, здрава, нека хармонията не те напуска! Много радост и любов от близките ти хора!   newsm59
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия