Да живеем в хармония със себе си - 4

  • 72 805
  • 1 151
# 765
Да, от сьомга. Четох статия на един френски лекар, че лененото масло ставало дори вредно след като престои, и реших да не рискувам.
Държи се в хладилник и няма проблем Wink Ако граняса се вижда.
Виж целия пост
# 766
Да, от сьомга. Четох статия на един френски лекар, че лененото масло ставало дори вредно след като престои, и реших да не рискувам.
Хубаво обаче въпросът е че аз,а пък и Смърфете не искаме  да е от животински произход.Другият вариант е таблетки с ленено масло  Peace
Виж целия пост
# 767
Момичета, ако не се лъжа преди време тук вече стана дума за лененот семе и лененото масло (оил) - някой писа, че семето съдържа нещо си, което е неподходящо за бременни жени и деца, но при маслото него го нямало и то било много подходящо за всички.

А какви са подходящите количества? Аз взех на ШнееКоппе 250 мл, а на опаковката пише, че след отваряне трябва да се ползва в рамките на 3-4 седмици, което по груби сметки идва към 10 мл. на ден  newsm78
Виж целия пост
# 768
Meg! Аз мисля че по една супена лъжица на ден е достатъчна.Трябва бързо да се употреби,защото много бързо гранясва(така ли се казваше  newsm78 )
Цитат
Аз взех на ШнееКоппе 250 мл
Къде го намери?И  колко струва?
Виж целия пост
# 769
Взех го от един диетичен магазин до Плиска. Струваше 6 лв.
Виж целия пост
# 770
Хубаво обаче въпросът е че аз,а пък и Смърфете не искаме  да е от животински произход.Другият вариант е таблетки с ленено масло  Peace

Аз до сега не съм успяла да намеря ленено масло на капсули (таблетки няма!), което да не съдържа желатин (който има животински произход).
Само обръщам внимание...
Виж целия пост
# 771
Аз се насявам Грейс да се включи пак с линк към статията за ЕМК и цианида в лененото семе и защо е по-добро лененото олио. Имам едно малко шишенце ленено олио, НО пише само, че е  първа пресовка/first pressing, но не и студенопресовано (което за мен е най-добре за каквото и да е било олио). Thinking
Виж целия пост
# 772
Сигурно си гледала взела това, то е first pressing и пише за деца над 1 година.  Simple Smile Взима се по 1 ч.л. сутрин и следобяд преди или по време на хранене. Мен лично ме поразхлабва... имайте го предвид за децата. Тук е по 6,90 лв. уж на промоция. По принцип Биосвят държат малко по-високи цени.х
http://biosviat.com/index.php?option=com_content&task=view&a … =268&Itemid=6
Виж целия пост
# 773
Да, от сьомга. Четох статия на един френски лекар, че лененото масло ставало дори вредно след като престои, и реших да не рискувам.
Държи се в хладилник и няма проблем Wink Ако граняса се вижда.

Не ставаше въпрос за гранясване, а че става канцерогенно. Обаче ако не искате от животински произход... Thinking
Виж целия пост
# 774
Аз на детето слагам от това - http://kids.omega3.bg/mumdad1.html. Освен омегите има и вегетарианско DHA. Може и вие да си го пиете като разликата е в дозировката.
Виж целия пост
# 775
Аз на детето слагам от това - http://kids.omega3.bg/mumdad1.html. Освен омегите има и вегетарианско DHA. Може и вие да си го пиете като разликата е в дозировката.

В сайта не видях да има опция поръчка-от аптека ли да го търся?
Виж целия пост
# 776
Аз на детето слагам от това - http://kids.omega3.bg/mumdad1.html. Освен омегите има и вегетарианско DHA. Може и вие да си го пиете като разликата е в дозировката.

В сайта не видях да има опция поръчка-от аптека ли да го търся?
Пиши им да ги питаш. Аз го взех от детски магазин Вис Виталис.

Да предупредя ядящите млечни, че е сменен производителя на Био сиренето и вече не е вегетарианско! Предишният производител използваше сирище от микроорганизми, а при сегашният е от теленцата.
Виж целия пост
# 777
Цитат
съм успяла да намеря ленено масло на капсули (таблетки няма!), което да не съдържа желатин (който има животински произход
Кюбит  не знаех че капсулите съдържат желатин.Значи няма такива които са без желатин?

 hahaha hahaha
Цитат
Другият вариант е таблетки с ленено масло  Peace
Joy
Ама и аз се изказах  Mr. Green Естествено че няма таблетки  Joy
Виж целия пост
# 778
Bergkristall, на американския пазар не съм успяла да намеря капсули без желатин. На разни ограник/ био/ веге сайтове има или с желатин, или никакви, или течно ленено масло/олио (което е чисто от желатин).
Виж целия пост
# 779
Кюбит,знаеш ли не може да няма без желатин,потърси в Био магазините.Аз днес потърсих в Био магазин,наистина на повечето капсулите бяха от желатин,но имаше на една фирма без. Simple Smile ето на тази фирма има ги и в интернет.https://www.purvital.de/Salus-Vitalitaetsschutz-Dr-Duenner-Linom … 3-Leinoel-Kapseln
Капсулите са растителни  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия