За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 19 639
  • 368
# 105
Яйцата се счупват от ниско в съд с вряща, леко подсолена и подкиселена вода и се варят до побеляване на белтъка. Изваждат се с решетеста лъжица и се поставят върху подложка от натрошено сирене в чиния и кисело мляко. Заливат се със сгорещено масло, оцветено с червен пипер. По желание в киселото мляко се слага счукан чесън. - Зелената книга Бълтарска национална кухня
Виж целия пост
# 106
Толкова вкусно звучат, жалко че от яйца ме боли гастрита жестоко   baby_neutral
Виж целия пост
# 107
Разбра се то,днес сме на яйца по панагюрски.Хем е вкусно,хем е лесно,че имам за днес и други идеи.
Виж целия пост
# 108
Отивам да готвя яйцата. Тенкю на всички  bouquet!
Виж целия пост
# 109
записче...

 Laughing
Виж целия пост
# 110
Момичета, и аз имам въпрос- в петък синето става на 20 години  Hug и ще посреща ЧРД на вилата. Аз отговарям за салатите, тоест ще ги правя тук в София и ще ги карам на 100 км. Едната ще е руска салата, ще има и Снежанка. Но искам да направя и някаква салата с желатин в кексовата форма. Дайте идеи  Praynig Да е красиво и вкусно, разбира се  Wink
Виж целия пост
# 111
Момичета, мяркали ли сте скоро кондензираното мляко Дач лейди? Скъсах се да го търся, в нито един магазин в нашия квартал го няма. Две Европи , цял пазар и сума ти квартални магазичнета... Да не е спряно нещо или тука е куца работата из квартала?
Преди 10 дена си купих от Била ( на бул. България).

 abet имаш предвид нещо като терин ли ?
Виж целия пост
# 112
Аз пък искам да питам къде мога да намеря готварски бои? Мисля да правя едни курабии за Великден и искам да ги украся.
Виж целия пост
# 113
Аз пък искам да питам къде мога да намеря готварски бои? Мисля да правя едни курабии за Великден и искам да ги украся.

Аз използвам боите за яйца, те са безвредни /или поне са длъжни за ги произведат и да са безвредни/.  Peace
Виж целия пост
# 114
Спешна помощ...захванах да правя захарни курабийки по рецепта на mitsie, но тестото стана ронливо и изобщо не се слепва, за разточване и дума не може да става... Дайте съвет как да спася продуктите.
Ето я рецептата:
Захарни курабийки:
400 гр брашно
100гр масло
1 яйце
250гр захар
1 к. л. смесени канела и джинджифил
смесваме захарта, маслото/размекнато/, яйцето; разбъркваме добре и добавяме постепенно брашното; разточваме тестото и изрязваме с формички; печем в предварително загряна на 175 градуса фурна 10 - 15 мин;добре е да "починат" поне 24 часа преди консумация;
това е, много лесна рецепта; по желание може да се сложи захар в готовото тесто, която се карамелизира при печенето и се получава много приятен вкус Wink
Виж целия пост
# 115
Здравейте! Имам следния въпрос- колко захар се слагаше в маслено- лимоновите бисквити? Те бяха описани в коледните теми за сладки изкушения. Аз съм си записала рецептата в една електронна кулинарна книга, но вместо цифрата на броя чаши захар ми излиза един въпросителен знак. Crazy Предполагам, че в тази тема има мами, които са писали и там. Моля ви за помощ.
Виж целия пост
# 116
Спешна помощ...захванах да правя захарни курабийки по рецепта на mitsie, но тестото стана ронливо и изобщо не се слепва, за разточване и дума не може да става... Дайте съвет как да спася продуктите.
Ето я рецептата:
Захарни курабийки:
400 гр брашно
100гр масло
1 яйце
250гр захар
1 к. л. смесени канела и джинджифил
смесваме захарта, маслото/размекнато/, яйцето; разбъркваме добре и добавяме постепенно брашното; разточваме тестото и изрязваме с формички; печем в предварително загряна на 175 градуса фурна 10 - 15 мин;добре е да "починат" поне 24 часа преди консумация;
това е, много лесна рецепта; по желание може да се сложи захар в готовото тесто, която се карамелизира при печенето и се получава много приятен вкус Wink

Пробвай да оставиш тестото в хладилник поне за час. Аз така по Коледа имах проблем с едни прехвалени сладки. Така станаха.
Виж целия пост
# 117
Момичета, и аз имам въпрос- в петък синето става на 20 години  Hug и ще посреща ЧРД на вилата. Аз отговарям за салатите, тоест ще ги правя тук в София и ще ги карам на 100 км. Едната ще е руска салата, ще има и Снежанка. Но искам да направя и някаква салата с желатин в кексовата форма. Дайте идеи  Praynig Да е красиво и вкусно, разбира се  Wink

Аз мога да предложа ето тази салатка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg6378629#msg6378629

Аз пък искам да питам къде мога да намеря готварски бои? Мисля да правя едни курабии за Великден и искам да ги украся.

Става и с бои за яйца, но трябва да обърнеш внимание да пише, че стават и за сладкарски цели, главното е да няма сол в тях, защото в повечето има такива. Иначе в Метро има сладкарски боички, които ще ти свършат чудесна работа, намират се на щанда с подправките и разните бакпулвери, есенции и т.н.
Това са боичките от Метро:



Ала-Бала, масленото тесто си е ронливо по принцип, за това трябва да се остави малко да "почине", за да стегне маслото. Но като цяло е крехко тесто и е нормално да става леко на трохи. Поомеси го добре и ще стане, бъди сигурна, че не е вината в теб, а такава е нармалната консистенция на тестото.
Виж целия пост
# 118
Аз, между другото, сготвих яйцата и са отдавна изядени Mr. Green. Благодаря ви за скоростната реакция Hug! Даже са удостоени със снимка, но имам проблеми с качването и може би по-късно ще покажа.
Виж целия пост
# 119
Поли,браво!  Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия