Кога бебето е готово да се роди?

  • 40 131
  • 69
# 30
Аз родих една седмица преди термина. Не съм усетила бебето да се е "приготвло" за излизане.
Виж целия пост
# 31
Не съм усетила,кога е слязло бебето.
Не се сърди,но от първия ти пост и аз останах с впечатление че искаш да се роди сега,а за бебчо наистина е хубаво да си седи до края.Просто имай търпение,наслждавай се на последните ви дни като едно...
Виж целия пост
# 32
Нищо не съм усетила по различно от обичайните болки и неразположения към края на бременността. Родих 2 дена след термина със секцио по спешност, защото малката по време на раждането започна да губи тонове.
Детето най добре си знае кога е готово да се роди.
Виж целия пост
# 33
Първото родих в 40г.с.
Второто в 38г.с.
И двата пъти нищо особено не съм изпитвала...
просто и аз като теб вече нямах търпение...
Виж целия пост
# 34
...
И така - бебето е готово, когато му дойде времето.
По- добре от него никой не знае кога е това, и щом е готово, раждането ще започне.
Желая ти леко раждане.[/b]
...

Точно.  Peace
Виж целия пост
# 35
Нищо не съм усетили, само коремът ми се смъкна надолу. Мъжът ми предрече, че броени дни ме делят от раждането, а гинекологът ми пък ме уверяваше, че има още доста време до термина и, не че не може да тръгне по-рано, но по-вероятно е дори да пренося, защото съм първескиня, а и бебето е малко. Позна таткото, изненадах лекаря 10 дни преди термин.
Виж целия пост
# 36
Я не бързай толкова да го "изгониш" бебо от там! Не се предоверявай на това,че е пораснало!Когато си дойде времето то ще излезе само. Не съм усетила кога е слезнало ниско долу,особено втория път си имах болки и натиск постоянно,така че...Успех ви желая!   bouquet
Виж целия пост
# 37
Направо не разбрах въпроса на майката - не й се чакало нещо..... newsm78

Само разбрах дали съм усетила, че ще раждам - ами не, като изключим, че последните пдва дни преди да родя вече всичко ме болеше, опъваше, не можех място да си намеря, почти не спях, с изключение на нощта точно преди раждането, когато съм спала като пребита и на сутринта като станах ми изтекоха водите на път за тоалетната. Явно природата си знае работата и съм си отспала мъничко, защото после...............
Виж целия пост
# 38
Не съм усетила "слизане" или нещо такова нито при едната ,нито при другата бременност.

Но при втората имахме големи разминавания в термина.Тоест беше заченато доста по-късно от нормалната овулация,така че стандартният терминът по цикъл се явяваше 2 седмици по-рано.И това го отбелязахме при док.Но най-накрая  бяхме решили,че ще раждам с предизвикване (по мое желание) .НАправо му изядох ушите на док  Crazy В следствие на което се ръководехме по датата на стандартния термин,тоест 2 седмици преди момента,в който би трябвало да се роди наистина.Но аз не бях 10000 % сигурна,че наистина тогава е било заченато,затова последният месец обърнахме термина,да си е по стандарт.А и док каза,че бебето било отдавна над 3 кг.
  Предизвикахме раждане един ден след "официалния" термин ,но явно наистина е било твърде рано,защото подготовката беше нулева,абсолютно никакви индикации за раждане,но след 2 таблетки и цял ден прегледи за разкритие и туширане,взе,че започна родова дейност.Резултатът е,че бебо се роди доста малък 2.840 кг ,но пък въобще не е бил недоносен или пък да му е имало нещо.В отлично състояние беше,никакви отколнения.Неонатолозите казаха,че е супер бебе  Mr. Green  
  Аз съм много доволна,защото го родих много бързо,много лесно,болката въобще не можеше да се сравнява с първото ми раждане и поради факта,че бебо не беше толкова голям се разминах и само с един козметичен шев от много леко разкъсване.Нищо друго.Нито вътрешни,нито епизиотоми и дрън-дрън...

Първото си дете преносих с 8 дена,тръгна да се ражда естествено,нищо не сме предизвиквали.....беше 3.650 кг имах епизиотомия,3 външни и 4 вътрешни шева.Не,че е било болка за умиране(възстановяването имам предвид,иначе раждането беше  #Crazy  ooooh! ) ,но вторият път може да се каже,че нищо не усетих от следродилното възстановяване  Laughing Така,че аз съм доволна.Здраво бебе,некърпена мама,щастлива мама  Crazy

Но това в никакъв случай не означава,че има някаква зависимост между големината на бебето и шевовете.При мен е било явно в следствие на скорошното раждане преди това,но може пък и да е оказало влияние и това,че бебето не беше чак толкова едро  Laughing

По принцип най-добре е да се износи докрай бебето,ще почакаш още 2-3 седмици,няма да умреш,пък то ако иска може и да тръгне по-рано да се ражда,няма гаранция,че ще е чак на термина  Wink  Като чета статистики,по-разпространено е раждането преди термин  Thinking
Виж целия пост
# 39
Преносих с пет дена. И аз като теб, вече нямах търпение и исках да се видя с бебка, но все пак термина ми беше минал. Още ти е рано в 36 седмица, според мен да мислиш на 100% за приближаващото раждане... може и да си почакаш, не за друго. Наслаждавай се (ако не ти е много тежко) на последните си моменти,в които с бебчето наистина сте още едно цяло. Иначе нищо по-различно не усещах, освен може би спонтанната физиологична дефекация която ме споходи около денонощи преди това т.е. тялото ми само почна да се чисти и ходих няколко пъти по-голяма нужда.
Успешно и леко раждане и здраво бебче на финала. Hug
Виж целия пост
# 40
Не съм усетила кога бебето слиза и е готово за раждане.
Родих края на 34та - началото на 35та г.с. Слава богу Алекс нямаше проблеми с дишането, не е бил в кувиоз или палатка. изкара една тежка жълтеница. Изписаха ни на 9тия ден.
Ще родиш, не се притеснявай Simple Smile Колкото по-късно, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 41
Не съм усетила кога бебето се е обърнало или кога е слязло надолу.Колкото по-близо до тирмина ,толкова по-добре.Не бързай,няма неродила бременна. GrinningНаслаждавай се докрай на този момент.
Леко раждане и здраво бебче на финала Hug
Виж целия пост
# 42
И аз не усетих кога слиза бебето,родих 1 ден след термина.Но определено е по добре да се изчака до 40-та г.с.
Виж целия пост
# 43
Разбирам те,че вече си изнервена и нямаш търпение да си гушкаш бебето и т.н.Но какво значи не ми се чака?Това направо ми застреля... ooooh!
То и на мен не ми се чакаше,а и преносих 6 дена,та родих дъщеря си в 41г.с.Но и през ум не ми е минавало да ми я вадят или нещо подобно.
Доктора ми беше дал срок до седмия ден и после предизвикване и т.н.Но аз не исках и да чуя за това именно по въпроса ти-исках бебето да е готово и то само да прецени кога му се излиза,без никави мед. намеси.
Извинявай,ама поста ти ми прозвуча ужасно лигаво и незряло-"хич не ми се чака още един месец..."  ooooh!

П.С. Усетих бебето да слиза,чак в предродилна.
Виж целия пост
# 44
Добре Simple Smile Щом на всички е прозвучало лигаво, явно не съм се изразила правилно, простете! Няма по никакъв начин да предизвиквам раждането или да бързам, исках само да изразя чувството си на нетърпение за предстоящата радост и се надявах да се успокоя малко като прочета разказите ви. Благодаря на всички отговорили и бъдете спокойни, на бебето никой не му се меси, ще ви пиша като се роди   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия