Отзиви за детски градини - Варна

  • 211 152
  • 1 093
# 705
дъщеря ми е в Синчец първа група, не знам какви отзиви обаче те интересуват. Тя за съжаление доста боледува и малко ходи
Виж целия пост
# 706
дъщеря ми е в Синчец първа група, не знам какви отзиви обаче те интересуват. Тя за съжаление доста боледува и малко ходи

Всякакви отзиви: ходят ли децата с желание, условията, базата, отношението на персонала, допълнителните занимания....
Виж целия пост
# 707
Здравейте Дами Simple Smile) Решила съм да подредя желанията за градина по следния начин:
    1.ОДЗ Делфинче
    2.ЦДГ Златно зрънце
    3.ЦДГ Детско градче
    4.ОДЗ Детска радост(тук се чудя)
Вие бихте ли променили нещо и посъветвайте ме от опит:))
Искам да Ви попитам също мога ли да отида в дадена детска градина и да помоля да ми покажат градината( легълцата, къде се хрянят, къде пишкат ...) и дали ще срещна разбиране от страна на персонала или ще ме гледат гръмнати.Благодаря Ви Simple Smile)

Виж целия пост
# 708
дъщеря ми е в Синчец първа група, не знам какви отзиви обаче те интересуват. Тя за съжаление доста боледува и малко ходи

Всякакви отзиви: ходят ли децата с желание, условията, базата, отношението на персонала, допълнителните занимания....

Ами то всяко дете е индивидуално, а в първа група има доста плачещи, включително и моята мома. Има предпочитания към едната си госпожа, но не мога да го тълкувам еднозначно. Сградата си е от моето време, че и от преди, но стаите са си прилични, всяка различна според помощта на родителите от групата. Казват си като имат нужда от нещо на родителските срещи. Двора е хубав, има по-нови пързалки. Занимания има разни - и танци и английски мисля имаше, и други, но още на първата родителска среща ни казаха, че според тях първа група са малки за тези занимания. Разбира се всеки е свободен да запише детето си на каквото иска. Аз не я записах, защото и без това и беше ново всичко, нямаше нужда от още - да я взимат от групата, да я водят някъде, да я връщат после - те децата през това време си майсторили нещо, да и е тъжно че е изтървала. Освен това я взимахме отначало по-рано и не знам тези занимания кога точно се провеждат. Иначе ги учат на много неща, и стихчета и песнички с гордост ми повтаря, там я научиха да се облича и съблича сама, но все още като е с мен само отвреме на време  ми показва как го прави в градината сама, но си настоява аз да я оправям.
По скалата от 1 до 6 бих сложила 4.50-5
На мен не ми е достатъчна комуникацията с персонала, иска ми се да се повече да можем да говорим за децата.

tinna80  за тази година не знам как е, но проучи в ОДЗ-тата които си избрала дали въобще ще има външен прием. Миналата година и двете ОДЗ-та в района си приеха само деца от яслените групи. Да не ти изгърмят желанията
Иначе си се насочила към новите като първи желания, дано и персонала е чудесен, както сградите
Виж целия пост
# 709
Здравейте Дами Simple Smile) Решила съм да подредя желанията за градина по следния начин:
    1.ОДЗ Делфинче
    2.ЦДГ Златно зрънце
    3.ЦДГ Детско градче
    4.ОДЗ Детска радост(тук се чудя)
Вие бихте ли променили нещо и посъветвайте ме от опит:))
Искам да Ви попитам също мога ли да отида в дадена детска градина и да помоля да ми покажат градината( легълцата, къде се хрянят, къде пишкат ...) и дали ще срещна разбиране от страна на персонала или ще ме гледат гръмнати.Благодаря Ви Simple Smile)



ОДЗ Делфинче ще имат нулев прием за първа група в градината  #Cussing out
http://gradini-varna.com/spravki/broya-na-grupite-i-mestata-v-dz
Виж целия пост
# 710
Дам сега се заглеждам и  наистина в "Делфинче" е нулев приема, но има 1 новосформирана група,  която е за ясленчетата най вероятно. Sad Жалко , много я харесах, има и басейн...
Виж целия пост
# 711
Не мисля, че се допускат външни лица да разглеждат базата вътре в детските градини, камо ли спалните помещения и стаите за игра.
Виж целия пост
# 712
Във ЕС го правят , мислех че и тук, но уви.Как инъче да се спра на конкретна градина, нали трябва да поговоря с директорката, да видя условията, по какви програми работят....Трябва на сляпо и на доверие, което в повечето случаи не се оправдава.
Виж целия пост
# 713
Програмата, по която се работи одобрена от общината и не е кой знае колко по-различна от обучаващите книжки, които се продават по книжарниците.
В спалните и изобщо в стаите няма как да те пуснат - от къде да са сигурни, че не си болна или че не си стъпвала в радиоактивни вещества, които да внесеш с обувките си вътре ( това в кръга на шегата, но идеята е същата). Играчките, с които се играе зависи от платежната способност на родителите - дали- купили хубави и нови най -вече, не дали играе се със стари от ....години...
И аз се възмущавах, че не искаха да ни пуснат да разгледам къде ще "живее" синчето, ама....
За съжаление не сме в позиция ние да си избираме градината и едва ли има ( да не кажа никоя) директорка, която да се впечатлява, че си проявила желание да видиш и съответно да си рекламира сама детското заведение..Общо взето принципа е молиш се да стане и не подбираш ( говоря, когато човек е в позиция да не може да избира кофти градина или бавачка).. За съжаление не е много розово положението, но....
Виж целия пост
# 714
Добре де, вместо да казвате - 'не, няма да те пуснат', защо не попитате?  newsm78
Не виждам причина да ви откажат, обяснете, попитайте и така.
Виж целия пост
# 715
Нас ни пуснаха по време на родителската среща на групата - и в спалните помещения, и в тоалетната. Това, разбира се, пост фактум - просто информативно да видим къде ще прекарват децата ни деня си.
Nadina е права, че за съжаление ситуацията в момента е такава, че просто се молиш да стане някъде, където и да е ... без да можеш да избираш.
Виж целия пост
# 716
Писах имейли на градините.Отговориха ми. Другия понеделник ,тръгвам на оглед. Peace
Виж целия пост
# 717
Писах имейли на градините.Отговориха ми. Другия понеделник ,тръгвам на оглед. Peace

В кои градини ще ходиш, наблюдавай внимателно че после да споделиш с нас  Peace Ако нямаш нищо против питай ще имат ли прием от юни месец Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 718
Писах имейли на градините.Отговориха ми. Другия понеделник ,тръгвам на оглед. Peace

Чудесно!  Peace
Виж целия пост
# 719
Във ЕС го правят , мислех че и тук, но уви.Как инъче да се спра на конкретна градина, нали трябва да поговоря с директорката, да видя условията, по какви програми работят....Трябва на сляпо и на доверие, което в повечето случаи не се оправдава.

Честно да ти кажа, като не ти приемат детето никъде, все ще ти е тая какви са условията. Но иначе всички директорки са позитивно настроени и никой няма да те върне. Много често обаче, наистина не сте в позиция да си избирате къде ще ходи детето ви...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия