Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 105
Dominika , Nia7 .... другата русенка не разбрах коя е,но супееер! Много се радвам,че сте тук.Аз с удоволствие приемам да си помагаме,съветваме и с удоолствие бих се виждала с Вас на кафе понякога и да обсъждаме това-онова.. lalalala
Виж целия пост
# 106
Много интересна тема, запис.
Виж целия пост
# 107
*Pukanka,благодаря за информацията.Вярно че цените в някой складове са доста завишени.
Виж целия пост
# 108
Някой знае ли какво разрешение ще трябва на пенсионер които е решил да излезе на пазара и да продава стари дрехи???
Имам една съседка, която се интересува и питам заради нея.
Сама е и е решила да разпродаде каквото има в гардероба - каренца на една кука, неползвани родопски одеала от едно време, нови(стари) манти, палта, костюми и т.н.
Не толкова за пари колкото защото и е жал да ги хариза ей така на някого при положение че пенсията и е малка и едва и стига.
Нека някой пише ако знае.
Виж целия пост
# 109
Не мисля, че е нужно някакво разрешение. Не всички, които продават на пазара са фирми. Отива на пазара, заема някое непредплатено /свободно/ място и си плаща на инкасаторите като минат съответната такса. Поне така е  при нас.
Виж целия пост
# 110
Здравейте и от мен.
Изчела съм всичко от първата тема досега, и все каня да пиша, но не ми оставаше достатъчно време.
Имаше въпроси относно отглеждането на охлюви, а аз бих могла да бъда полезна, ако някой все още се интересува.
Без да ставам многословна, само ще спомена, че при охлювите нещата трябва да тръгнат отзад напред . Преди да се вложат пари за изграждането на една такава ферма, най-напред трябва да се изясни въпросът с пазара. Намери ли се такъв, който да е сигурен, може да се смята, че 80% нещата са разрешени. Останалото е труд, желание и нагласа. И доста солидна инвестиция, разбира се.
Аз подготвих терена, на който възнамерявах да направя охлювъдната ферма - оран, брануване, заграждения, комуникирах и с фирмата, която трябваше да изготви напоителната система, дори бях на етап да поръчвам бебетата, тъй като те се заявяват предварително, но в крайна сметка замразих всичко дотук. Пазарът е несигурен, прекупвачите в Бг извиват ръцете на производителите, печалбите са малки, има много висока смъртност сред охлювите и какво ли още не.... Ще изчакам засега, догодина живот и здраве, ако успея да намеря изкупвачи на що годе сносна цена, ще продължа.
Имаше чудесна опция да се кандидатства за субсидии по мярка 112 за Млад фермер, но много бързо спяраха мярката поради изчерпване на финансовия ресурс - усвоили са парите набързо!
Посетих няколко ферми, говорих с почти всички собственици на ферми в България, и слава Богу, изясних за себе си всичко, което ми бе нужно. За съжаление нищо не е такова, каквото изглежда...
Когато взех решение да изчакам с фермата, първите дни не можах да си намеря място.... Давах си сметка, че постъпвам правилно, но от друга страна е много неприятно, когато отдадеш цялата си енергия, ентусиазъм и желание за нещо, от което се налага да се откажеш...
Виж целия пост
# 111
Здравейте ,не знам дали някои от вас досега се е занимавал с не6то подобно но ето моята идея.Мисля си ако започна да купувам от замразените закуски с различни плънки ,пека ги място в къщи и после ги опаковам дали няма да мога да ги продавам ма хранителните магазини в  града или на павилиони близо до училища които не се занимават с печене на закуски на место.Още като асортимент си мисля за сандвичи с диетичен хляб с наи различни колбаси .а също и т.нар,,катми'' ама  наистина по старата рецепта както се правят опаковани като дюнерите с различни плънки.Мисля че печалбата ще е добра .Имам си и собствен автомобил за разнос .Единственото което не ми е ясно е какво разречително 6те ми е необходимо за печене на закуските .И другото което си мисля е дали ще мога да развивам тази дейност без регистрация на фирма .Имам предвид само с булстат и подадена декларация в НАП като свободна професия един вид . Wink
Ще се раздвам да чуя  мнения  за идеята и сащо така винаги сам отворена за савет ако някои се е занимавал с подобно нещо ,дори да не е точно същата дейност  bouquet
Виж целия пост
# 112
Не съм специалист, но мисля че без фирма и без регистрация в РИОКИЗ по НАССР няма да минеш. А и не знам колко ти е печалбата от тия замразените, след като ще използваш и транспорт ...
Виж целия пост
# 113
 Confused нищо не мога да споделя тук...освен да кажа на p5niki че бизнесът с подобни бързи закуски е ... безнадежден случай.Не знам от къде си,но няма и значение в който и да е град при закуските монопол също има - форнети,чичо хранко..дюнери...не знам си какви още неща се ядат предимно.Дори училищните лафки ги няма както преди да носиш там банички и да продаваш например.
И аз не съм специалист, но без фирма и със сигурност без разрешение от хеи там където ще ги правиш няма да минеш.
Виж целия пост
# 114
Confused нищо не мога да споделя тук...освен да кажа на p5niki че бизнесът с подобни бързи закуски е ... безнадежден случай.Не знам от къде си,но няма и значение в който и да е град при закуските монопол също има - форнети,чичо хранко..дюнери...не знам си какви още неща се ядат предимно.Дори училищните лафки ги няма както преди да носиш там банички и да продаваш например.
И аз не съм специалист, но без фирма и със сигурност без разрешение от хеи там където ще ги правиш няма да минеш.
Благодаря за мнението ,всичко споделено тук би ми било полезно по един или друг на4ин .Наистина  относно замразените закуски не6тата стоят долу горе така .А ина4е съм от Стара Загора .  Аз затова имах предвид и асортимент от други подобни продукти.  Това е сам проект за сега . След месеци безрезултатно търсене на работа  Confused вече се чудя по кои път да поема .Не мисля че е нормално за човек  с образование и натрупан стаж  по специалността (икономист съм) да искат да работя за 250-300лв на месец  #Cussing out  за пълен работен ден . Няма да се откажа  да опитвам разбира се ,но ме хваща бяс само като си го помисля .А съм опитвала и да запо4на като обикновена магазинерка например(там  запл е по високо)  Щом разберат че си вишист и кандидатстваш за такава работа -веднага те отсвирват по две причини според работодателите  цитирам.. или си некадърен по специалността си или си търсиш временна работа докато си намериш по специалността )
Иди обяснявай че като влезеш в магазина никои не те пита кво си завършил а какво имаш в портмонето  Thinking Crossing Arms
Виж целия пост
# 115
п.с Ако има някои отСтара Загора  които има добра идея и иска да работи съвместно с някого или просто мисли че можем да си бъдем взаимно полезни  ше се радвам да пише Grinning
Виж целия пост
# 116
Confused нищо не мога да споделя тук...освен да кажа на p5niki че бизнесът с подобни бързи закуски е ... безнадежден случай.Не знам от къде си,но няма и значение в който и да е град при закуските монопол също има - форнети,чичо хранко..дюнери...не знам си какви още неща се ядат предимно.Дори училищните лафки ги няма както преди да носиш там банички и да продаваш например.
И аз не съм специалист, но без фирма и със сигурност без разрешение от хеи там където ще ги правиш няма да минеш.
Благодаря за мнението ,всичко споделено тук би ми било полезно по един или друг на4ин .Наистина  относно замразените закуски не6тата стоят долу горе така .А ина4е съм от Стара Загора .  Аз затова имах предвид и асортимент от други подобни продукти.  Това е сам проект за сега . След месеци безрезултатно търсене на работа  Confused вече се чудя по кои път да поема .Не мисля че е нормално за човек  с образование и натрупан стаж  по специалността (икономист съм) да искат да работя за 250-300лв на месец  #Cussing out  за пълен работен ден . Няма да се откажа  да опитвам разбира се ,но ме хваща бяс само като си го помисля .А съм опитвала и да запо4на като обикновена магазинерка например(там  запл е по високо)  Щом разберат че си вишист и кандидатстваш за такава работа -веднага те отсвирват по две причини според работодателите  цитирам.. или си некадърен по специалността си или си търсиш временна работа докато си намериш по специалността )
Иди обяснявай че като влезеш в магазина никои не те пита кво си завършил а какво имаш в портмонето  Thinking Crossing Arms
Напълно си права за образованието.За съжаление нашата държава предлага възможности пред много необразовани ,но с връзки. А такива учили...образовали се...нищо.Не се отказвай, даже и аз ти давам стимул - Продължавай...! просто мисля,че това не беше подходящо.
Виж целия пост
# 117
Имам си и собствен автомобил за разнос .Единственото което не ми е ясно е какво разречително 6те ми е необходимо за печене на закуските .И другото което си мисля е дали ще мога да развивам тази дейност без регистрация на фирма .Имам предвид само с булстат и подадена декларация в НАП като свободна професия един вид . Wink
Ще се раздвам да чуя  мнения  за идеята и сащо така винаги сам отворена за савет ако някои се е занимавал с подобно нещо ,дори да не е точно същата дейност  bouquet


За автомобила са ти нужни специални разрешителни, ако не ме лъже паметта и той трябва да е специален вид. Фирма също ще ти трябва

Прочетох доста мнения тук ( не се заяждам), но определено гледам, че доста хора са се насочили към дейности от които нямат никакво понятие. Не е ли по лесно, да правите нещо в областта, в която имате опит. Например ако си с опит като икономист, развивай се в тази област.
Виж целия пост
# 118
Имам си и собствен автомобил за разнос .Единственото което не ми е ясно е какво разречително 6те ми е необходимо за печене на закуските .И другото което си мисля е дали ще мога да развивам тази дейност без регистрация на фирма .Имам предвид само с булстат и подадена декларация в НАП като свободна професия един вид . Wink
Ще се раздвам да чуя  мнения  за идеята и сащо така винаги сам отворена за савет ако някои се е занимавал с подобно нещо ,дори да не е точно същата дейност  bouquet


За автомобила са ти нужни специални разрешителни, ако не ме лъже паметта и той трябва да е специален вид. Фирма също ще ти трябва

Прочетох доста мнения тук ( не се заяждам), но определено гледам, че доста хора са се насочили към дейности от които нямат никакво понятие. Не е ли по лесно, да правите нещо в областта, в която имате опит. Например ако си с опит като икономист, развивай се в тази област.






Ами то вси4ко е хубаво ,ама когато  това за което си у4ил не е добре заплатено тарсиш нещо което може да ти издържа  семействто и го учиш в движение . А както знаете всичко в бг е непостоянно така 4е правила сам това досега и 6те продължа .А ако някои си мисли че не изпитвам удоволствие да работя по специалността си - лъжете се .Само 4е си знам цената на труда и ако не ми плащат добре за квалифицирана работа просто да си я работят сами аз мога да работя и на полето както се казва ама този от полето не може да застане на моето място  Twisted Evil
Виж целия пост
# 119
p5niki, говорим за собствен бизнес. Бизнесът не предполага учене в движение (още по-малко собствения, защото тогава си заложил много). Никой клиент (пазар) няма да те остави да се учиш на негов гръб, просто ще те изхвърли. Ако наистина си добър в областта, в която си работил, съвсем логично е да  продължиш в тази област. Така и цената ще си я определяш ти. Съвета ми е съвсем добронамерен. А и ти самата знаейки правилата в сферата, в която си работила, ще се чувстваш в свои води.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия