За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 285
viviqn_kata , има мноооооого подробна тема в 17 части за сега-посети я и ще разбереш всичко, което те интересува.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=414063.new;topicseen#new
Виж целия пост
# 286
ниня, тези памперси не съм ги виждала, сигурно има, то сега всичко се измисля, макар че предполагам са гащи.сина ми от месец-два е без памперс, така че не ми се е налагало да търся, а и гащи-памперс нещо съм скептична Peace в приемра който ползвах идеята ми беше друга, надявам се ме разбрахте Peace

стеф, аз съм ползвала и термос и термочанта, не термобокс, имаше в хиполенд термочанти за 1 шише на тигекс мисля, но така или иначе с термоса е по-практично, за второто живот и здраве мисля да взема определено Peace

viviqn_kata аз също не съм "За" ранното захранване, но ти си прецени, като се запознаеш с инфото. Peace
Виж целия пост
# 287
Момичета, сигурно ще ви прозвучи глупаво,но може ли да ми кажете с какво точно се обличат новородените през през предстоящата есен и зима. За навъм имаме космонавти, но вкъщи.  Embarassed
Виж целия пост
# 288
Jeny защо да е глупаво, на мен поне не ми е, и аз питах с какво да обличам, особено лятото защото тогава се роди сина ми, така че хем да не му е жега, хем пък и да не е много разголено Grinning Hug
та аз лично го обличах с боди с къс ръкав и отгоре гащеризон и а долу съки чорапки, или с боди с къс ръкав и отдолу тип ританки или панталонче памучно или долничка тип анцунг, да не от най-тънките, и чорапки отново. слагала съм му и буйки на крачетата или чат-пат терлички. това при положение че има парно и става дума за вкъщи. когато е било по-хладно съм му слагала освен някоя от посочените комбинации и още нещо отгоре- я без ръкав пуловерче я нещо подобно, но пък и той не е обичал да е много навлечен, има си деца които предпочитат да им е по-топло и да са по-облечени Peace
спеше с подобно облекло но без допълнителните дрехи и с лека завивка- или одеалце или олекотено юрганче и на спряно парно защото се потеше в противен случай. Peace
Виж целия пост
# 289
elpet , благодаря  Hug И аз так мислех и взех около 10 бодита и още толкова гащеризночета. Отделно ританки и такива комплектчета ктип анцуг. С парно сме, ама си мислех върху гащеризончето за слагам още нещо на гръбчето като жилетка някаква, но май ще му доста топличко Hug
Виж целия пост
# 290
*Jeny*, elpet  ти е отговорила много изчерпателно. Аз само искам да те посъветвам да не му купуваш много дрехи от сега, защото те толкова бързо растат, че няма да имаш време да му сложиш всичко. Ние вече имаме дрешки , които не ни стават  Peace
Виж целия пост
# 291
Jeny добре че и Jerita се включи та да ти кажа и аз по нейния пост нещо- бяхме купили/получили/подариха ни една камара дрешки, които в началото не можахме да му сложим, защото той се роди 3 кг и му ставаха само тези които бяха по-малки, той така и не си вървеше кой знае колко охранен. комплекта за изписване пък му беше много голям  Laughing
след това като дойде време за по-големите, някои му бяха станали (гащеризони и ританки, другото не е чак да личи толкоз) къси, затова съм съгласна че за купуване е по-добре да изчакаш, да не купуваш много в аванс (знам колко ти е мерак, аз и сега съм така, ама гледам да се въздържам  Laughing) защото може или да са му големи или малки като се дойде до тях или вече да не им е сезона.
Виж целия пост
# 292
Както се обличаш ти, така обличай и бебето ми каза на мен педиатъра. Децата не обичат много дрехи, включително и новородените. Дребосъчка се роди през септември. За разходка я обличах с боди с дълъг ръкав и ританки, а от горе гащеризонче, а през зимата боди, ританки и космонавт. Покривало на количката съм слагала само в силен вятър. У нас при температура 25 градуса-боди и ританки,  но сме я калявали и правехме въздушни бани. След третия месец у нас я обличахме с къси ръкави и ританки. Не е боледувала.
Виж целия пост
# 293
Jeny само ще споделя че на мен за навън не ми бяха удобни космонафтите, той така ревеше докато го облека че ми се отщяваше да излизам.Слагах го в по-плътно чувалче, има такива и с ръкави. Peace

Аз искам да попитам какви са нормите за теглото на 6 месечно бебе? Вчера бяхме на контролен преглед и педи ме наплаши че малкия бил много слаб, дали ядял и да съм му давала повече каши-7 кг. и 72 см.-как е според вас?
Виж целия пост
# 294
много благодаря за линка и съветите   bouquet
започвам да чета
Виж целия пост
# 295
Дами, благодаря в имного. Вече поръчах космонавт, дано бебка стои мирка докато се обличаме Hug
Виж целия пост
# 296


Аз искам да попитам какви са нормите за теглото на 6 месечно бебе? Вчера бяхме на контролен преглед и педи ме наплаши че малкия бил много слаб, дали ядял и да съм му давала повече каши-7 кг. и 72 см.-как е според вас?
Да не се е родил 5 кила, че доки се притеснява?!! Ама като вземт така да ни плашат... Според читанките средностатистическото бебе удвоява рожденото си тегло около 6-я  месец. Детенце тогава беше с 200 грама "прехвърлила" (роди се 3кг.и 50 см.) и Док сметна, че сме дебели. Сега, на годинка чукнахме завтните 8 и й се видяхме слаби и недохранени. Ама и те не могат да решат какво искат от децата.
На около 6 удвояват, на година утрояват рожденото си тегло. Това се случва най-често със средностатистическото бебе.
Виж целия пост
# 297
ами той с е роди 3200 така че излиза че си е наред, даже над нормата Shocked
Виж целия пост
# 298
Да, вярно, че има някакви таблици с приблизителни мерки и теглилки, но все пак нещата стоят по друг начин. Кашите, също така, не са гаранция за бързо наддаване на тегло. Моята щерка наддаваше лавинообразно първите месеци - по 1300гр, 1000гр и т.н и педиатърката ме посъветва да не давам каши, след като започнах захранването, защото детето щяло да се "напомпа". Нищо подобно - сега за два месеца е качила 100гр.
Виж целия пост
# 299
ами той с е роди 3200 така че излиза че си е наред, даже над нормата Shocked
хм а сина ми едва ли не беше недохранен според педи...
според мен си гледай детето и то да те "води". има деца на тази възраст и по повече килограми има и по по-малки, така че не се шашкай Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия