Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е проблемна бременност?
Какво представлява TSH и какво показват ниските или високите му стойности?
Какво представляват антителата и какво може да повлияе на нивата им?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е проблемна бременност?
Проблемната бременност е състояние, характеризиращо се с различни здравословни усложнения по време на бременността. Това може да включва проблеми с щитовидната жлеза, като например автоимунен тиреоидит, което може да доведе до неправилно функциониране на щитовидната жлеза и да повлияе отрицателно на бременността.
-
Какво представлява TSH и какво показват ниските или високите му стойности?
TSH е тиреоид-стимулиращ хормон, произвеждан от хипофизната жлеза, който регулира функцията на щитовидната жлеза. Ниските стойности могат да показват прекомерна активност на щитовидната жлеза (хипертиреоидизъм), докато високите стойности могат да предполагат недостатъчна функция на щитовидната жлеза (хипотиреоидизъм).
-
Какво представляват антителата и какво може да повлияе на нивата им?
Антителата са имунни молекули, които се произвеждат в отговор на чужди вещества или собствени тъкани. Повишените нива на антитела, като антитиреоидни антитела, могат да бъдат свързани с автоимунни заболявания, като автоимунен тиреоидит. Стресът, липсата на упражнения и нездравословното хранене могат да повлияят на имунната система и да допринесат за повишени нива на антитела.
-
Какво е елтирокс и за какво се използва?
-
Какво представлява проблемът със забременяването при автоимунния тиреоидит?
И поради факта, че всички лекари при които бях до момента ми обясняват, че нищо сериозно ми няма, пък аз съм си все така изнервена и изморена ще отида при д-р Тодорова и тя да си каже мнението и ще взема да разбера доколко си намирам извинения
Истината е, че не искам да съм такава /нервна, неспокойна, всичко да ме дразни, да правя непрекъснато забележки и т.н. и т.н. знаете за какво говоря/, НЕ ИСКАМ, НЕ ИСКАМ!!!
Звучеше ми ужасно страшно....но взех че се поокопитих и намерих време да попрелистя темичките....
Всъщност, оперирана съм от рак на гърдата на 29 години и тази тема съм я заключила вече
Друг въпрос - нормално за 45 дни може ли стойностите ми да слезнат до 2-2.5? Или трябва повече време? Е, такива неща ме вълнуват...

а сега на работа.....