Машина за хляб - 19 част

  • 52 923
  • 833
# 705
Направих хлебчето и  видях нещо нередно  в машината.Едната ос дето държи бъркalkata e padnala nisko,a drugata si стои както обикновенно на горе.Да го считам за проблем ли-счупено ли е? Леле,исках да правя следобяд още един хляб... Mr. Green Някой да помогне..... Sick????


мм не знам каква ти е машината но звучи като че ли си имаш проблем със износена фтулка или нещо като счупена законтряща скоба на оста, право към сервиза или по добре ново казанче
Виж целия пост
# 706
Сега в Технополис има на промоция Таурус за 99 лв.

Някой има ли такава и доволни ли сте от нея ?

Аз отдавна си мечтая за машинка , но не ми се даваха 200 лв , а и ме е страх за фигурата ми  Blush

За машинката незнам,но имаме други уреди Таурус и сме много доволни.
Виж целия пост
# 707
Направих хлебчето и  видях нещо нередно  в машината.Едната ос дето държи бъркalkata e padnala nisko,a drugata si стои както обикновенно на горе.Да го считам за проблем ли-счупено ли е? Леле,исках да правя следобяд още един хляб... Mr. Green Някой да помогне..... Sick????


мм не знам каква ти е машината но звучи като че ли си имаш проблем със износена фтулка или нещо като счупена законтряща скоба на оста, право към сервиза или по добре ново казанче



Звучиш мнмого компетентно  Mr. Green
Може ли да те помоля да отговориш на моя въпрос за бушона или превключвача (незнам какво е точно но на английски е fuse) който изгорял и сега ми го смениха.  Blush
Машината е за 2 паунда и при опит да направя хляб с рецепта за точно 2 паунда от самата книжка на машината, тази част е издала багажа. Въпроса ми е, дали е възможно да е единичен случай или просто описанието не отговаря на реалността - т.е. не мога да правя нещо по-тежко от 1.5 паунда?
Виж целия пост
# 708
 newsm78 Има ли някой, който е пробвал маслено тесто за пай и тарталети в машината-чудя се, дали ще успее да се справи с твърдото масло,като не прекалява с месенето,за да не се втвърди тестото  newsm78
Виж целия пост
# 709
И така, взех си машината с една забележка "никога не я яставяй включена в контакта след употреба!" Аз прилежно си я изключвах и преди.
Реших да изпробвам тесто за максимума - 2 паунда тъй като техника бил я изпробвал и всичко било на ред.

Преди да започна каквото и да било обаче искам да ви попитам дали тази рецепта е ок и по-специално брашното дали не е много (проблема стана точно тук!)

Обикновен бял хляб

за 2 паунда
1-1/2 чаши хладка вода
2 с.л. олио
1-1/2 ч.л сол
4 чаши брашно
2-1/2 ч.л. суха мая
Виж целия пост
# 710

Обикновен бял хляб

за 2 паунда
1-1/2 чаши хладка вода
2 с.л. олио
1-1/2 ч.л сол
4 чаши брашно
2-1/2 ч.л. суха мая

Съотношението вода/брашно е ок.  Чашите са 240мл, нали? Добави и една супена лъжица захар. Добре е да пресееш брашното.
Виж целия пост
# 711
Имам нужда от помощ момичета! Прерових половината тема и не мога да открия рецептата за дърпаната баница на Мама Цоцоланка...  newsm78
Виж целия пост
# 712
newsm78 Има ли някой, който е пробвал маслено тесто за пай и тарталети в машината-чудя се, дали ще успее да се справи с твърдото масло,като не прекалява с месенето,за да не се втвърди тестото  newsm78


Аз само в машинката го правя, никакъв проблем. Просто, ако маслото е направо от хладилника, ще трябва повече време, за да се разбие добре. Даже сега правя едно такова тесто  Peace

ПП - ако искаш да си по готварския канон, направи масленото тесто на ръка, много е лесно.


Имам нужда от помощ момичета! Прерових половината тема и не мога да открия рецептата за дърпаната баница на Мама Цоцоланка...  newsm78

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358742.msg9938249#msg9938249
Виж целия пост
# 713
някой знае ли колко струва тази машина за хляб
Виж целия пост
# 714
някой знае ли колко струва тази машина за хляб


Още вчера ти отговориха.
Виж целия пост
# 715
някой знае ли колко струва тази машина за хляб


Разтърси се из нета и ще намериш различни цени на хребопекарните.Има толкова много онлайн магазини които продават такива стоки на различни цени.В Технополис сега има една оферта и за 99 лева на машина Таурус.Така,че това е относително има машини от 99 до 250-300 лева.Въпрос на вкус и жшелание
Виж целия пост
# 716
Благодаря ти argun !   bouquet
Виж целия пост
# 717
Днес дъщеря ми ми купи пекарна Зелмер от Метро и чакам всеки момент да ми я донесат и да се включа във вашите редици. Четох, четох, но сигурно ще имам и въпроси към вас. Надявам се да ме изтърпите Hug
Виж целия пост
# 718
Поли, както винаги хлябът ти е прекрасен   bouquet
ти как си режеш филийки? май ти е вертикален контейнера, а после филийките ми изглеждат различно...

Контейнера ми е вертикален. Като извадя хляба, го режа през средата от горната към долната кора. После обръщам едната половина да легне и режа филийките пак надолу. Стават си с нормална големина. Ако режа хляба направо както си е, стават много големи и нямат изяждане. Дано си ме разбрала.

Някой питаше за рецептата за хляба с балончета кое и е различното от останалите, като се изключи кашкавала и подправките. Пропорциите на отделните съставки. То иначе хляба все от едно и също се прави. Основните съставки са едни и същи. Вече добавките и пропорциите ги правят различни рецептите. Който иска не пречи да сложи и кашкавала и подправките в машината. Няма проблем с това.
Виж целия пост
# 719
ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ХЛЯБ

220 мел вода
2 с.л. захар непълни
1 с.л. сол
2 с.л. маргарин
2 яйца
500 г пълно зърнесто брашно
2 с.л. трици
1 п. мая 7 г


Някой изпробвал ли е тази рецепта за  пълно зърнест хляб на   pol in_a  ?Ако някой има изпитани рецепти за пълно зърнест или ръжен хляб моля да ми  дадете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия