Помощ в търсенето на работа 2

  • 74 557
  • 720
# 405
Надя, дано да не съжаляваш за това, в тая криза и 300лв са пари а ще става и по-зле, особено в началото на 2010... Съмнявам се че в Била би било по-добре. Успех!
Стига с тези отрицателни прогнози за бъдещето  ooooh! Няма нужда да се изявявате като икономисти,социолози,анализатори и т.н. Българинът е достатъчно смачкан,че постоянно да му се набива в главата,че нещата отиват на по-зле.Мисля ,че стресът е в повечко и няма нужда от толкова негативизъм.Аз вярвам,че нещата постепенно ще се нормализират  Hug
  202uu
Това не са отрицателни прогнози, това си е чистата реалност.Нещата тепърва ще се влушават що се отнася за безработицата.
Но 300лв. да са пари не съм съгласна.И аз отказах да работя за 350 на месец,по добре в къщи,това е подигравка с хората

Дори и да не се нормализират нито бързо, нито лесно, пак е по-добре да сме оптимисти, отколкото непрекъснато да сумтим за това колко е трудно, заради кризата, заради безработицата и прочее!
Достатъчно е, че всички медии само това предъвкват. Tired
Виж целия пост
# 406
Съжалявам, но това е моето мнение,не съм отчаян песимист,не съм и изгубила надежда,тя умира последна.Но просто не мога да си сложа розовите очила и да невиждам това което става.
Виж целия пост
# 407
Съжалявам, но това е моето мнение,не съм отчаян песимист,не съм и изгубила надежда,тя умира последна.Но просто не мога да си сложа розовите очила и да невиждам това което става.
denito2, за виждане - всички го виждаме, бъди сигурна. А ако имаше останал някой, които да не е видял, със сигурност най-малкото е чул поне .

Друг е въпросът, обаче, дали непрекъснато за това ще говорим, с това ще се извиняваме, това ще обвиняваме.

 Peace
Виж целия пост
# 408
Добре за какво да си говорим в тема, за безработни.Много ще се радвам ако днес(денят още не е свършил)някой от форума сподели успеха си че е намерил работа,но днес още няма такъв.И затова си говорим,колко е трудно да си намери човек работа.
И пак казвам не съм писимист и не си намирам оправдания за това че съм безработна и никой не обвинявам.С това преключвам да коментирам това Peace
А иначе днес никои работодател не се е заинтересувал от моята кандидатура и утре пак съм тук.
И още очаквам някои да се похвали с това,че си е намерил работа Hug
Виж целия пост
# 409
Права си, ама айде да не го коментирам и аз  Mr. Green...... Просто си правят някаква отсявка от такива ,които съвсем не са в час  Crazy
Peace ... просто нямате идея какви хора кандидатстват и за какви позиции!!!

...не вярвам някой да чете над 100 CV-та  Shocked
Аз чета  Peace

Виж целия пост
# 410
И аз въпреки проблемите си съм за по-позитивно мислене! Peace Въпреки,че този месец се увътрях,отзовавайки се на едно интервю в София.Отговора след цели 10 дни беше отрицателен.Мисля,че трябва да се промени нагласата на българина.Както  на работника така и на работодателя.Първо да кажа за търсещите работа-аз съм за агенциите за посредничество-естествено ако не взимат пари от кандидата.Те научават търсещия работа да цени повече уменията си,така да се каже повдигат му самочувствието както и би трябвало да е.Също така хубаво е че после търсят обяснение от работодателя защо не са взели някой,който отговаря на критериите.Вярно,че биха могли да съдействат с повече съвети и източници за научаване на нещо нпр софтуерно.За работодатели-ужасно е да не искат да взимат майки,тъй като децата можели да се разболеят!!!! Имам няколко познати без дете,които все нещо им има все се оплакват,все са болни!Така,че децата не пречат на работата напротив стимулират я!Давам себе си за пример-аз самотна майка имах 55г  колежка-все повтаряше "моите деца са вече големи аз нямам такъв ангажимент".А на практика аз бях тази която оставах да върша работа и след работното време и ходех събота,а ако се наложи и неделя!Освен това друга работодателска глупост видях обяви в jobs.bg ,че търсят native speaker по езика,който аз съм завълшила филология...Това означава,че търсели чужденец на,който да му е майчин език.Замислят ли се такова нещо какво би струвало на фирмата им явно не като дори не знаят къде да го търсят.Освен това кой каза,че чужденците нямат деца,не боледуват и т.н.Те са с претенции до небето държат се все едно са по-добро качество,а за квалификацията им не съм убедена,че е на ниво!И рядко им харесва в България за дълго.
Виж целия пост
# 411
Не ми се искаше да започваме седмицата негативно, но пък това е най-подходящото място да поговорим за т.нар. агенции за подбор на персонал.

Според мен тези агенции не вършат никаква работа...

Галуша, не мога да се съглася с теб. Wink Аз самата съм на настоящата работа през агенция. Също така ползвам агенции за намиране на хора. Доволна съм!

Агенции обикновено се ползват вместо с първоначалния подбор да се занимава ЧРа.

Не се сърди, че не те харесват заради цената ти!  Peace Просто всяка фирма си има бюджет за обявената позиция, очевидно ти не се вместваш в него. Нищо лично  Peace
Виж целия пост
# 412
... Лятото почнах работа, на интервюто беше казано само, че заплатата ще е добра плюс процент, без конкретни цифри. Почнахме работа, мина месец така и никой не споменава за какви заплати работим, всеки ден се питаме някой дали е чул нещо, никой не се осмелява да пита, един ден се реших, питах ги аджеба за какви пари работим, отговориха ми, че още не са решили, и така след още една седмица обявиха заплата от 400лв., за която ние отказахме да работим, вдигнаха я на 600лв. и ни накъсаха от глоби цял сезон.... Това е, извинявам се, че ви занимавах  Hug
Shocked А договор не си ли подписвала?  Shocked
И как така никой не се осмелява да пита! Shocked
Виж целия пост
# 413
Здравейте и аз вече съм безработна поточно съм в предизвестие.Започнах да си пускам СV-та пък да видим какво ще излезе.Пожелавам успех на всички търсещи работа. Peace
Виж целия пост
# 414
Стига с тези отрицателни прогнози за бъдещето  ooooh! Няма нужда да се изявявате като икономисти,социолози,анализатори и т.н. Българинът е достатъчно смачкан,че постоянно да му се набива в главата,че нещата отиват на по-зле.Мисля ,че стресът е в повечко и няма нужда от толкова негативизъм.Аз вярвам,че нещата постепенно ще се нормализират  Hug
и аз вярвам че ще се нормализират ... постепенно .... някога...
идеята ми е че в Перник един сериозен млад човек би могъл да благоволи и да започне кариера и на по-ниска заплата. С течение на времето работодателят ще го оцени и ще вдигне заплатата. Затова ви питат на каква заплата евентуално бихте се съгласили да работите, за да преценят доколко сте сериозни и амбициозни. А не (само) защото са стиснати.
Виж целия пост
# 415
Това не са отрицателни прогнози, това си е чистата реалност.Нещата тепърва ще се влушават що се отнася за безработицата.
Но 300лв. да са пари не съм съгласна.И аз отказах да работя за 350 на месец,по добре в къщи,това е подигравка с хората
Надявам се да грешиш,аз също съм безработна от 3 месеца,но все още не съм напълно отчаяна  Praynig
И аз още тая надежди Simple Smile Може да бъде много по-зле положението.
Виж целия пост
# 416
И аз въпреки проблемите си съм за по-позитивно мислене! Peace Въпреки,че този месец се увътрях,отзовавайки се на едно интервю в София.Отговора след цели 10 дни беше отрицателен.Мисля,че трябва да се промени нагласата на българина.Както  на работника така и на работодателя.Първо да кажа за търсещите работа-аз съм за агенциите за посредничество-естествено ако не взимат пари от кандидата.Те научават търсещия работа да цени повече уменията си,така да се каже повдигат му самочувствието както и би трябвало да е.Също така хубаво е че после търсят обяснение от работодателя защо не са взели някой,който отговаря на критериите.Вярно,че биха могли да съдействат с повече съвети и източници за научаване на нещо нпр софтуерно.За работодатели-ужасно е да не искат да взимат майки,тъй като децата можели да се разболеят!!!! Имам няколко познати без дете,които все нещо им има все се оплакват,все са болни!Така,че децата не пречат на работата напротив стимулират я!Давам себе си за пример-аз самотна майка имах 55г  колежка-все повтаряше "моите деца са вече големи аз нямам такъв ангажимент".А на практика аз бях тази която оставах да върша работа и след работното време и ходех събота,а ако се наложи и неделя!Освен това друга работодателска глупост видях обяви в jobs.bg ,че търсят native speaker по езика,който аз съм завълшила филология...Това означава,че търсели чужденец на,който да му е майчин език.Замислят ли се такова нещо какво би струвало на фирмата им явно не като дори не знаят къде да го търсят.Освен това кой каза,че чужденците нямат деца,не боледуват и т.н.Те са с претенции до небето държат се все едно са по-добро качество,а за квалификацията им не съм убедена,че е на ниво!И рядко им харесва в България за дълго.

И аз видях подобни обяви и бях истински учудена! Според мен идеята им е, че може да има кандидати, който имат родител чужденец или човек,живял дълги години в определена страна и оттам усвоил съответния език.
Виж целия пост
# 417
Здравейте момичета, да се похваля ли- не знам, но днес ми се обадиха да започна в една фирма. Във въпросната фирма имах 2 интервюта и сега трети разговор, за уточняване на кога да започна. Заплатата много странно- аз сама си исках, те казаха само- "Надяваме се да останете доволна от заплащането". Какво ще рече това не знам. Аз бях твърда в исканията си, а именно 800 бруто. Мислих си да искам 800 нето, но малко ме хвана шубе да не си отрежа шанса с такава заплата, затова се измъкнах с начално 800 бруто, и след това уточних, че искам увеличение. Малко съм скептично настроена, защото коментарите за фирмата в бгработодател бяха доста гадни, но после като започнах да проучвам повече фирми видях, че за всички има негативни коментари. Алтернативата ми беше друга фирма, която казаха,
че съм подходяща за позицията, но се оказа, че местоработата е в Казичене, просто абсурдно далече от мен. Стискам си палци само всичко да е наред, пък каквото сабя покаже.

Относно кризата- не знам какви прогнози сте чели, но аз като икономист прогнозирам да започнем да излизаме от кризата пролетта. До тогава ще бъде тежко, затова съветвам хората да хванат работа за зимата. Трябва да постискаме зъби, но съм сигурна, че лятото нещата ще са различни. Освен това имам вяра на Симеон Дянков, той определено е специалист, който си разбира от работата и вярвам, че мерките му бързо ще ни изведат от кризата. Както вече казах трябва да се стискат зъби сега. В САЩ нещата са се успокоили, а ако там мине, скоро и при нас ще мине  Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 418
... Лятото почнах работа, на интервюто беше казано само, че заплатата ще е добра плюс процент, без конкретни цифри. Почнахме работа, мина месец така и никой не споменава за какви заплати работим, всеки ден се питаме някой дали е чул нещо, никой не се осмелява да пита, един ден се реших, питах ги аджеба за какви пари работим, отговориха ми, че още не са решили, и така след още една седмица обявиха заплата от 400лв., за която ние отказахме да работим, вдигнаха я на 600лв. и ни накъсаха от глоби цял сезон.... Това е, извинявам се, че ви занимавах  Hug
Shocked А договор не си ли подписвала?  Shocked
И как така никой не се осмелява да пита! Shocked
Ноеми, подписахме договори на минималната заплата, такава е практиката на повечето места, моя колежка пожела да я осигуряват на реалната заплата, защото смяташе да става мама, и не се съгласиха...това е българската реалност...А за това, че се притесняваме да си питаме за парите, не знам на какво се дължи, започват да те гледат лошо като почнеш да ги питаш какви пари ще ти плащат...
Виж целия пост
# 419
Здравейте момичета, да се похваля ли- не знам, но днес ми се обадиха да започна в една фирма. Във въпросната фирма имах 2 интервюта и сега трети разговор, за уточняване на кога да започна. Заплатата много странно- аз сама си исках, те казаха само- "Надяваме се да останете доволна от заплащането". Какво ще рече това не знам. Аз бях твърда в исканията си, а именно 800 бруто. Мислих си да искам 800 нето, но малко ме хвана шубе да не си отрежа шанса с такава заплата, затова се измъкнах с начално 800 бруто, и след това уточних, че искам увеличение. Малко съм скептично настроена, защото коментарите за фирмата в бгработодател бяха доста гадни, но после като започнах да проучвам повече фирми видях, че за всички има негативни коментари. Алтернативата ми беше друга фирма, която казаха,
че съм подходяща за позицията, но се оказа, че местоработата е в Казичене, просто абсурдно далече от мен. Стискам си палци само всичко да е наред, пък каквото сабя покаже.

Относно кризата- не знам какви прогнози сте чели, но аз като икономист прогнозирам да започнем да излизаме от кризата пролетта. До тогава ще бъде тежко, затова съветвам хората да хванат работа за зимата. Трябва да постискаме зъби, но съм сигурна, че лятото нещата ще са различни. Освен това имам вяра на Симеон Дянков, той определено е специалист, който си разбира от работата и вярвам, че мерките му бързо ще ни изведат от кризата. Както вече казах трябва да се стискат зъби сега. В САЩ нещата са се успокоили, а ако там мине, скоро и при нас ще мине  Peace Peace Peace
Успех ти пожелавам,дано всичко да е наред.И когато подпишеш договора да се похвалиш и да разкажеш повече за фирмата и коя е
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия