Помощ в търсенето на работа 2

  • 74 557
  • 720
# 465
Да и на мен това ми е мисълта за кол центъра-каква ти компютърна грамотност,че и добра.Там и маймунка да сложиш ще свикне на еднотипната работа стига да говори свободно езика.За студенти не знам-вече няма ли подписи,заверки,упражнения?На тях им се купонясвааа..и т.н.А какво по-голямо доказателство от филология,че владееш езика не знам,освен native speaker естествено.Но пък те от какъв зор да идват в BG?

Преди малко разглеждах обявите в jobs. В кол центровете заплатите за хора с език са около 700-800 лева. А в джобса имаше заплати за оперативен счетоводител 500-600 лв.
Честно казано по-добре в кол център. Малко е гадно, но нямаш тази отговорност като счетоводител. Дори и оперативен ако объркаш нещо става лошо.


Току що пуснах 2 СВ-та. Обявите изглеждаха интересни. Вярно, че имаха по 1000 виждания, но дано ме огрее  Praynig
Виж целия пост
# 466
Да и на мен това ми е мисълта за кол центъра-каква ти компютърна грамотност,че и добра.Там и маймунка да сложиш ще свикне на еднотипната работа стига да говори свободно езика.За студенти не знам-вече няма ли подписи,заверки,упражнения?На тях им се купонясвааа..и т.н.А какво по-голямо доказателство от филология,че владееш езика не знам,освен native speaker естествено.Но пък те от какъв зор да идват в BG?
Ох....
Мислех да не се намесвам, но....
Вие можете ли да си представите, че има и поддръжка на мрежи първо ниво, и на сървъри, където не можеш да сложиш "маймунка"? ooooh!  И има проблеми , при които се иска да се позамислиш доста, като например защо шернат драйв дава проблем на юзъра при сканиране? Laughing
А за ниските заплати-хм, добре, щом така мислите. Laughing
Виж целия пост
# 467
Да и на мен това ми е мисълта за кол центъра-каква ти компютърна грамотност,че и добра.Там и маймунка да сложиш ще свикне на еднотипната работа стига да говори свободно езика....


Ще рече човек, че си работила в поне пет кол центъра с различна насоченост - софтуер, продажби и т.н. и си била на перфектно ниво на компетентност по всичко.
Виж целия пост
# 468
Да и на мен това ми е мисълта за кол центъра-каква ти компютърна грамотност,че и добра.Там и маймунка да сложиш ще свикне на еднотипната работа стига да говори свободно езика.За студенти не знам-вече няма ли подписи,заверки,упражнения?На тях им се купонясвааа..и т.н.А какво по-голямо доказателство от филология,че владееш езика не знам,освен native speaker естествено.Но пък те от какъв зор да идват в BG?

Преди малко разглеждах обявите в jobs. В кол центровете заплатите за хора с език са около 700-800 лева. А в джобса имаше заплати за оперативен счетоводител 500-600 лв.
Честно казано по-добре в кол център. Малко е гадно, но нямаш тази отговорност като счетоводител. Дори и оперативен ако объркаш нещо става лошо.


Току що пуснах 2 СВ-та. Обявите изглеждаха интересни. Вярно, че имаха по 1000 виждания, но дано ме огрее  Praynig
Само че болшинството от хората, които минат през центрофугата на счетоводната оперативна работа, и имат желание и нещичко в главата могат да се изкачат доста нагоре. Счетоводството е занаят  Wink
Лично пристрастна съм към професията, но и не може да се каже на черното бяло.
Виж целия пост
# 469
Написали сте толкова много...докато ви изчета  ooooh!
Бях вече на няколко места пробно - места,на които не бих и помислила да отида,ако нямаше криза - оказва се,че съм неподходяща поради възраст и европейски опит.Единственото място,на което подписах договор, е колцентър  newsm78 Проблемът е,че проектът е само за 2 седмици.И после?На този етап това ме устройва перфектно/работа в колцентър/,но нямам идея къде и какво да търся  Thinking Работилите или работещите на такова място биха ли помогнали с инфо?
Виж целия пост
# 470
Доромче, пиши ми ЛС какво точно те интересува. Работя в сферата от 2003, имам опит. Laughing
Сега имам малко работа, нагорно ми е, но след обедната ще отговоря.
Виж целия пост
# 471
Само да споделя. Вчера имах среща с едно момиче, което си търси работа. Госпожицата закъсня с 20 мин., при положение, че е без работа и живее наблизо. Попитах я дали е имала нещо наложително, което е провокирало закъснението и отговорът беше "аааа, не, не". За мен интервюто приключи още преди тя да се беше появила, но си направих труда да говоря с нея, макар, че много други не биха дори я изчакали. Днес имам среща с друго момиче.
Виж целия пост
# 472

Никога не е излишно, да се напишат допълнителните компютърни умения. На мен лично ми се е случвало, да кандидатствам по обява за една работа. В СВ-то си имах вписан владеенето на специализиран софтуер, който не се изискваше за длъжността. Не ме взеха за нея, но ми предложиха работа със софтуера. Не им беше хрумвало да търсят човек с такива умения, но като прочели в моето СВ, решили, че ще им свърши работа. Така че, човек никога не знае откъде ще изскочи зайчето.
Ето, потвърждаваш мнението ми - кандидатурата ти е била неуспешна. Това, че са решили да те вземат, заради нещо друго си е чист късмет и не можеш да разчиташ на него в търсенето на работа.
Като цяло знам, че Ейчарите изобщо не четат много дълги сивита и мотивационни писма - с един поглед виждат това, върху което е акцентирано и ако то съвпада с тяхното търсене, се обаждат на кандидата, ако не открият бързо това, което търсят, изобщо не си правят труда да четат подробно. Понеже съм чела доста статии и съвети от ейчари съм стигнала до този извод. Всички те казват, че трябва сивито и мотивационното писмо да са кратки и да съдържат точно това, което иска да види специалиста, за да предизвикат интереса му, а и да има за какво да си говорите на интервюто, не да повтаряш написаното вече.

Ами не, не беше неуспешна. Щяха да ме вземат и за позицията, за която кандидатствах, просто на база на написаното, ми предложиха по-добра. Изборът беше мой. Това, че не си спестих един ред в СВ-то, просто ми повдигна цената и ми даде право на избор.
Виж целия пост
# 473
Само да споделя. Вчера имах среща с едно момиче, което си търси работа. Госпожицата закъсня с 20 мин., при положение, че е без работа и живее наблизо. Попитах я дали е имала нещо наложително, което е провокирало закъснението и отговорът беше "аааа, не, не".

Любимото ми. Някои закъсняват, други изобщо не се появяват на предварително уговореното интервю, а трети се обаждат десетина минути преди началния час, за да поискат да бъде променен. Много е неприятно, особено ако имаш график, в който интервютата са подредени едно след друго.
Виж целия пост
# 474
Само да споделя. Вчера имах среща с едно момиче, което си търси работа. Госпожицата закъсня с 20 мин., при положение, че е без работа и живее наблизо. Попитах я дали е имала нещо наложително, което е провокирало закъснението и отговорът беше "аааа, не, не".

Любимото ми. Някои закъсняват, други изобщо не се появяват на предварително уговореното интервю, а трети се обаждат десетина минути преди началния час, за да поискат да бъде променен. Много е неприятно, особено ако имаш график, в който интервютата са подредени едно след друго.
... наскоро поканих една мома на интервю за работа... 20 минути преди това ми се обади, да каже, че чака на една опашка за карта за градски транспорт и няма да може да дойде в уречния час (аз тогава го споделих тук). Еми за мен на този човек просто не може да се разчита! Ако ще и 3 дипломи и 8 езика да има.
Виж целия пост
# 475
Относно размера на СВто - не трябва да е много информацията, не трябва да е малко, трябва да бъде достатъчно!
Какво означава това - да дава представа с какво си се занимавал реално.
Какво ви говори следното:
януари - юли          Сътрудник         Теменужка ООД
август - март          Офис мениджър            ЕТ Маргаритка

Виж целия пост
# 476
Цитат на: Не тази вечер,Жозефина!!!
Мислех да не се намесвам, но....
Вие можете ли да си представите, че има и поддръжка на мрежи първо ниво, и на сървъри, където не можеш да сложиш "маймунка"?   И има проблеми , при които се иска да се позамислиш доста, като например защо шернат драйв дава проблем на юзъра при сканиране?
А за ниските заплати-хм, добре, щом така мислите.

Не казвам,че е проста работа.Всяка работа си има някакво натоварване в един момент и в дадена област.Искам да кажа езиците за се ценят повече в тази сфера,защото другото предполагам се обяснява в обучителния курс в началото или го запомняш при първия такъв обадил се сручай.Подчертаното дори и да си завършил информатика в някои вузове може да не успееш да го решиш дистанционно не е ли така?  Wink
Виж целия пост
# 477
Не знам как е в другите градове, тъй като тук основно се говори за София....
но аз от близо 3месеца пускам CV навсякъде, където съм подходяща за работата....и до сега съм имала точно 2обаждания.

А относно автобиографията....в общи линии съм работила сходни неща, все към НПО по проекти. Повечето работодатели като ме извикат на интервю и започват да ми обясняват каква страхотна работа е това и защо аджеба ми трябва да си търся друга. Страшно се дразня от това....
Та трябва да обяснявам, че колкото и страхотна да е работата....не е постоянна. И когато я има е супер....ама когато няма, си кръстя ръцете в къщи.
Виж целия пост
# 478
Ноеми, Кафе с канела наистина вярвам, че ме разбирате как се почувствах.
Днес нещата минаха много добре, пратих момичето да си подготвя документите.

За момичетата, които си търсят работа - явяването със закъснение показва безотговорност. Това е първия признак за качества, които никой не харесва.
Успех на всички!
Виж целия пост
# 479
Не казвам,че е проста работа.Всяка работа си има някакво натоварване в един момент и в дадена област.Искам да кажа езиците за се ценят повече в тази сфера,защото другото предполагам се обяснява в обучителния курс в началото или го запомняш при първия такъв обадил се сручай.Подчертаното дори и да си завършил информатика в някои вузове може да не успееш да го решиш дистанционно не е ли така?  Wink

Лъки, и двете важат, да ти кажа.За технически съпорт , обаче, говоря.

Имам колеги, които са с ниво на нейтив спийкър, и с технически познания, сериозни.Та....така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия