Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 117 289
  • 753
# 210
Момичета,привет и от мен! И ЧНГ  на всички! Не знам дали въпроса ми е за тук,но все пак да попитам.Малкият ми син (на 3,2г.) от три седмици е с кашлица,която се проявява само през нощта или сутрин след ставане,придружена с повръщане на храчки.Личната се усъмни за трета сливица.Ходихме на УНГ,той не го провери за трета сливица,тъй като детето не хъркало и лечението се състои в капане на Виброцил,калциев глюконат и компреси.Но детето продължава с кашлицата и храчките,няма Т и през деня не кашля,а вече и хърка.Много се притеснявам да не би да е пневмония,въпреки че няма Т.Моля за идеи и съвети!
Виж целия пост
# 211
Хелта, заведи го при друг УНГ и при пулмолог. Аз вече съм си направила извода, че задължително трябва да чуя второ мнение, че даже и трето.
Виж целия пост
# 212
Благодаря ти корсет! Но по-скоро въпросът ми е:Може ли тази кашлица да е признак на трета сливица?
Виж целия пост
# 213
Благодаря ти корсет! Но по-скоро въпросът ми е:Може ли тази кашлица да е признак на трета сливица?

А нощем през устата ли диша?
Виж целия пост
# 214
Блонди, за да тече ушето, значи се е възпалило. Или е намокрено, или детето има някаква инфекция. И това е ползата от макарите, секретът изтича, иначе пак щеше д се събира и да се налага опериране. На нас ни се е случвало, но се налага да ви изпишат противовъзпалителни/антибиотични капки. Те са за перфорирани тъпанчета, не се доверявай на неспециалист. Мисля, че не бива да отлагаш.


Пожелавам на всички майчета и дечицата ви много здраве, скоро да забравите мъките от тези боледувания. Моят син вече наближава 7 години и боледува по-леко и по-рядко! Така че, това с израстването е вярно!
Виж целия пост
# 215
Нормално ли е това? От Юни сме с 1 макаричка, а доктора казва, че сама ще си падне и няма нужда да я маха той? Не е ли опасно за ухото да се задържи макаричката по- дълго? И после бързо ли зараства дупката?
Виж целия пост
# 216
На нас никога не са ни ги махали оперативно, първата година седяха почти цяла година в ушетата. Това беше на 2-годишна възраст. Той имаше макари 4-5 пъти. После стояха не повече от 6-7 месеца. Колко бързо зараства не мога да кажа, защото не знам на практика точно в кой момент са паднали.
Виж целия пост
# 217
.... по-скоро въпросът ми е:Може ли тази кашлица да е признак на трета сливица?

При дъщеря ми точно кашлиците бяха проблемът. Особено нощем  ooooh! Заради огромната трета сливица секретът почти не течеше през носа, а се стичаше към гърлото и правеше бронхити буквално през две - три седмици.
Виж целия пост
# 218

[/quote]

А нощем през устата ли диша?
[/quote] Не ми е направило впечатление.По-скоро не
Виж целия пост
# 219
.... по-скоро въпросът ми е:Може ли тази кашлица да е признак на трета сливица?

При дъщеря ми точно кашлиците бяха проблемът. Особено нощем  ooooh! Заради огромната трета сливица секретът почти не течеше през носа, а се стичаше към гърлото и правеше бронхити буквално през две - три седмици.
И тя ли повръщаше храчки като моя син?
Виж целия пост
# 220
.... по-скоро въпросът ми е:Може ли тази кашлица да е признак на трета сливица?

При дъщеря ми точно кашлиците бяха проблемът. Особено нощем  ooooh! Заради огромната трета сливица секретът почти не течеше през носа, а се стичаше към гърлото и правеше бронхити буквално през две - три седмици.
И тя ли повръщаше храчки като моя син?
При моята пък не ми се е случвало да повръща храчки, докато е била с третата сливица.Обратното обаче да  Thinking
Виж целия пост
# 221
.... по-скоро въпросът ми е:Може ли тази кашлица да е признак на трета сливица?

При дъщеря ми точно кашлиците бяха проблемът. Особено нощем  ooooh! Заради огромната трета сливица секретът почти не течеше през носа, а се стичаше към гърлото и правеше бронхити буквално през две - три седмици.
И тя ли повръщаше храчки като моя син?

Не, само веднъж или два пъти е повръщала, заради давещата кашлица нощем.
Виж целия пост
# 222
corset, лампата я купихме от Ибора, имат сайт. Нов модел е без UVC лъчение. Самата лампа е комбинирана и свети едновременно и с кварца и инфрачервените лъчи, има предпазни очила. Самата лампа е производство на OSRAM, казва сe VITALUX. Ако ви интересува, мога да препиша част от листовката. Струва 175 лв. Поръчах я в 14 часа, в 17 часа ми я доставиха, много мили и коректни хора.

А какъв ефект се очаква от нейното приложение? Какво лекува?

Добре, ще препиша основните сфери на приложение и ефектите.
БИОЛОГИЧНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ
   От години е доказано, че комбинацията от ултравиолетово + светлинно + инфрачервено излъчване  дава  енергия, която се получава от естествената слънчева светлина. Тази енергия е много важна за лечение чрез светотерапия. Това лечение не се ограничава само до кожата, която е първата подложена на облъчване, но и до цялото тяло.
   От дългогодишния опит е доказано, че биологичният ефект на облъчването със слънчева светлина се изразява в следното:
   1.Регулира се работата на вегетативната система. Този биологичен ефект може да се сравни с ефекта от спортна тренировка.
   2.Увеличава се способността от възстановяване след болест.
   3.Предпазва от инфекциозни заболявания в резултат на бактерицидния ефект.
   4.Реактивират се активните субстанций, като витамин Д / антирахитен ефект/ и неговото ускорено разпространение в организма. Нараства регулацията на нивото на калция.
   5.Подобрява кръвната циркулация, което прави кожата по-еластична и гладка със здравословен слънчев тен.
   6.Прекрасен резултат при лечение на акне, цирей и др.
   7. При употреба за нагревки консултирайте се с вашия лекар.

Това пише на листовката. Лекарката ми каза, че заедно с облъчването е добре детето да пие калциев глюконат, за да може организма да се калцира, което не го разбрах точно с какво помага, но схванах, че подобрява устойчивостта на лигавиците срещу вируси и бактерии и действа протиоалергично. На контролния преглед ще попитам точно какво означава. Факт е, че вече няколко дни след приключването на терапията ни, не слагам нищо в носа на малката, няма сополи, няма запъшен нос, не хърка нощем и кашлицата вече е доста по-малко. Освен отпред, аз нагрявах по 5 минути и гръбчето. Убедена съм, че й помогна, защото преди да я включим в лечението 3 седмици се мъчихме с капки, инхалации, имаше и пръстъп, мукосолвани, противоалергични и т.н.
Сега е само на ксизал, прополис, пчелно млечице и имунобор кидс. След 1 месец, ще направя отново един курс с лампата.

Виж целия пост
# 223
Деница, благодаря ти много,  Hug Утре ще го заведа на УНГ, но дали ще попадна на специалист, не знам  Rolling Eyes Надявам се. Не би трябвало да е намокрено, пазим го много. Възпалено - възможно е. Беше дълго време със силна кашлица и възпалено гърло, без нищо друго.

Нормално ли е това? От Юни сме с 1 макаричка, а доктора казва, че сама ще си падне и няма нужда да я маха той? Не е ли опасно за ухото да се задържи макаричката по- дълго? И после бързо ли зараства дупката?

brillante Blumen, доколкото знам тези макарички стоят мин по 6 месеца, макс до около две години. Така поне ми казаха в Белгия. Падат щом се изчисти течността. Един месец е супер малко, обикновено около година престояват, няма какво да те притеснява  Simple Smile
Виж целия пост
# 224
DanielaS, много благодаря за подробният отговор   bouquet
Предполагам, че лампата маже да се използва веднъж месечно, като профилактика. А кой е вашият лекар?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия