Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 117 289
  • 753
# 195
... Вие къде правихте операцията?

В ИСУЛ.
Виж целия пост
# 196
.... Беше наистина трудно да му давам вода, както се изисква след анестезията, но се справихме. ....

Пък при нас не даваха да пие вода час и половина - два след операцията. А тя постоянно искаше и това беше трудното - да не давам да пие нищо.
Ние махнахме третата сливица във Военна болница. Уговорих се с анестезиолога и я упои още в мен. Заспа в ръцете ми, взеха я в операционната, после пак ми я дадоха и тя се събуди отново в мен. Няма никакви, ама никакви лоши спомени  Simple Smile Даже на следващия ден, като ходихме на контролен преглед, беше направила рисунки "за добрите доктори".
Виж целия пост
# 197
 Здравейте Simple Smile и ние минахме по дългата и мъчителна пътека наречена трета сливица.Дълги години изчаквах да се смали самичка..да изчезне с възрастта на детето,но нещата се усложниха Sad Голямата ми дъщеря е на 8г.и в края на октомври направихме операцията.Съжалявам,че по-рано не се престраших.До 8 си година Поли изпи такова количество АБ (без тях се влошаваше много),дишаше само чрез устата(нослето беше винаги запушено),потеше се много,хъркаше страшно вечерно време и аз ставах да проверявам дали въобще диша..мислех ,че ще се задуши.Получи и лека степен на оглушаване.Беше разсеяна и с един такъв блуждаещ поглед-страшна картинка Sad.
 Сега хъркането изчезна,потенето също,погледа и се смени,стана по активна,само отворената уста остана,но си мисля че е до навик вече:)
 Не сме пробвали с нагревки,а хомеопатията не и влияеше.
 Операцията мина бързо.Поставиха и инжекцията в стаята и като взе да и действа я вземаха.Върнаха  ни я след около 20 мин.доста мрънкаща.Абоката стоя на ръчичката и до последно Simple Smile.Тя е голяма и се държа подобаващо геройски Simple Smile
 При нас трудното беше да я убедим,че нищо няма да усети...да се опитаме да я успокоим и предразположим за предстоящата  операция.
 Всеки родител сам решава кое е най-правилно за  своите деца,но понякога от собствения ни страх -постъпваме може би грешно...аз отлагах във времето,с надеждата да ни се размине операцията,а тя "освободи" детето. Simple Smile
Виж целия пост
# 198
Пък при нас не даваха да пие вода час и половина - два след операцията. А тя постоянно искаше и това беше трудното - да не давам да пие нищо.

На мен ми казаха половин час след операцията да започнем оводняването. В крайна сметка, това сигурно зависи от вида на   упойката.
Виж целия пост
# 199
Аз пак съм в тази тема, за жалост  Rolling Eyes

Искам да питам, който води детето си в Токуда: при кой д-р ходите и знаете ли колко струва операция на двете сливици и може ли операцията да мине по каса?
........

Здравей!
На сина ми и трите сливици са за операция и ще ходим в Токуда другия месец, може би ще е при д-р Манев. Част от операцията се поема от ЗК, но останалата част - не. Доколкото разбрах остатъка от сумата е 220 лв., но не знам дали ще се заплащат още 100 лв. за избор на болница или са включени в тези 220 лв.?!
На колко е твоето детенце, че не искат да го оперират?
Виж целия пост
# 200
Аз пак съм в тази тема, за жалост  Rolling Eyes

Искам да питам, който води детето си в Токуда: при кой д-р ходите и знаете ли колко струва операция на двете сливици и може ли операцията да мине по каса?
........

Здравей!
На сина ми и трите сливици са за операция и ще ходим в Токуда другия месец, може би ще е при д-р Манев. Част от операцията се поема от ЗК, но останалата част - не. Доколкото разбрах остатъка от сумата е 220 лв., но не знам дали ще се заплащат още 100 лв. за избор на болница или са включени в тези 220 лв.?!
На колко е твоето детенце, че не искат да го оперират?
Не че е малък. Той е опериран от 3та сливица на 3. сега е на 5 и половина, обаче д-рът много го мота за тези сливици и се чудя дали наистина не са за операция или просто д-рът ни мотае.
Затова искам и 2ро мнение  Peace
Виж целия пост
# 201
Не че е малък. Той е опериран от 3та сливица на 3. сега е на 5 и половина, обаче д-рът много го мота за тези сливици и се чудя дали наистина не са за операция или просто д-рът ни мотае.
Затова искам и 2ро мнение  Peace

В Токуда съм водила синът си при д-р Кюлев, но той е твърде предпазлив. Всъщност се надявах да оперираме 3-та сливица при него, но той ме прати при алерголог, а пък алергологът пре УНГ и така си подаваха топката доста време.
Виж целия пост
# 202
corset, лампата я купихме от Ибора, имат сайт. Нов модел е без UVC лъчение. Самата лампа е комбинирана и свети едновременно и с кварца и инфрачервените лъчи, има предпазни очила. Самата лампа е производство на OSRAM, казва сe VITALUX. Ако ви интересува, мога да препиша част от листовката. Струва 175 лв. Поръчах я в 14 часа, в 17 часа ми я доставиха, много мили и коректни хора.
Виж целия пост
# 203
Не че е малък. Той е опериран от 3та сливица на 3. сега е на 5 и половина, обаче д-рът много го мота за тези сливици и се чудя дали наистина не са за операция или просто д-рът ни мотае.
Затова искам и 2ро мнение  Peace

В Токуда съм водила синът си при д-р Кюлев, но той е твърде предпазлив. Всъщност се надявах да оперираме 3-та сливица при него, но той ме прати при алерголог, а пък алергологът пре УНГ и така си подаваха топката доста време.
Оф, точно при него записах час  Laughing
Аз не че искам да му ги вадят, но според мен е по-добре, ама ако и този д-р каже, че не са за вадене...не знам.  newsm78
Ще чакам...
Виж целия пост
# 204
Оф, точно при него записах час  Laughing
Аз не че искам да му ги вадят, но според мен е по-добре, ама ако и този д-р каже, че не са за вадене...не знам.  newsm78
Ще чакам...

Ако детето е алергично, не е добре да се вадят сливиците, но понякога наистина се налага. Нека не гадаем и наливаме отрицателна енергия. Отидете на прегледа, пък после каквото сабя покаже...
Виж целия пост
# 205
corset, лампата я купихме от Ибора, имат сайт. Нов модел е без UVC лъчение. Самата лампа е комбинирана и свети едновременно и с кварца и инфрачервените лъчи, има предпазни очила. Самата лампа е производство на OSRAM, казва сe VITALUX. Ако ви интересува, мога да препиша част от листовката. Струва 175 лв. Поръчах я в 14 часа, в 17 часа ми я доставиха, много мили и коректни хора.

А какъв ефект се очаква от нейното приложение? Какво лекува?
Виж целия пост
# 206
Момичета, здравейте пак,  Hug
Имам питане, ако някой е запознат - септември махнахме трите сливици и има макарички в ушите. Допреди седмица ушите си бяха чисти. Сега обаче едното тече. Ама като казвам тече, направо е ужас - боля го в началото за един час, после мина, но се изливат едни реки  Shocked като текне, чак по гушката му се стича струйката. Течността е жълта. Другото ухо си стои чисто. Нормално ли е това и налага ли се консултация с УНГ? На профилактичен преглед сме на 26-ти януари по принцип. Мерси предварително   bouquet
Виж целия пост
# 207
Момичета, здравейте пак,  Hug
Имам питане, ако някой е запознат - септември махнахме трите сливици и има макарички в ушите. Допреди седмица ушите си бяха чисти. Сега обаче едното тече. Ама като казвам тече, направо е ужас - боля го в началото за един час, после мина, но се изливат едни реки  Shocked като текне, чак по гушката му се стича струйката. Течността е жълта. Другото ухо си стои чисто. Нормално ли е това и налага ли се консултация с УНГ? На профилактичен преглед сме на 26-ти януари по принцип. Мерси предварително   bouquet

Не съм запозната с този проблем, но не ми изглежда нормално. Ако си в България, заведи го утре в ИСУЛ, там винаги има дежурен УНГ.
Виж целия пост
# 208
Блонди, абсолютно НЕ е нормално.
6 месеца бяхме с макари преди 3 години, всичко отдавна е зад гърба ни слава богу, и ако не бяха макарите, не искам да си мисля какво щеше да стане.
НО категорично, Нищо не трябва да тече от ушите!

Но в Белгия, знам ли, може и да е нормално.
Виж целия пост
# 209
Но в Белгия, знам ли, може и да е нормално.

 Crazy Laughing

Вярно е и това. Уф, къде да го помъкна сега, като нито време има за изследвания, нито тук е опериран, кой ги знае и макарите какви са. Видях ги само, че са сини  Simple Smile
Ами, ще изкараме и тази седмица и преди 26 ще идем пак на преглед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия