Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са препоръките за контрол на холестерола при хипотиреоидизъм?
Какви са препоръките за контрол на косопада при пациенти с Хашимото?
Какво е Хашимот?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са препоръките за контрол на холестерола при хипотиреоидизъм?
При хипотиреоидизъм е важно да се наблюдава нивото на холестерола, тъй като състоянието може да доведе до повишени нива. Здравословната диета, богата на плодове, зеленчуци и пълнозърнести храни, може да помогне за контролиране на холестерола. В някои случаи лекарите могат да препоръчат лекарства за намаляване на холестерола.
-
Какви са препоръките за контрол на косопада при пациенти с Хашимото?
Косопадът е често срещан симптом при пациенти с Хашимото. Освен лечението на основното заболяване, важно е да се поддържа здравословен начин на живот, включително балансирана диета, богата на витамини и минерали, както и управление на стреса. Допълнително се препоръчва консултация с лекар за възможни добавки с витамини или хранителни вещества, които могат да помогнат за намаляване на косопада.
-
Какво е Хашимот?
Хашимото е автоимунно заболяване, при което имунната система атакува щитовидната жлеза, което води до намаляване на нейната функция и производството на хормони. Това може да доведе до хипотиреоидизъм, проявяващ се със симптоми като умора, депресия, наддаване на тегло, студени тръпки и други проблеми.
-
Какви са препоръките за диета при Хашимото?
-
Какви са препоръчителните дозировки на селен при Хашимото?
(((( и разбира се, нищо не измислих, но и днес ми е едно такова свито свито, та чак ми е зле. Моля за вашето мнение по въпроса.
). Започнах да посещавам фитнес салон,където ми препоръчаха преди тренировка да пия доза Л-карнитин. Някой запознат ли е с ефекта на тази добавка по отношение на жлезата или МАТ/ТАТ?Има ли някакво отрицателно влияние.?Разбира се на прегледа ще питам и лекарката,ама като съм заплес и този момент съм го пропуснала
Благодаря ви!!!

Но това се получи защото аз бях спряла да го пия. Не се чувствах добре, пиех и Парлодел заради Пролактинома който имах тогава, а от него ми ставаше много зле. В един момент се ядосах и спрях да пия каквото и да е. Та след тази шокираща стойност, е влезнало в норма. До края на бременността ми си е о.к. Е, не е под 2 както пишете повечето тук, но е в нормата. Бебето /пу,пу вече почти на 6г./ е добре!
При мен смущенията си останаха, къде по-силни, къде по-слаби, та затова ви моля, ако има някой добър ендокринолог в София, да работи със ЗК, моля пишете ми!

Трябваше ми доста време почивка от АДЗЕ-то /аз такова си взимах от ветеринарната аптека/, за да спре косопада. Затова сега не смея вече да ползвам АДЗЕ, а ползвам взесто него зехтин или масла на Икаров