За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 14

  • 31 535
  • 745
# 315
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ.случвало ли ви се е това.На моя дани на лявото му раменце е зачрвено и надуто това сега се е получило.Но се чудя от какво е newsm78.възможно ли е да е от бцж ваксината ,и нормално ли е?
Виж целия пост
# 316
Кога му е поставена ваксината? Къде е подуто- на мястото, където е бита инжекцията ли? Ако да, тогава е напълно възможно това да е причината за подуването.
Виж целия пост
# 317
Ако е БЦЖ е нормално да се появи подуване, но зависи кога е поставена ваксината мисля.
Яни, да, ние сме на 13 септември.
пепе27, не мисля, че е добра идея детето да се подпира с възглавница  на тая крехка възраст.
бесна мами,  #Shocked разби ми фантазията с мъжа ти и фонтанелата му.
Виж целия пост
# 318
pepe27 - бебето ти е прекалено малко за подпиране с възглавници, поне според мен.
Виж целия пост
# 319
Пепе27, щом не е на твърдо не е добре!Още е малко бебето за такива упражнение според мен
Виж целия пост
# 320
За мене на бебе на няма 2 месеца му е твърде рно за друга поза освена легнала.

ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ.случвало ли ви се е това.На моя дани на лявото му раменце е зачрвено и надуто това сега се е получило.Но се чудя от какво е newsm78.възможно ли е да е от бцж ваксината ,и нормално ли е?

Ако е до 6 месеца детето може да е от това, освен подуването може да забере и да избие гной и то не само веднъж. Не трябва да слагаш никакви мазила или реваноли, само една стерилна марличка, като набере и избие, за да не се змаърси мястото.
Виж целия пост
# 321
бебчо е на 2 месеца  .червено и надуто е на раменцето ,но го нямаше досега.да където е бита ваксината нали след раждане им правят
Виж целия пост
# 322
Едно въпросче и от мен-Какво може да стане, ако на бебка и е влязло вода в ухото???Тя е на 3 мес., ако има някакво значение това.  Sad
Виж целия пост
# 323
Може и да не е влязла. А лошо става не ако влезе ами ако не излезе от там. Отит. Това е проблема, но не се тревожи случвало се е да влиза вода на бебето в ухото пък нищо не се е случчвало. Знам, че трябва да го наклониш на една трана (страната на засегнатото ухо) и тя си изтича.
Виж целия пост
# 324
Благодаря ви мами повече няма да го правя   bouquet какво да правя като е на ръце не плаче като я оставя направо се дере без кръст сам вече всичко сам пробвала
Виж целия пост
# 325
Може и да не е влязла. А лошо става не ако влезе ами ако не излезе от там. Отит. Това е проблема, но не се тревожи случвало се е да влиза вода на бебето в ухото пък нищо не се е случчвало. Знам, че трябва да го наклониш на една трана (страната на засегнатото ухо) и тя си изтича.

Веднага го наклоних, но не знам дали е излязла  Whistling
А как мога да разбера че има отит...и после му бръкнах с тампонче, т.е. клечка за уши-бебешка, но в стремежа си да попия вътре май я вкарах доста навътре  Tired но не може да съм му спукала тъпанчето(тъпо звучи, но мн се притеснявам).Доколкото знам при пукване на тъпанче боли много, а бебка не плака-само малко
Виж целия пост
# 326
Е то да не е от кашкавал това тъпанче.Споко, не се спуква така лесно и болката е зверска - няма как да не изплаче.
А това с клечките е по-скоро нож с 2 остриета - максимално трябва да се избягват  Peace
И не всяка капка вода прави отит
Виж целия пост
# 327
liliqn  и аз мисля ,че е от ваксината.
На малкия така ми се поду,почервеня и даже малко забра. Мина от самосебе си не съм мазала с нищо.

Поли ,ако това е някакво успокоение и на малкия фонтанелата още не се е затворила.
Виж целия пост
# 328
Не знам, аз тази фонтанела не съм я мислила много, и ако се затвори по-късно какво от това?
Клечки за уши не ползвам ...
Благодаря ви мами повече няма да го правя   bouquet какво да правя като е на ръце не плаче като я оставя направо се дере без кръст сам вече всичко сам пробвала
Ами слинг или кенгуру ... Люлка или вибриращ шезлонг. И аз моя все го разнасях, пък и не е от най-леките ...
Виж целия пост
# 329
Клечки за уши и аз не ползвам. Бебето го носих на ръце, докато не се научи да пълзи. Карахме на смени с тати къде със слинг, къде с кенгуру. То и за това количката ми е нова. Mr. Green Носи го ми е съвета щом му е добре. Времето с носенето и гушкането е толкова кратко...и безвъзвратно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия