За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 14

  • 31 529
  • 745
# 360
Цялата опаковка изхабявам и спирам и пустите гъби пак се появяват. Няма проблем да взимам лекарството но вреди ли на малката? Може би се появяват защото е на АМ а не кърма Thinking
Дъщеря ми беше на кърма и пак хвана, но за 3 дена мазане изчезнаха. Моя съвет е да смениш изцяло абсолютно всички биберони, шишета, залъгалки, лъжички и пипети, които ползваш и да стерилизираш новите във вряща на котлон вода поне за 15мин след всяка употреба. След всяка хранене първо изпаквай устата с вода и след това мажешш устата, но не с пръст, а с клечка за уши от тези бебешките с голямото тампонче, ползвай поне 3 на мазане, за да не минаваш с веднъж замърсена клечка през други места в устата.
Виж целия пост
# 361
Pepe ами и моята сладурка е на кърма и имаше 3 седмици млечница, че май и месец мина newsm78 , изхабявах опаковка след опаковка и не се махаха, аз мисля. А до кога не знам, нас на 3-я месец ни се махна. Изплаквай устата с водичка, с лъжичка, за да обляе хубаво бузките
Успех  Peace
Виж целия пост
# 362
За млечница- Дактарин орал гел. Ивайло два пъти е получавал като бебе, и двата пъти с Дактарин минаваше много бързо. Ако детето се кърми, мажете и зърната на гърдите си.
Виж целия пост
# 363
да добавя и аз, съгласна съм с мечо пух за дактарин гела, като се слага както тя е писала- и на детето и на зърната, в случай че се кърми. Peace
Виж целия пост
# 364
Изкарвате ли навън децата, когато са с възпалено гърло и кашлица? Далеч съм от мисълта да го събирам с други деца, но на двора, на улицата за малко мога ли да го изведа?
Виж целия пост
# 365
Да , аз лично го извеждам на разходка(стига да няма температура), без да го събирам с други деца.. Ако е по-студено, слагам шал и шапка.
Виж целия пост
# 366
Изкарвате ли навън децата, когато са с възпалено гърло и кашлица? Далеч съм от мисълта да го събирам с други деца, но на двора, на улицата за малко мога ли да го изведа?
Да, ако времето позволява. Според мен чистият въздух е много по-полезен от стоенето вкъщи.
Виж целия пост
# 367
яни и аз го извеждам стига хем времто да позволява, хем самият той да не е кисел- т.е. да не му е лошо ако има Т или просто да е раздразнителен, понякога когато е боледувал е имал подобни настроения. но на чист въздух е добре да излиза, определено (въпреки че по този въпрос, майка ми и свекърва ми са на друго мнение но според мен грешат  Wink)
Виж целия пост
# 368
Изкарвате ли навън децата, когато са с възпалено гърло и кашлица? Далеч съм от мисълта да го събирам с други деца, но на двора, на улицата за малко мога ли да го изведа?

да, стига да няма Т...тогава не го извеждам, от опит знам, че не му действа добре, а обратно... но ако е само гърло - да, за малко бих го извела.
Виж целия пост
# 369
Абсолютно всичко стерилизирам във вряща вода на котлона  след всяка употреба. След всяко хранене  изплаквам устата с вода, но когато заспи не го правя а почти винаги заспива на бибата
Виж целия пост
# 370
Абсолютно всичко стерилизирам във вряща вода на котлона  след всяка употреба. След всяко хранене  изплаквам устата с вода, но когато заспи не го правя а почти винаги заспива на бибата
Ама това значи, че като заспи не го и мажеш и спи с остатъците от мляко в устата, а тогава най-лесно се зараждат гадовете. Изтърпи няколко дена просто да го будиш след млякото, за да измиеш и намажеш, иначе няма отърване Hug
Виж целия пост
# 371
мами ,аз пък да ви кажа на моето момченце на топченцата му излязоха някви бели пъпчици с връх от кво ще е ?.мисля си или от пампито или от кърпите не го мия всеки път а с кърпичките .уж се мажем с кремче от правените .утре сме за ваксина и консултация при педито та ще видя ко ще каже.
Виж целия пост
# 372
червени с връхче е имал, но бели с връх нямам идея какво може да бъде. добре че сте утре на педиатър, той ще го погледне Peace
Виж целия пост
# 373
liliqn, колко е голямо бебето? Може да продължава да се "чисти". Алекс е имал такива пъпки по лицето и тялото. В областта на памперса също, но без гениталиите. Не съм третирала тези пъпки с нищо.
Виж целия пост
# 374
Здравейте момичета,направих тъпата грешка да спра капките за коликите на малката за около 3 дена и сега сме в изходна позиция-пак се засилиха пустите колики,въпроса ми е някой има ли идея кога ще подействат пак капките?Да не откараме още 2 месеца с колики newsm45.....за информация-на Саб симплекс сме....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия