32 СОУ, 18 СОУ или 134 СОУ за първокласник?

  • 141 995
  • 860
# 555
Успех днес на кандидатите в 18то Simple Smile
Виж целия пост
# 556
Синът ми е сред приетите в 18 СОУ.
Виж целия пост
# 557
И как го разбра като резултатите ще излязат довечера?
Виж целия пост
# 558
Синът ми е сред приетите в 18 СОУ.

наистина интересно от къде тази информация?  newsm78
Виж целия пост
# 559
Синът ми е сред приетите в 18 СОУ.

наистина интересно от къде тази информация?  newsm78

Ами от сайта на училището и от разговор със зам. директорката...

Саморедактирам се http://www.18sou.net/downloads/GRAFIK_IKLAS_2012-2013.pdf
Виж целия пост
# 560
списъкът е за график кой кога да отиде за събеседване

разговора със зам. директора - това като протекции ли да се тълкува? кофти е да се обявява такава информация в нета, тъй като в момента още текат събеседвания и чак след 18 ч. ще излязат официалните резултати
Виж целия пост
# 561
Ние не сме приети в 32-ро. Нямаме предимства.
Сред приетите са 2-3 познати деца. Също без предимства, поне на мен такива не са ми известни. Няма как да се разбере по какви точно критерии са приети децата.

и моето дете не е сред приетите,нямаше предимство.Но....след нас подадоха и 2 дечица от нашата група,които нямат и те предимство.Значи сме на еднаква позиция.ЕЕЕЕ те са класирани,моето не е .Какво ви говори това.Пратих мейл до директорката да ми изложи в писмен вид критериите поради които те са приети,а моето дете не е .Смятам да отида в МО и да се направи проверка.Дали ще има някакво раздвижване ?
Виж целия пост
# 562
Така, обадих се в училището, за да разбера за какво точно е това събеседване, понеже съм с болно бебе вкъщи и ми е невъзможно да отида. Случайно попаднах на зам. директорката. Протекция е малко силна дума, като се има предвид, че не познавам никого там.
Виж целия пост
# 563
и тя ви каза "спокойно, детето ви ще бъде прието в 1 -клас при нас?"

ами тогава и всички майки тук могат да направят същото, по телефона може би става по-лесно
Виж целия пост
# 564
и моето дете не е сред приетите,нямаше предимство.Но....след нас подадоха и 2 дечица от нашата група,които нямат и те предимство.Значи сме на еднаква позиция.ЕЕЕЕ те са класирани,моето не е .Какво ви говори това.Пратих мейл до директорката да ми изложи в писмен вид критериите поради които те са приети,а моето дете не е .Смятам да отида в МО и да се направи проверка.Дали ще има някакво раздвижване ?
Това говори, че приеманите деца в това училище се класират по някаква супер секретна система...Обявените правила за прием дават предимство на децата, отговарящи на някой от изброените критерии - доколко обективни са всички те е друг въпрос. В случая излиза, че деца отговарящи на някои от критериите не са приети, но други които не отговарят са приети. Това говори само и единствено за некоректно и подвеждащо отношение на ръководството към всички родители проявили интерес към училището.
Съмнявам се, че директорката ще отговори на мейла Ви, но ако го направи, то ще измисли 1200 причини поради които сте останали извън класираните. От МО също няма да се занимават с това, тъй като всяко училище има право да определя критериите и начина за прием. Излишни нерви според мен - корупцията и връзкарството съществуват не само като понятия.
Не се ядосвайте и не си причинявайте излишни главоболия. Пожелавам Ви да си изкарате едно страхотно лято, пълно с емоции и много усмивки, а на есен детенцето Ви да се падне при най-всеотдайната, мила и позитивна учителка. В крайна сметка това е най важното за децата, не толкова материалната среда, която ние като родители можем да компенсираме в свободното време, а учителят който ще формира мирогледа, ще доразвие чувството за отговорност у децата ни и ще провокира интереса им към науката. Grinning
Виж целия пост
# 565
и моето дете не е сред приетите,нямаше предимство.Но....след нас подадоха и 2 дечица от нашата група,които нямат и те предимство.Значи сме на еднаква позиция.ЕЕЕЕ те са класирани,моето не е .Какво ви говори това.Пратих мейл до директорката да ми изложи в писмен вид критериите поради които те са приети,а моето дете не е .Смятам да отида в МО и да се направи проверка.Дали ще има някакво раздвижване ?
Това говори, че приеманите деца в това училище се класират по някаква супер секретна система...Обявените правила за прием дават предимство на децата, отговарящи на някой от изброените критерии - доколко обективни са всички те е друг въпрос. В случая излиза, че деца отговарящи на някои от критериите не са приети, но други които не отговарят са приети. Това говори само и единствено за некоректно и подвеждащо отношение на ръководството към всички родители проявили интерес към училището.
Съмнявам се, че директорката ще отговори на мейла Ви, но ако го направи то ще измисли 1200 причини поради което сте останали извън класираните. От МО също няма да се занимават с това, тъй като всяко училище има право да определя критериите и начина за прием. Излишни нерви според мен - корупцията и връзкарството съществуват не само като понятия.
Не се ядосвайте и не си причинявайте излишни главоболия. Пожелавам Ви да си изкарате едно страхотно лято, пълно с емоции и много усмивки, а на есен детенцето Ви да се падне при най всеотдайната, мила и позитивна учителка. В крайна сметка това е най важното за децата, не толкова материалната среда, която ние като родители можем да компенсираме в свободното време, а учителят който ще формира мирогледа, ще доразвие чувството за отговорност у децата ни и ще провокира интереса им към науката. Grinning

Аз съм питала два пъти. Първият път ми казаха, че ги селектират по вътрешни критерии. А вторият път на родителската среща въобще не ми отговориха  Laughing
Виж целия пост
# 566
В 32-ро, за съжаление, само връзките и ранното "обаждане" за децата има влияние...И ние не сме сред приетите, въпреки че мъжът ми работи на 5 мин път до училището...
Изтърваха едно прекрасно дете, с вече придобити знания за 1-ви клас, кротка и добричка...
 Cry
Виж целия пост
# 567
Аз отдавна изразих мнение, че и в общинските училища трябва да има система за класиране като в детските градини за да се минимизира точно тази практика с връзките и обаждането за вярното дете. Днес минахме за 5 минути през японската стая в 18-то, Калоян се държа чудесно и сега чакам 18 часа Praynig
Виж целия пост
# 568
Много си права за съжаление.Все още не съм получила мейл,вероятно чакам от умрял писмо.Яд ме е ,че родителите  на толкова кадърни и умни деца,неразполагащи с пари и връзки не могат да си позволят едно малко по-добро у-ще/според мълвата,която се носи,не е гаранция,че 32 е по-добро например от 12 или 38/.Жалко,наистина жалко.
Виж целия пост
# 569
Аз отдавна изразих мнение, че и в общинските училища трябва да има система за класиране като в детските градини за да се минимизира точно тази практика с връзките и обаждането за вярното дете. Днес минахме за 5 минути през японската стая в 18-то, Калоян се държа чудесно и сега чакам 18 часа Praynig

И тая система за класиране си има вратички...
Ще ви кажа как моя позната успя да вкара миналата година детето си в градина. Нямаха никакви предимства и съответно щяха да имат минимален брой точки при класирането. Но тогава моята позната реши да впише в системата, че детето й отговаря на някои критерии за предимство - полусирак, многодетна майка и там каквото още може да се посочи, не знам с точност. Т.е. направи го напълно фиктивно, само за да събере повече точки за класирането. И съответно, детето беше класирано в избраната градина. И след това, когато трябваше да представи на място в градината всички документи, удостоверяващи заявените предимства, тя занесе плик с най-стабилното предимство - с кеш. Не ми е казала каква е била точната сума на нейното "спонсорство", но явно е била достатъчна, за да си затвори директорката очите пред явната измама. Така че хората са си го казали - което не става с пари, става с МНОГО пари.
Нищо не пречи подобен подход да се прилага и при кандидатстване в училище, нали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия