Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 5

  • 53 588
  • 742
# 375
Нефер, и на мен веднъж ми излезнаха кетони в урината и лекарката ми каза, че може би съм обезводнена, но за диабет нищо не е споменавала, а и в нета четох, че е свързано с гладуване и обезводняване. На следващото изследване на урината нямах никакви проблеми вече.
Виж целия пост
# 376
Oх, дано да е грешка. И моята лекарка нищо не спомена за диабет, а по-скоро за грешка в пробата. Мерси момичета. Peace
Виж целия пост
# 377
момичета вчера ви писах ,че ми са открили тумор на венеца,днес хирургат каза ,че не знае какво е това нещо,вероятно киста,но му била нужна снимка на заба за да е сигурен,кажете ми след кои месец мога да си направя такава рентгенова снимка,защото вече ще ми се прасне главата ,иначе сега сам в 4 месец
Виж целия пост
# 378
Ами говори с гинеколога си.Те по принцип слагат предпазваща престилка на корема и се облъчва само малка част в устната кухина и то за кратко.Но се посъветвай с ДОК.Колкото по-късно се направи снимката,толкова по-добре.По принцип на-важни за първите 3 месеца от бременността,но във 2 триместър пък има др. рискове-обсъди го с лекар.Дано всичко е ОК при теб
виж тук се е обсъждало
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383393.0
Виж целия пост
# 379
момичета вчера ви писах ,че ми са открили тумор на венеца,днес хирургат каза ,че не знае какво е това нещо,вероятно киста,но му била нужна снимка на заба за да е сигурен,кажете ми след кои месец мога да си направя такава рентгенова снимка,защото вече ще ми се прасне главата ,иначе сега сам в 4 месец
Аз не бих отлагала нито миг. Самата дума "тумор" значи "бързо". Но сто процента не е тумор според мен, не се притеснявай
Виж целия пост
# 380
Мече, тумор от латински е подутина. Не че има някакво значение в случая. Важно е да се разбере все пак какво й е на катушка.
катушке, направи си една консултация с лекаря. Той единствен ще ти каже да рискуваш ли и колко голям е риска, а  преценката си е твоя на края. Никой няма да го реши в место теб. Успех и да пишеш.
Виж целия пост
# 381
Имам следното питане , зълвами е в 17 седм. правиха и фетална морфология преди 4- 5седм и резултатите са добри .Доктора й казал че тр да се направи още едно изследване на 3Д ехограф за оглеждане на органите вярно ли е това и в коя седм тр да се направи , да не би да сме закъснели много .

момичета вчера ви писах ,че ми са открили тумор на венеца,днес хирургат каза ,че не знае какво е това нещо,вероятно киста,но му била нужна снимка на заба за да е сигурен,кажете ми след кои месец мога да си направя такава рентгенова снимка,защото вече ще ми се прасне главата ,иначе сега сам в 4 месец

тук бих те посъветвала да не чакаш за снимката , облъчването при зъбна снимка не е мн голямо , само че преди да те снимат поискай да ти дадат оловна престилка тя ще ти предпази корема и гърдите от облъчване.Тези престилки а и такива яки ги има във всеки рентгенов кабинет.
Виж целия пост
# 382
Органите се оглеждат обстойно на феталната морфология, която е хубаво да се прави по 1 път през всяко тримесечие от бременността  Peace
Виж целия пост
# 383
Пепита,1 фетална морфология около 20 седмица е напълно достатъчна.Всичко др е вече по желание на майката или ако ДОК има някакви съмнения или резерви.Не си вкарвайте излишни притеснения и главоболия.Пък и не всичко се вижда на видеозон,колкото и добър да е...
Виж целия пост
# 384
Абсолютно съм съгласна с victorita. Една фетална между 18-22 г.с. е достатъчна.
Виж целия пост
# 385
Благодаря за съветите тя ходи може би беше в 14 или 13 не съм мн сигурна взеха и кръв за изследване на някакви хромозмни нива или там както се казва и док я гледа мн добре за отвора на нервния канал и каза че всичко е ок , прегледа беше мн обстоен,като на края спомена че тр да се направи още едно такова ехографско малко на по - късен етап когато органите са по добре изразени и позволяват по доброто диагностициране.Така че в този случай др седм когато влезне в 18-та седм ще запишем час , благодаря з а мненията.Само още едно въпросче дали ще могат да ни кажат вече пола на бебето.
Виж целия пост
# 386
....Само още едно въпросче дали ще могат да ни кажат вече пола на бебето.

Може, разбира се. Но зависи и от разположението на бебето. Някои "свенливци" се крият до края дори Laughing.
Виж целия пост
# 387
Видеозона около 14 седмица е за да се определи термина,и ако е по-специален  се гледа нухалната гънка(ако на БГ се казва така),за синдром на Даун.В 20 седмица се гледа развитието на органите и ако бебто е в удобна позиция може да се види и пола-въпреки е не е 100 % сигурно...
Виж целия пост
# 388
 Cryпак съм аз момичета,миналия ден чудото на моят венец беше тумор,вчера беше киста,а днес пак е тумор,нали се сещате как се чувствам Cry,днешният специалист каза че е доброкачествен тумор наречен епулис,да го наблюдавам,ако почне да расте ще ми извади зъба до него с надежда да изпадне и тумора,с месна упоика,а ако не расте след бременността ще се реже до кост,искам само да спре да расте ,да си рода бебчето,пак после каквото искат това да ми правят Confused

 Embarassedблагодаря на всички който ми обарнаха внимание, утре ще информирам гинеколожката ми и предполагам,че се наложи по често да правя изследвания/крав и урина/ , но хирургат уж ме успокои ,че това няма вразка със бебето, охх дано е така Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 389
Катушка миличка не се притеснявай   Two Hearts  ще се молим и  вярвам че всичко ще е наред   Praynig
ЦЕЛУВКИ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия