Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 5

  • 53 579
  • 742
# 390
стискам палци и аз - всичко да  е безпроблемно и да не е болезнено, че това "рязане на кост" ме кара да настръхна.... Rolling Eyes

я кажете, някой има ли подобен "проблем" - като се събудя сутрин и ръцете ми /пръстите/ са подути, оттекли...
Виж целия пост
# 391
 моите пръсти се надуваха в началото на бремеността-всяка сутрин- сега  вече не  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 392
аха...не че нещо ме притеснява, но о чаквах да  епо-нормално да са подпухнали вечер например, а не сутрин, като ставаш  от сън и уж би трябвало да са "отпочинали"...та затова попитах
Виж целия пост
# 393
И аз така подпухвам сутрин,особено ако съм яла нещо солено вечерта ConfusedИ то предимно пръстите на ръцете,после отминават  Thinking
Виж целия пост
# 394
Здравейте, и аз влизам с въпрос. Бременна съм в 6-ти месец и сега разбирам че не съм регистрирана. Още в самото начало  ходих да ми остановят бременността, но се оказа че не са ме регистрилрали. От 3-я месец ме следят в правителствена болница с предродилен пакет и там явно нямат практика да прявят регистрация. Тази регистряция ми трябва за да ми дадат направление за самото раждане. Та въпроса ми е някои знае ли какво мога да направя? Sad
Виж целия пост
# 395
iva.steffanova отиди при личният си лекар, поискай му направление за женска консултация.
След това се запиши при гинеколог, който да ти води нещата документално. Не съм наясно какви са тези предродилни пакети, но явно имаш кой да следи бременността ти, но не ти издава болнични и направления.
Виж целия пост
# 396
tuly, можеш да намалиш солта! Ако няма албумин в урината - малко безсолна диета и повече почивка и отоците изчезват! Peace
Виж целия пост
# 397
Аз пак за моята шийка  ooooh! - днес ме гледаха с вагинален ехограф, ами 2.6см си е. Няма грешка явно. Но тук го смятат за нормално. Не виждат някакъв проблем. В понеделник ще ходя при личния, да го измоля за магнезий, дано да се съгласи. Нещо друго мога ли да направя, освен по-голям почивка, то аз и сега съм си в къщи де, не правя нищо кой знае какво. Но ме притеснява единствено полета ни през март, дано да няма проблем и да се върнем живи и здрави в БГ. А за самия полет, освен но-шпа, какво друго да си приготвя?
Виж целия пост
# 398
шийка  ooooh! - днес ме гледаха с вагинален ехограф, ами 2.6см си е. Няма грешка явно. Но тук го смятат за нормално. Не виждат някакъв проблем.

Това просто не го вярвам.  Shocked
Извинявай, Дион, не е лично, просто ума ми не го побира. При нас при 2.6см вече ще са готови за серклаж.
Твоята шийка нормално толкова ли е дълга? Конизирана ли си?
Виж целия пост
# 399
За съжаление, не знам колко ми е по принцип шийката, не са ми казвали никога при прегледите. А и не ми е правена конизация никога.
Не знам вече и аз какво да мисля, не искам да се психирам допълнително. Ще помоля за някакъв магнезий, ако ми изпишат добре. И ще си почивам, дано не продължи да се скъсява.
Виж целия пост
# 400
аха...не че нещо ме притеснява, но о чаквах да  епо-нормално да са подпухнали вечер например, а не сутрин, като ставаш  от сън и уж би трябвало да са "отпочинали"...та затова попитах

Не се подуваш от преумора, а от задържане на течности. Нормално е да е сутринта, защото през нощта кръвообръщение, лимфопоток и т.н са забавени. Намали солени, пикантни храни и пий повече вода - тя изчиства  Peace
Виж целия пост
# 401
Аник, разбрах те, благодаря за съвета... Peace
И понеже днес съм на  изследвания - кръв, урина, а в момента умирам от глад...Знам че е важно да се вземат на гладно  и кръвта  и урината, нали...А има ли времево  ограничение - в смисъл рано сутрин, на обяд и т.н.Защото чух мнение, че  изследванията се взимали до 9.30ч. сутрин,  иначе не били реални...
Виж целия пост
# 402
  До колкото знам, най- добре да ги дадеш на гладно, рано сутрин.
Виж целия пост
# 403
аха...не че нещо ме притеснява, но о чаквах да  епо-нормално да са подпухнали вечер например, а не сутрин, като ставаш  от сън и уж би трябвало да са "отпочинали"...та затова попитах

Не се подуваш от преумора, а от задържане на течности. Нормално е да е сутринта, защото през нощта кръвообръщение, лимфопоток и т.н са забавени.

aniK, е напълно права.  Peace

dion, за самия полет пий мнооого течности по време на полета, защото въздуха в самолета е доста сух и тялото се обезводнява бързо. Прави и чести разходки. При мен пиенето на вода се оказа много важно. Ако ти прилошава при пътуване също си вземи някакви таблетки. Но течностите са най-важни при такива пътувания Peace
Виж целия пост
# 404
Здравейте!До 4ят месец пиех фолиева к-на.Сега сам в 5-ят и ми изписаха pregnacare.Да продължавам ли да ги пия или не.Няколко познати(между тях има и мед.лице) ми казаха,че нямало смисъл от тях.Бременността ми е лека,даже в първите месеци не съм имала никакви оплаквания.Ще се радвам ако някой може да ми помогне
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия