Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 5

  • 53 588
  • 742
# 345
кажете ми как да си кача на профила лентичка с бременноста  fadein

Ето тук пише Peace.

Леко раждане на Герганчето и Тарталетка Hug! И после втората може да се разпише в темата за Лъвичките при желание Laughing.
Виж целия пост
# 346
Благодаря ти polin  Hug  и от мен леко раждане на Герганчето и Тарталетка  Heart Eyes
Виж целия пост
# 347
Брееей, че си бърза, браво Hug!
Виж целия пост
# 348
маичета аз отново има мвъпрос и се надявам както винаго досегас да ми помогнете.от по малко от месец на едното зърно имам засъхнали корички,незнам дали са от коластрата или от маста с която се мажа но е неприятно.докторката ми изписа дермазин за мазане,но в листовката пише да не се използва при бременност и кърмене и сега още не съм го използвала че се притеснявам.дали някопя мама от вас има подобен случаи и знае нещо повече за лекарството.благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 349
маичета аз отново има мвъпрос и се надявам както винаго досегас да ми помогнете.от по малко от месец на едното зърно имам засъхнали корички,незнам дали са от коластрата или от маста с която се мажа но е неприятно.докторката ми изписа дермазин за мазане,но в листовката пише да не се използва при бременност и кърмене и сега още не съм го използвала че се притеснявам.дали някопя мама от вас има подобен случаи и знае нещо повече за лекарството.благодаря предварително Hug

Ако коричките са от коластрата, едно хубаво измиване и нежно ексфолиране мисля че ще реши проблема.
Лекарства не ми е ясно защо трябва да ползваш.
Виж целия пост
# 350
хексе и аз незнам защо трябва,показах на докторката и тя ми го изписа да се мажа,но не смея нещо.ще направя това което ми казваш и дано да даде резултат.благодаря Hug
Виж целия пост
# 351
Имам два въпроса, дето не знам дали имат особено отговор, но да ви питам все пак, може да ви се е случвало:
1) напоследък ми се случва да ме заболява, по-скоро с остра болка, някаква точка точно върху срамната кост, все едно нещо се опъва; най-вече ми се случва нощем, и още по-най-вече като се обръщам. Предполагам, че просто си натежава коремът, но понеже болката е толкова ниско и е остра (макар и да не е чак толкова силна), се зачудих малко какво е...
2) отслабва ми зрението напоследък. Като се има предвид, че откакто се е родил "баткото", не съм се наспивала и че последните три месеца съм по цял ден пред компютъра, ми се струва логично, но винаги съм имала добро зрение (макар че работата ми е била винаги на компютър и с много четене), та се надявах да има някаква възможност да ми "мине", като родя, т.е. пак да ми се оправи зрението. Как мислите, има ли шанс?!
Виж целия пост
# 352
tralala81, съвсем случайно попаднаха на една малка и много стара тема в архива - Отслабване на зрението по време на бременност?
Може да има и други, но аз търсех друго, тази тема цъфна в отговорите.
В интерес на истината по време на бременността не съм ходила на преглед, ходих непосредствено след раждането (може би 20 дена след това). Нямах промени в зрението от преди забременяването.
Предполагам, че можеш да направи консултация с офталмолог, което по никакъв начин няма да навреди на бременността.

За болката... най-вероятно е нормална, тазът се разширява.
Последните месеци от 2рата ми бременността бяха трудни, доста ме болеше, не можех да ходя.
Виж целия пост
# 353
Еха, AnMary, благодаря, има момичета, които казват, че при тях е било обратимо, това малко ми вдъхва надежда  Peace

Иначе и аз втората бременност общо взето по-трудно я карам, днес ме боли отвсякъде и като ходя, се клатя... ами, като бременна!  Laughing
Виж целия пост
# 354
Тралала-нормално е да отслабне зрението по време на бременност-след това се коригира.Част от обяснението е задържане на голямо количество течност-кръвотока се увеличава с около 2л, др.е увеличението на кръвната захар,дори и да е в норма.Моя диоптър се е увеличил с 1 през бременността и офталмолога ми каза,че е нормално,да не сменям очила,лещи и т.н,а 3-4 месеца след раждането да ида пак на преглед.По принцип се възстановява зрението.Нормално е също така очите да станат по-сухи и да се усеща парене.
Виж целия пост
# 355
Здравейте мамчета искам да ви питам задължително ли е да се прави фетална морфология?  bouquet
Виж целия пост
# 356
Здравейте мамчета искам да ви питам задължително ли е да се прави фетална морфология?  bouquet

Не Peace. Ако решиш, правиш си.
Виж целия пост
# 357
Здравейте мамчета искам да ви питам задължително ли е да се прави фетална морфология?  bouquet
Е, никой не може да те задьлжи,но е хубаво да си направиш(поне според мен).
Виж целия пост
# 358
Ехографските прегледи по ЗК са всъщност фетална морфология (без първия), достатъчно е само апаратурата да е свястна и лекаря обезателно трябва да знае какво да гледа. Това са ми беше обяснено на мен. Лично аз съм правила фетална морфология на частен прием при  АГ специалист ехографист. По ЗК, как да се изразя, правиха ми снимки за по 25-30 лв на месец. "Да  си спомням за бременността" както каза лекарката ми, та за това и самоинициативно си запазих час за фетална морфология. Не е задължително, но е препоръчително.
Виж целия пост
# 359
Благодаря ви много а можете ли да ми кажете във Варна със записване ли е за ф.морфология във Медицински център Сириус?Ако някоя мама е ходила там ако може да ми каже как стоят нещата и долу горе каква е цената Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия