Радостта за мен е най-голяма,аз през ЮЛИ ще съм мама/2010г./

  • 26 254
  • 723
# 135
Здравейте!Добре дошли на новите мамчета.За смяната на настроението толкова много смешни случки мога да разкажа..Все пак се омъжих бременна..То беше чудо на сватбата-по едно време вече идват младоженеца и компания да ме взимат,а аз реших че няма да се омъжвам,съблякох си роклята и рев..Свеки и майка и те рев.После пък ми стана смешно как може да съм такава кривотия..изобщо беше голяма емоция.. Simple Smile
Така че споко всичко е заради малките дяволчета в нас.. Simple Smile
Виж целия пост
# 136
здравейте пак от мен и честито на другите мамчета.Искам да попитам няколко неща,надявам се да може тук в тази тема,ако не ме поправете.Интересувам се най-вече за записването за женска консултация,понеже до сега ходих в частна клиника до потвърждаването на бременността ми.От там ми казаха два варианта,но не ми се стана много ясно.единият е да платя техният пакет ,който си включва всички редовни ислдевания + прегледи,4д и допълните неща,но не успяха тогава да ми кажат цена(която очаквам да е взривоопасна),а другият вариант е да се запиша чрез  личната лекарка през ЗК и пак да си ходя на лекар в частната клиника.
Въпроса ми е за тези,които може би са минали на втория вариант или нещо от рода,какво трябва да направя?трябва да ходя в държавната поликлиника за взимане на кръв,за всичко останало,а при частният да ходя за консултация така ли?
защото искам да си хдоя конкретно при този лекар(частния).
извинявам се дълга и объркан пост  #Crazy
Виж целия пост
# 137
Здравейте! Днес минахме през ранния скрининг. Да чукна на дърво, Пу-Пу, всичко е наред. Ходих при д-р Янкова в Света Петка. Вече сме 5 см в 11с и 2 дена. На консултация съм чак на 07 януари.

За термина се уточни, че е на 03.07, така че може да ме преместите.
Виж целия пост
# 138
acid , ако лекарят при който искаш да ходиш на консултации работи със ЗК трябва само да вземеш направление от личния и изследванията ти ще минават през ЗК. За всички допълнителни изследвания ще му доплащаш ти...дано съм била ясна
Виж целия пост
# 139
Мерси  Neilly, разбрах   bouquet
Виж целия пост
# 140
Здравейте, на новите мами добре дошли! Ива, за БХС-то моя гинеколог настоява да го направя.Аз много се дърпах и излязох с доводите за грешните резултати, а той ми вика" това по форумите ли го четеш я спри да четеш там", малко се засегна от моя инат, та реших да ида.Няма предварително записване, отиваш и си правиш.
Стискам палци на всички мами изследванията да са добри! Praynig
Виж целия пост
# 141
Може ли и на мен линк към албумчето и парола . Благодаря
Виж целия пост
# 142
Добре дошли на новите мамчета  bouquet

Веси, радвам се, че с бебо всичко е ОК! Hug

Сиска, и при мен така се получава от време на време, особено като се ядосам повечко... Моята лекарка казва, че щом няма кървене - няма нищо страшно и да се обръщам към "най-добрия приятел на бременната жена" - Но Шпа. Даже по едно време, в 6-7 седмица имах постоянни болки и товага ми каза да изкарам от 5 до 7 дни - сутрин, обед и вечер с ношпато... Тогава свърши работа, след 4-5 ден пиене ми отшумяха болките. сега се случва от време на време - вземам си по някоя таблетка и така:)

Аз съм на БХС и ФМ на 22-23 декември, но четейки из форумите много се чудя защо ли го правя... Но не съм спорила с генеколожката - направо си се съгласих newsm78

Май само аз не съм поискала паролата от албумчето, може ли и на мен да я изпратите Embarassed
Виж целия пост
# 143
Miii, кутията ти е пълна, не мога да ти пратя паролата.. Изчисти я и тогава Simple Smile
Виж целия пост
# 144
При нас всичко е наред! беборана си отговаря на седмиците, даже си наваксало "изоставането" термина ми се запазва, мърда си скрачета и ръчички ...абе щастие!

Добре дошли на новите мамита, утре ще поправя списъка, че днес нямам възможност!
Не съм ви чела назад, надявам се всички да сте добре!
Виж целия пост
# 145
Мацки,сори за тъпия въпрос,но какво е БХС ? Blush newsm78
Виж целия пост
# 146
Цитат
1. Какво е биохимичен скрининг (троен тест)БХС?
Този тест може да покаже дали вашето дете е с висок риск да се роди с вродени дефекти. Ако сте избрали да направите този тест, важно е да разберете, че положителни или патологични резултати не означава със сигурност, че имате проблеми! Факт е, че само около 10% от жените с патологични резултати раждат деца с вродени дефекти. Като цяло, патологичните резултати означават само, че трябва да проведете допълнителни изследвания, като ултразвуково изследване или амниоцентеза, за да сте сигурни.

От друга страна, негативните или нормални резултати не гарантират, че детето ви е здраво, а само, че рисковете на вашето бебе да има вродени дефекти са минимални. Това е причината много жени да избират да направят този скрининг. Настоящи изследвания показват, че чрез теста ще се открият 75 до 85% от дефектите на невралната тръба (като напр. спина бифида и аненцефалия) и 60% от децата със синдрома на Даун при жени под 35 години и 75% при жени над 35 години.
Виж целия пост
# 147
Здравейте момичета.Много съм доволна-НЯМАМ ВЕЧЕ БАКТЕРИИ в урината.Махнали сме ги.Доктора каза ,че ще ме следи редовно,че можело след спирането на антибиотика пак да се яви нещо.Но сега съм спокойна.На преглед съм на 21 другия понеделник иначе доктора каза в 13-та седмица БХС.Добре дошли на новите момичета:)Преди малко надзърнах в теми4ката на августовските мами и е много сладко.с времето ще има да влизаме и в следващите.И ще ставаме все по-дебели.хихихи.лека вечер от мен за сега.Цял ден бях на работа и съм се излегнала:)
Виж целия пост
# 148
Цитат
1. Какво е биохимичен скрининг (троен тест)БХС?
Този тест може да покаже дали вашето дете е с висок риск да се роди с вродени дефекти. Ако сте избрали да направите този тест, важно е да разберете, че положителни или патологични резултати не означава със сигурност, че имате проблеми! Факт е, че само около 10% от жените с патологични резултати раждат деца с вродени дефекти. Като цяло, патологичните резултати означават само, че трябва да проведете допълнителни изследвания, като ултразвуково изследване или амниоцентеза, за да сте сигурни.

От друга страна, негативните или нормални резултати не гарантират, че детето ви е здраво, а само, че рисковете на вашето бебе да има вродени дефекти са минимални. Това е причината много жени да избират да направят този скрининг. Настоящи изследвания показват, че чрез теста ще се открият 75 до 85% от дефектите на невралната тръба (като напр. спина бифида и аненцефалия) и 60% от децата със синдрома на Даун при жени под 35 години и 75% при жени над 35 години.
Благодаря !  Hug
Виж целия пост
# 149
Здравейте,момичета!Редовно ви следя, макар че от работата няма как да пиша много често!Искам със закъснение да честитя рождения ден на малката госпожица на Бяла лястовица- да е жива и здрава и гордост на мама и тати! newsm67
Съчувствам на всички момичета с Sick- дана скоро се отървете от това неразположение и да карате лека бременност до края!
Искам да попитам Ivka / понеже видях, че е от Пловдив / къде смята да ходи на ФМ, понеже събирам инфо.Мерси предварително!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия